Голям разход на гориво 2

Как да живеем съвместно и в разбирателство.
Масла. Антифриз. Автокозметика. Консумативи.
Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Голям разход на гориво 2

Мнение от HACKO » 06 ное 2014, 11:33

Засичането на разход по борд компютъра е умряла работа, грешката може да е голяма. Истината е няколко зараждания пълно-пълно на една и съща колонка. За бензин е ясно че така не може при положение, че караш на Газ, но пък тебе не те интересува чак толкова разхода на Бензин. Извънградския ти разход е добър. Колко газ ти гори в Хасково и къде зареждаш?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

geromessi
потребител
потребител
Мнения: 54
Регистриран: 27 сеп 2014, 09:15
Модел на автомобила: Focus MK2
Status: Извън линия

Re: Голям разход на гориво 2

Мнение от geromessi » 06 ное 2014, 12:39

Наско в Хасково трудно мога да я засека само градско , до сега съм карал най-много 120км на веднъж, а гледам да смятам разход празна - празна бутилка.
Иначе борда и аз му нямам някаква особенна вяра , но колкото пъти съм я засичал по колонка на газ , реалния разход се разминава най-много с литър спрямо този по борда , така че го имам все пак за някакъв ориентир :wink:
Газ се спрях за момента на Шел , там ми дава най-нисък разход , пробвах с Еко и ОМВ , но не останах доволен въпреки , че старата кола я зареждах само там.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Голям разход на гориво 2

Мнение от HACKO » 06 ное 2014, 13:45

На Шел не съм пробвал (не съм зареждал на Шел Х-во от края на 90те), на Еко зареждах 2г и бях доволен, но напоследък я развалиха. На ОМВ в момента цената е най-ниска, но и двете ми коли дадоха завишен разход. Засега най-добър разход ми дава на бул Илинден (бившата Монолит). За Х-во разход 10-12л./100 Газ смятам че е поносимо. Свалял съм на 10, обаче никакви своеволия, каране с не повече от 1500оборота. Над 11.5 почвам да търся причина, като почвам от смяна на газстанцията и най-често причината е там.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

geromessi
потребител
потребител
Мнения: 54
Регистриран: 27 сеп 2014, 09:15
Модел на автомобила: Focus MK2
Status: Извън линия

Re: Голям разход на гориво 2

Мнение от geromessi » 06 ное 2014, 21:39

Ами пробвай на Шел мисля , че откъм разход е най-добре :wink: Имат също отстъпка 5ст/л с точки и така излиза литъра на 1.03лв :)
Това е че няма как да я засека само градско , защото все ще врътна я до Димитровград , я до някъде другаде и всичко се обърква. Абе смесено ако ми дава под 10 ще си е добре за 1.6 автомат :lol:
Тези дни я карам повече в оборот и като че ли разхода взе да се пооправя :lol: Ще видим на това зареждане къде ще му излезне края.

Отговори

Върни се в “ГРИЖИ, ПОДДРЪЖКА И ЕКСПЛОАТАЦИЯ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта