Въпрос за ремонт-моля за помощ!

Отзиви, оценки, препоръки
Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Въпрос за ремонт-моля за помощ!

Мнение от dydo » 03 юни 2009, 14:49

Колеги,

Тъй като съм пред голяма дилема и не мога поотделно да направя точна сметка, колко според вас ще ми излезе да направя ремонт /части +труд/ на Форд Мондео, 1994 г., бензин, 1.6, хечбег, 90 коня, на следните неща:

1. Водна помпа, евентуално и ангренажен ремък, тъй като когато той се сменя чета тук, че се сменя и помпата. Това било така, защото когато сменяш ангренаж, се сменя и помпата, а след 20 хиляди км. му идва ред и на него и няма смисъл сега да сменям водна помпа и после пак. Т.е. ангренажен ремък, ролки и водна помпа – части и труд.
2. Биалетка на предно ляво колело-части и труд.
3. Четири амортесьора-части и труд.
4. Радиатор за климатика, компресор за климатика и пълнене с фреон-части и труд.
5. Тампон двигател-части и труд……..това общо взето ми е ясно, към 120 лв. ще ми излезне.
6. Предни стъкла не се отварят, но механизма до колкото знам е здрав. Трябва някакви железни въжета да се сменяли и едни пластини към тях.- въжетата с пластините + труда.
7. Ръжда по веждите – рязане боядисване и т.н.

Някои от нещата може и да не се правят сега, ама например без климатик и със сълзяща водна помпа не върви да се кара колата. А и другото все някога ще се смени. Питам ви, защото по мои груби сметки и въпреки, че съм лаик по цените и майсторите, то май ремонта ще ми излезне повече пари от колкото съм дал за колата. По добре да я продам, да си додам някой лев и да си взезма кола с всичко работещо, от описаното по-горе.

Та ако някой е наясно и не го мързи да пише, ще съм му благодарен да ми помогне з информация за цените и общо взето ремонтите на тези неща.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Въпрос за ремонт-моля за помощ!

Мнение от S_C » 03 юни 2009, 15:14

Не четох след средата на списъка.Връщай в моргата,няма смисъл.Ремонтите надхвърлят цената на друго мондео само в части...без труда.Дилема тук няма-нещата са кристално ясни.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за ремонт-моля за помощ!

Мнение от dydo » 03 юни 2009, 15:18

Ама в морга не искам. Не си заслужава тази кола за морга, щото така като четеш ще кажеш че е някой дърляк, ама иначе няма бележки по интериор, двигател, окачване и т.н. не харчи грам масло, вози си идеално. Ама на, то има да се правят неща. Нещо не мога да прикача файл, за да видиш колата. не е за морга да му се не види. Жал ми е така да я бастисам. Ами аз по добре само помпата да сменя и да я карам до сдухване.

фук-фук
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 15 май 2008, 09:19
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 96г
Sedan 1.8i Zetec-E
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Въпрос за ремонт-моля за помощ!

Мнение от фук-фук » 03 юни 2009, 17:17

Колега, раздели нещата на три колони: неотложен ремонт, ремонтни работи във времето, консумативи. Мондеото си е тежка кола и консумативите са му скъпи. Така или иначе не може без да сменяш консумативите, Ама ако вземеш друга кола пак ще и сменяш консумативите. За това си ги раздели нещата. Може като си го постегнеш да си стане прилична количка.
Приказката, че ремонта е по-скъп от колата не винаги е еднозначна. Може да си вземеш за 1000 лева кола и за още 2-3 хил. да я направиш като нова.
А и да не забравяме, че колегите от форума могат да помогнат доста! Все някъде, на някой, нещо му е излишно и го дава тънко.
Абе що гори толкова много тоя Ford бе?!? Щото много върви ли?

Потребителски аватар
dydo
потребител
потребител
Мнения: 525
Регистриран: 03 юли 2007, 15:19
Модел на автомобила: Най-различни!
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Въпрос за ремонт-моля за помощ!

Мнение от dydo » 19 юни 2009, 11:45

Ами прав си. Така и ще направя, даже вече го правя. Сутринта закарах колата при един приятел майстор и ще ми смени водната помпа, като му казах направо и ангренажния ремък, също и биалетка. Ако излезе нещо друго по предницата, му казах да го прави. Амортесьорите май са си наред, явно аз съм се заблудил, тъй като ми се вижда, че много потъва когато ги натисна, но явно си е нормално в сравнение с други коли. Остава да оправя електронните системи на предните прозорци и това е. Климатика просто няма сега да го правя, ако въобще го и правя. Всеки казва, че щял съм да се видя в приключение със смяна на радиатор и компресор, т.е. не се знае какъв ще е резултата. Та така: списъка който сутринта видях е 185 лв. за ангренажен ремък и 85 лв. помпа. Биалетката беше някакви дребни парици. Имам ималко ръжди по веждите на задните калници да оправя, ако искам колата да е кукла. Колкото и да го смятам и да имам препоръки за смяна на автомобила, то такава постъпка от моя страна ще е супер нерентабилна. Какво, ще взема някакъв друг Форд за 1500-2000 лв. нов внос и като се почне еко такса, каско, гражданска, ангренажен ремък, масла, филтри, а ако и нищо друго не следва да се прави или ремонтира, то като сложиш тотала си идва най-малко 800 лв. И за чий зор ми е като не знам какъв боклук може да се окаже новата покупка. По-добре с настоящия си автомобил, ама си знам какво може и къде какво има да се прави. Разправиите по висене на опашки и сервизи при нов внос автомобил не ги броя. То не следва да се гледа, че това или онова струвало колкото колата. Ами струва, но трябва да се поддържа. Иначе кола на 15 г. на която да не трябва нещо да се прави от време на време, просто няма.

Отговори

Върни се в “СЕРВИЗИ И УСЛУГИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 72 госта