Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Отзиви, оценки, препоръки
chobi
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 16 ное 2007, 07:35
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Duratec 2008
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от chobi » 05 окт 2008, 13:40

Здравейте колеги! Искам да си изплача мъката и дано да помогна на някой че издокараните да са по-малко!
В края на Септември купих на жена си една Фиестичка от актуалната все още промоция на МП. Всичко беше ОК с изключение на това че ми дадоха колата с останало по стоповете лепило от защитното фолио с което са били облепени. Обяснението беше че на първото миене лепилото падало само. Да ама не. Лепилото не пада и това е. Отново отидох в МП с надеждата че проблема ще се реши но уви. Започна се едно стържене на стоповете не ви е работа. След като не можаха да се справят с проблема и стоповете заприличаха на прекопано лозе поисках да ги подменят с нови. Редно е като купиш нова кола всичко да и е наред! Обяснението беше че трябвало да питат МП София как да изпишат новите пък и нали вече съм подписал приемо-предавателния протокол да съм си бил отварял очите. Сякаш аз купувам нова кола всеки ден.Пък и нали МП е сериозна уж фирма а не квартален магазин ( то май в кварталните ще ви обслужат по-добре от т.нар. "сериозни"). Как се сдържах да не ...... така нареченият началник само аз си знам. Отговорите на моите въпроси бяха от рода на "ще видим какво ще правим, не знаем колко време ще отнеме, те нали ги знаете в София колко са бързи и т.н." . Та питам къде в края на краищата живеем - на остров Тамбукту или в нормална държава? Нямам думи!!! Даже вече ми се върти в главата да им играя по един чук на тия грозни стопове и при застрахователя. Но не е редно той да плаща за простотиите на МотоПфое!!! Гаранция 2 години! Вятър. Те ми продават кола с дефект а пък ако не дай боже стане нещо сериозно, не знам.
Та колеги не ходете в Мото Пфое - Варна или ако ходите си отваряйте очите на 5 а не на 4. Не вземайте нищо от тях без лично да сте го проверили отвсякъде!!! Защото после като мене ще гоните михаля!!!
Дано да съм бил полезен!!!

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от cenzor » 05 окт 2008, 18:00

КЗП (натисни тук)+ жалба за случая.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от focusfocus » 05 окт 2008, 20:37

Само заради МП няма да си купя никога нова кола обслужвана от тях. Едни и същи са навсякъде. Още като си взех фокуса и като нормален европейски гражданин реших да го поддържам в извора. Да ама не. НИКОГА не имайте вземане даване с тези хора.

Ако ви трябват части просто си ги купете от Австрия или Германия. Цената е същата доставата значително по-бърза от тук.

Ако колата ви е в гаранция то не сте за завиждане.

За съжаление сега заради тези се отказах от един сааб, чудя се с кво да го заменя. Новия мондео ми харесва, но уви.

Парите си на тези хора няма да ги дам, просто не заслужават.

Потребителски аватар
libra
потребител
потребител
Мнения: 154
Регистриран: 15 апр 2007, 23:40
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 Zetec Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от libra » 06 окт 2008, 00:17

chobi написа:Лепилото не пада и това е
Здравей, колега.
Закарай колата в някоя автомивка, в която пастират автомобили.
Мисля, че като се мине с шлайф машината ще падне лепилото и ще се полират стоповете.

chobi
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 16 ное 2007, 07:35
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Duratec 2008
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от chobi » 06 окт 2008, 08:26

Стоповете вече ги оправих и то благодарение на опита на колеги споделен във форумите. След 3 часа търкане и полиране станаха пак нови. Дори надраскванията и матовите петна които останаха след ходенето ми в Мото Пфое изчезнаха. Но не е там работата. Така ли трябва да е? Купуваш нова кола и се мяташ с полирпастите и парцалите. Само се моля докато е в гаранция количката да не се налага да ходя отново при тях. Мото Пфое определено загубиха един клиент в мое лице. Тъкмо бях загледал "C-max"- а с идеята след някой и друг месец да сменя семейния Scenic с такъв но вече определено няма да го направя и то само заради тях. Половината квартал се събра да ме гледа как лъскам стоповете на новата кола. От там колко клиенти загубиха не знам. Но това си е за сметка на Мото Пфое. Не съм аз човекът който ще ги учи как се печелят клиенти. Идеята на всичкото това писане е да предпазя други хора от хабене на нерви и време. Та ако ще купувате кола от МП-Варна отваряйте си очите на 5. Нищо не подписвайте и не вземайте без да сте се уверили че всичко е ОК. Никакво доверие на обещания и уверения от тяхна страна. Ако трябва идете в друг град където отзивите за работата на съответния клон на МП са добри. Ще си спестите маса нерви и разочарования.
Хайде сега със здраве на всички!

focusfocus
потребител
потребител
Мнения: 742
Регистриран: 22 яну 2008, 11:47
Модел на автомобила: focus; 2002, Zetec 1.8 benzin, 16 V
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от focusfocus » 06 окт 2008, 08:34

Колега къде е тоя град с добрите отзиви,

Просто са самозабравили се и нагли, обръщат внимание само на хората с рейнджъри и волва, и пак съм хващал вътре мазни механици на кожения салон. Изобщо не е за коментиране.

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от cenzor » 06 окт 2008, 09:54

chobi написа: Нищо не подписвайте и не вземайте без да сте се уверили че всичко е ОК. Никакво доверие на обещания и уверения от тяхна страна. !
Тук съм абсолютно съгласен.. Имам два случая с МП Люлин и двата не особено приятни.
При първия след бояджийски услуги ме накараха да подпиша протокол (без да съм видял колата), че всичко е ОК. Отказах и исках подробен оглед. Оказа се, че върху прясната боя има много следи от налепени боклуци и прахоляк, както и неравномерности по боята. Отне им два часа да я полират и оправят (но поне я направиха като нова) и чак тогава я приех.
Втория път - смяна на стъкло. Оглеждах уж внимателно (изглеждаше добре направена) , и приех колата. Но бях забравил да погледна под капака на колата. Оказа се, че щипките, които държат кората при чистачките ( два броя) - едната е счупена и намушена обратно, а другата .. просто липсва. :!:
Е, сега вече гледам мноого внимателно какво приемам.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

chobi
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 16 ное 2007, 07:35
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Duratec 2008
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от chobi » 07 окт 2008, 20:00

Днес се случи нещо невероятно!!! Най-учтиво ми се обадиха от МП и ме помолиха да закарам Фиестичката за да и сменят стоповете!!! Слушах и не вярвах на ушите си. Дори ми се извиниха за неудобството! Не знам дали това се дължи на темата която пуснах ( ако въобще някой от тях си прави труда да чете из форума ) или нещо в ръждясалата машина наречена Мото Пфое е проработило. Бог знае. Важното е че има някакъв напредък. Въпреки това отново предупреждавам всички които имат работа с МП: отваряйте си очите!!!
П.С.
Аз също учтиво им отказах тъй като след 3 часа лъскане и полиране в неделя стоповете ми са по-хубави и от нови. Бяха много учудени как съм успял да ги възстановя до степен че да не искам да ги сменям. Дори поискаха да ги видят ( или навярно да им кажа технологията ).
Остана ми само лъскането но здраве да е. Следващият път ще гледам какво вземам и какво подписвам. Доверие никакво!!!
Наздраве на всички!!!

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от cenzor » 07 окт 2008, 20:44

chobi написа:Важното е че има някакъв напредък. Въпреки това отново предупреждавам всички които имат работа с МП: отваряйте си очите!!!
П.С.
Не знам дали е заради темата обаждането за стоповете, но на мен са ми звъняли няколко пъти да питат за качеството на обслужване след посещаване на сервиза. Е, звънят около месец след като съм бил там :D: ( та единия път дори не помнех, че съм ходил и за какво), но все пак е добра практика. Въпроса е дали на онсовата на тази обратна връзка се прави нещо или не.
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от pepy1 » 07 окт 2008, 21:19

cenzor написа:Въпроса е дали на онсовата на тази обратна връзка се прави нещо или не.
нищо не се прави ,ако клиента е доволен влиза в статистиката ,а ако не е случая се потулва -като в държавата ни
поне аз само за информация и консумативи (и то не всякакви) ще ги ползвам
накратко :колата ми престоя там около 2 седмици нищо не направиха че и 82лв и някакви стотинки ми взеха+репатрака до там35лв + 2 седмици таксита и неудобства ,да не говориме че отМП Младост ме прехвърлиха в Люлин за да ми е по близо(живея в Младост)
добре че има хора като Митко от Търново че да ми свърши работа
и какво от това че ме питаха за обслужването,пък аз направо си им рекнах взехте ми парите и не ми свършихте работа- и дотам
та дали си във Варна или в София или ... все тая
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
chaosdd
потребител
потребител
Мнения: 585
Регистриран: 09 мар 2006, 09:17
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.6 EcoBoost 160 к.с. 2011
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от chaosdd » 13 окт 2008, 21:58

chobi написа:Днес се случи нещо невероятно!!! Най-учтиво ми се обадиха от МП и ме помолиха да закарам Фиестичката за да и сменят стоповете!!! Слушах и не вярвах на ушите си. Дори ми се извиниха за неудобството! Не знам дали това се дължи на темата която пуснах ( ако въобще някой от тях си прави труда да чете из форума ) или нещо в ръждясалата машина наречена Мото Пфое е проработило. Бог знае. Важното е че има някакъв напредък. Въпреки това отново предупреждавам всички които имат работа с МП: отваряйте си очите!!!
П.С.
Аз също учтиво им отказах тъй като след 3 часа лъскане и полиране в неделя стоповете ми са по-хубави и от нови. Бяха много учудени как съм успял да ги възстановя до степен че да не искам да ги сменям. Дори поискаха да ги видят ( или навярно да им кажа технологията ).
Остана ми само лъскането но здраве да е. Следващият път ще гледам какво вземам и какво подписвам. Доверие никакво!!!
Наздраве на всички!!!
Брей, има напредък значи :) Току виж следващия път си останал доволен от обслужването. Предполага от автомобила сте доволни поне.
Ford. Feel the difference

Потребителски аватар
evg2
потребител
потребител
Мнения: 708
Регистриран: 06 сеп 2005, 10:33
Модел на автомобила: Mondeo-комби 2.0-136 PS-NGA.-GHiA-1993г.
Местоположение: Дряново+42° 58' 17.86", +25° 28' 15.07"
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от evg2 » 18 окт 2008, 19:55

На 17.10.2008г. МП-Габрово ми смениха феродов диск\Sakc-120.00лв.\ на съеденителя почти за 8 часа,наложи се да търся акс.лагер и това ги забави,намерих такъв за 68.00лв\LUK\........ а оригинален при тях се оказа 62.00лв. :oops: засега всичко е О.К. и определено съм приятно изненадан от работата им :D: Това ми коства 120.00лв. за труда но мисля че за тая претъпкан двигател на Фоделата 2.0 е приемливо. ;;):
Котките си имат поверие,ако негър им мине път....

Потребителски аватар
Mitko
потребител
потребител
Мнения: 41
Регистриран: 13 сеп 2005, 21:40
Модел на автомобила: Renault Kangoo 1.9DTI
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от Mitko » 10 ное 2008, 08:12

cenzor написа:
chobi написа:Важното е че има някакъв напредък. Въпреки това отново предупреждавам всички които имат работа с МП: отваряйте си очите!!!
П.С.
Не знам дали е заради темата обаждането за стоповете, но на мен са ми звъняли няколко пъти да питат за качеството на обслужване след посещаване на сервиза. Е, звънят около месец след като съм бил там :D: ( та единия път дори не помнех, че съм ходил и за какво), но все пак е добра практика. Въпроса е дали на онсовата на тази обратна връзка се прави нещо или не.
Хаха .То това е идеята ,да забравиш как са те ядосали затова след месец . :D:

angel.krasimirov
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от angel.krasimirov » 31 дек 2008, 18:37

Така като Ви чета постовете и направо се плаша какво ми предстои... Дано да имат подобрение или поне да е в МП Плевен и МП В. Търново!

big cat
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 07 авг 2010, 17:22
Модел на автомобила: ford
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от big cat » 21 авг 2010, 17:47

незнам аз лично работя в МТ варна и виждам как колегите ми работят мога да кажа че са съвесни момчета да понякога се получават спънки мо искаме европейско качество тук в българия е приемете го скоро няма да има такова но ние се стараем за да бъдат клиентите ни доволни.Лично аз си подържам фиестата в сервиза или както каза колегата по горе от "извора" и съм доволен като се има предвид че частите които поръчвам идват от германия и там са произведени така че, ако не сте доволни това си е в вашо право :( но моля ви недейте така плюте не вярва че и вие дте идеални на работа _friends_

ionko_p
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 14 юли 2009, 00:16
Модел на автомобила: Ford Mondeo TDCI 2000 куб/115hp 2001г.
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от ionko_p » 27 мар 2011, 04:38

То тази тема е доста стара, но и аз да си кажа мнението за тези които ще четат в бъдеще.
Лятото през 2009 си купих Мондео и от тогава до ден днешен го поправям и съответно обслужвам само в Мото-Пфое Варна.
Честно ви казвам никога не съм имал проблем с каквото и да е освен с ЦЕНИТЕ.
Обаждам се, запазвам си час, оправят я (или обслужват я) и още същия ден или най-много на следващия си я взимам.
Не съм виждал нито майсторите нито сервиза им. Карам я на момчетата, които приемат автомобилите, казвам си проблема и винаги се обаждат ако има нещо различно от това, което сме обсъждали. Няма нищо счупено и неработещо като я взимам. Надявам се да нямам и за в бъдеще проблеми, а и да не ми се налага да ходя до там :D
Проблема при тях е единствено с цените. Частите, бих казал, че са равностойни като цена с останалите магазини, но поне тук имаш някаква гаранция от къде идват, но труда е доста по-скъп от други сервизи. Обаче да ви кажа предпочитам да дам малко повече пара за труд, но да ми я правят хора, които са минали все пак някакво обучение, а не като онези майстори, които разбират от всички възможни марки автомобили.
Освен това си мисля, че е много по-лесно да си търсиш правата при проблем ст МП отколкото от някой гаражен сервиз.
Всеки си преценява сам, но аз лично съм доволен и държах да го споделя с вас, че тука гледам нагоре голямо плюене е паднало.

Fiesta_IGI
потребител
потребител
Мнения: 40
Регистриран: 13 дек 2010, 12:24
Модел на автомобила: FORD C-Max 2.0 FACE 2016
Местоположение: Burgas
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от Fiesta_IGI » 28 юни 2011, 08:35

Мото Фое се изроди.Ходих за неколко неща,първо че несе льубезни,второ ако имаш един проблем,те земат дати изкарват още много,за пари лиго прават от професионализам лиго правят.Скъсал се семеринга на скоростната,45 лв за работна рака,семеринга струва 15лв.има ли смисъл сичко това,пари зимат за секоа минута.Даже дави кажа като собственик на ФОРД ФИЕСТА 2007 година,ако купувам кола в бъдеще повярвайте нема дае форд.не искам да обида колегите тук,просто неси заслужава парите.
May the FORD be with you!
Докато човек умре, все ум събира и пак без ум умира

Потребителски аватар
nikky
потребител
потребител
Мнения: 313
Регистриран: 20 фев 2010, 20:01
Модел на автомобила: Ford Fiesta Zetec '08
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от nikky » 28 юни 2011, 10:28

Имаш ли пряка база за сравнение с други марки и цената на техните оторизирани сервизи? Просто питам, интересно ми е.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Как ме издокараха в МотоПфое-Варна!!!

Мнение от Alexi » 28 юни 2011, 10:52

в рено е малко по евтино ,но склонността да си измислят повреди я има и там

Отговори

Върни се в “СЕРВИЗИ И УСЛУГИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 6 госта