Съвети за първа кола (Форд Фокус, 1.6, бензин, комби, 2001)

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
mks1
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 13 авг 2015, 16:24
Местоположение: София
Status: Извън линия

Съвети за първа кола (Форд Фокус, 1.6, бензин, комби, 2001)

Мнение от mks1 » 22 авг 2015, 11:57

Здравейте, приятели,
Тъй като от 2 дена съм горд собственик на първата си кола, реших да се регистрирам във форума Ви и да се допитам за експертното Ви мнение. :)
И така - колата е много запазена, предишният собственик вече е сменил масло, филтри, ремъци и свещи.
Това, което аз трябва да направя е следното (по мое мнение):
1. Смяна на ангренажен ремък.
2. Поставяне на аларма.
3. Поправка на климатик (смяна на бобина и капачка).
4. Смяна антифриз ?
5. Изваждане на втори ключ.
6. Покупка на зимни гуми.
7. Пълно почистване.
8. Покупка на задължителните неща в автомобила: аптечка, инструменти, пожарогасител и т.н.
9. Проверка на датчика за бензина. (май нещо не е наред).
10. Застраховка - видове и съвети.

Това е скромният ми списък и много бих искал да чуя съветите ви по всяка една от точките - препоръки за места, където да да дам колата и всякакви съвети и предложения. Интересува ме дали мога да оставя колата във фирмен сервиз на Форд за пълен преглед и поправка на неизправностите и дали това не е много скъп вариянт. Ако знаете точните сервизи с коректни и не много скъпи услуги, моля споделете.
За каква сума трябва да се подготва по всяка от точките горе.
Благодаря предварително на всички, които се отзоват със съвет.
Желая ви приятен уикенд.
Мишо

Потребителски аватар
antipower
потребител
потребител
Мнения: 431
Регистриран: 11 окт 2013, 18:59
Модел на автомобила: Focus 1.6 16v 2002г. Ghia
Местоположение: Карлово
Status: Извън линия

Re: Съвети за първа кола (Форд Фокус, 1.6, бензин, комби, 2001)

Мнение от antipower » 22 авг 2015, 16:16

Честит ти фокусник !
Миналата седмица си направих застраховка на ОЗК за 168.10 лв, която беше най-евтината.
За зимни гуми се приготви да дадеш поне по 90-100 лева на брой. разбира се има и по-евтини и много по-скъпи.
Аларма лесно можеш да си намериш за цена от 30 на горе. Ако разбираш малко от жици и си ентосиаст можеш и сам да я направиш.
Като цяло ще останеш доволен от автомобила.

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвети за първа кола (Форд Фокус, 1.6, бензин, комби, 2001)

Мнение от aspasia » 22 авг 2015, 20:20

Горе долу мога да те ориентирам колко ще ти излезе смяната на ангренажа с части и труд 200 лева. За алармата най добре си сложи интерфейсна за да не носиш друго дистанционно а да ползваш оригиналното. Антифриза може и сам да си го смениш два литра концентрат ти трябва има си пробка за източване на радиатора. Втори ключ със всичките екстри ще ти струва 100 кинта. Смяна на съединител на климатика около 80 лева. Мога да ти оставя телефон на мой познат в сервиз в Младост който ми е правил тези интервенции само алармата не е слагана при него.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Съвети за първа кола (Форд Фокус, 1.6, бензин, комби, 2001)

Мнение от HACKO » 23 авг 2015, 01:22

След като предишния собственик е сменил ремъците, защо искаш да сменяш агренажа?!?
Не пипай антифриза ще береш ядове http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=9&t=41304
Ако ключа ти е със дистанционно колата си има аларма.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвети за първа кола (Форд Фокус, 1.6, бензин, комби, 2001)

Мнение от aspasia » 23 авг 2015, 14:10

HACKO написа:След като предишния собственик е сменил ремъците, защо искаш да сменяш агренажа?!?
Не пипай антифриза ще береш ядове http://www.clubford.org/forum/viewtopic.php?f=9&t=41304
Ако ключа ти е със дистанционно колата си има аларма.
Аз моят сам си го смених с Приста пак червен и две години нямам ядове не виждам нищо сложно в тази процедура въпреки че старият който излезе беше чист и бистър даже съседа ми го събра в една бутилка от легенчето и си кара опела с него :D

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Съвети за първа кола (Форд Фокус, 1.6, бензин, комби, 2001)

Мнение от Eastbourne » 23 авг 2015, 19:15

1. Смяна на ангренажен ремък.
2. Поставяне на аларма.
3. Поправка на климатик (смяна на бобина и капачка).
4. Смяна антифриз ?
5. Изваждане на втори ключ.
6. Покупка на зимни гуми.
7. Пълно почистване.
8. Покупка на задължителните неща в автомобила: аптечка, инструменти, пожарогасител и т.н.
9. Проверка на датчика за бензина. (май нещо не е наред).
10. Застраховка - видове и съвети.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------
1. Както си писал вече ги е сменил. Ако не го е сменил, то задължително го сменяй
2. Аз лично на моята я взех без аларма и се отказах да и слагам. Ако правиш каско, то трябва да и сложиш задължително
3. Какво му е на климатика? Някакви признаци?
4. Може да минеш и без смяна
5. Хубаво е да имаш и резервен. Ако е с чип цените до колкото знам вървят към 80 лева, ако е без то 15-20 лв... нещо такова ми се върти по спомен
6. 15-ките почват от 70 лв най-менташките. Аз лично съм с 15-ки зимни Континентал за около 106 на брой. Имам познати с гуми продукт на Континентал, специално зимните Гиславед на цена 78 лв и са доста доволни за парите.
7. Най-добре да си купиш препарати и сам да си измиеш колата. 2 пъти съм ходил на две различни места на пълно почистване и не съм доволен,а пък и цената не е малка.
8. Я от метро, я от Кауфланд, но да не е с някой застоял пожарогасител
10. Има калкулатор за застраховки. Въвеждаш си данните на колата и ти показва на всички застрахователи къде колко излиза като цена. Пиши в google калкулатор гражданска отговорност и ще ти излезнат много.

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта