Добавка за дизел!

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
infesta
потребител
потребител
Мнения: 46
Регистриран: 10 апр 2016, 14:47
Модел на автомобила: Ford, Mondeo, MK3, 2007, 2.0, TDCi, 115 hp
Местоположение: София
Status: Извън линия

Добавка за дизел!

Мнение от infesta » 25 апр 2016, 15:27

Привет колеги, какви добавки за дизел ползвате и има ли смисъл от тях ?

Потребителски аватар
TZahariev
потребител
потребител
Мнения: 97
Регистриран: 29 юни 2011, 01:14
Модел на автомобила: Focus 1.8 TDDI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Добавка за дизел!

Мнение от TZahariev » 26 апр 2016, 11:12

Ползвал съм антигел добавки (Liqui Moly Diesel Flies) и смисъл от тях според мен няма. В нафтата си има антигел добавки и като се сложи допълнително според мен доста често дори се предозира и забелязвам ефект на все едно една идея пада мощността на колата.

Иначе до преди месец целогодишно и постоянно ползвах Bardahl B.D.C. - http://www.bardahl.bg/bg/product/a/5192 Усещам лека разлика с добавката - по-добра работа, по-малко пушене, по-добра моюност и т.н., но само спрямо чист дизел (примерно обикновен от Лукоил) и същия, но с добавката. При горива с добавки НЕ слагам допънително добавка, защото се получава пшредозиране, не е ясно едните добавки как работят с другите и т.н. , въобще ненужни експерименти с неясен резултат и без изгледи за нещо положително. Не трябва да се прекалява с добавките и като концентрация (повече от предписаното) и като смесване във всевъзможни алхимични смеси.

Последния месец след много четене из форуми пробвах и "невероятното" двутактово масло в дизела в концентрация 1:200 (т.е. 5 мл на литър дизел). Двигателя работи малко по-меко, но същевременно и една идея от вървенето и пъргавината също изчезват. Разхода на гориво е същия, поне няма няккави огромни промени, които да не се дължат на външните условия - трафик, температура и други. Взех много качествено двутактово полусинтетично масло на Shell, така че маслото е ОК, просто това са си ефектите от него и за мен други няма.

За мен извода е, че ако колата е ОК и няма някакви изразени проблеми, смазването на ГНП и дюзи от дизела си е достатъчно, а добавките в горивата с добавки са напълно достатъчни за перманентната поддръжка на двигател и горивна система, смисъл от добавките виждам, когато се ползва чист дизел и човек сам избира с какви "витамини" да го подобри. До съвсем скоро и аз правех така, но вече се чудя дали да не избера по-лесния и удобен вариант на горивата с добавки.
Най-"обичам" сектанти и разбирачи, които побългаряват!

Ronin78
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 08 юни 2016, 14:09
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Добавка за дизел!

Мнение от Ronin78 » 11 юни 2016, 14:58

Здрасти колега и аз карам само с тая добавка на Бардал Б.Д.Ц която си използвал,но винаги я слагам при зареждане без значение от къде и каква нафта слагам и съм доволен за сега вече година и осем месеца я търкалям и съм доволен!Пропорцията която слагам е лятно време 1гр. на литър и съответно зимата 2гр. на литър.Зимата до сега съм нямал проблем при запалване до -25гр.Форда ми е 1.6ДТЦИ -2007!Успех

Mondeicho
потребител
потребител
Мнения: 90
Регистриран: 26 дек 2014, 21:14
Модел на автомобила: Ford Mondeo, 2.0 Tdci, 96 kW, 2004 г.
Status: Извън линия

Re: Добавка за дизел!

Мнение от Mondeicho » 12 юни 2016, 23:24

Аз слагах зимата една против измръзване (не помня марката), сега от 2-3 месеца слагам и аз от двутактовото масло полусинтетика от Кауфланд (8.99 лв/л) или някое минерално(според мен синтетика за 20 лв/л идва малко скъпичко и ненужно). Работи доста добре двигателя, но не мога да установя дали е само от маслото или зависи и качеството на нафтата. Пробвал съм и тази на Кастрол -TDA и на Бардал. Засега съм нямал проблеми, а колко помагат може да се разбере ако се разглоби двигателя иначе е малко субективно...

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 20 госта