Моля кажете ми какво да правя относно Мото Пфое БЪРЗОО!!!

Отзиви, оценки, препоръки
bubo_e
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 07 юли 2009, 15:28
Модел на автомобила: Focus 1.6 TDCI 109
Status: Извън линия

Моля кажете ми какво да правя относно Мото Пфое БЪРЗОО!!!

Мнение от bubo_e » 02 юли 2010, 19:09

Здравейте колеги,
Да ви ракажа за моята дилема и ако може бързо да ме посъветвате ше съм ви много благодарен!!!
Така на 28.06.2010 откарах колата ( форд фокус 1.6 TDCI 2005г) в Мото Пфое Люлин защото леко ме бяха чукнали отзад та каското да ми покрие щетите а сервизът да оправи проблемът. Всичко изглеждаше наред до днес 02.07.2010г когато ми се обадиха да си взема колата. Качвам се аз паля и какво да видя на таблото ми свети датчика, че ми е отворена вратата на шофьора, слизам отивам при приемчика в ( каросерийно), а той ми казва да отидат да ми направят диагностика, че нищо не били пипали! Чаках колкото чаках направиха диагностиката и ми казаха, че някак си ми се е счупил механизма на вратата който отговаря и за централното, тогава разбрах, че и централното не ми работи и че всеки път трябва да заключвам вратите си ръчно.
Реших да подам оплакване и се срешнах с Началника на Сервиза на МП, а той ми отговори, че колата така си била пристигнала в МП и че техникът им бил написал в протокол, че съм нямал централно!!!! След което ми снима вратата и ми каза ако искам да си търся правата в съда, после отидох при приемчика, който ми прие автомобила и той ми казал, че същият техник бил видял, че не ми работи централното разглобил вратата и го смазал, и то било тръгнало, след като ми видя тирадата приемчика ме посъветва да оставя колата в МП и да отида в понеделник, та техника ако може да я погледне и да я "поправи".
Та моля кажете ми ако не дай си боже нещо пак не стане какво да правя!!!!
Последна промяна от bubo_e на 03 юли 2010, 08:52, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Моля кажете ми какво да правя относно МП БЪРЗОО!!!

Мнение от bateto_toshko » 02 юли 2010, 20:50

Освен за комисия за защита на потребителите за друго не се сещам :roll:
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моля кажете ми какво да правя относно Мото Пфое БЪРЗОО!!!

Мнение от pepy1 » 04 юли 2010, 09:58

в протокола с които приеха колата ,отбелязано ли е че я приемат с неработещо централно -ако не значи вината си е тяхна ,тоест те са го развалили
пък и невиждам какво общо има боядисването на бронята или задния калник с централното заключване,сигурно е някаква нова система за боядисване :!:
според мен някой си некадърен техник е искал да ремонтира централно заключване на някоя друга кола ,и тъй като не разбира (защото е син на някой си,но трябва да работи в МП)той хваща твойта ,разглобява я да види как работи ,но понеже е "умен " не ти го е сглобил правилно и проблема при теб е налице
търси си правата ,ако трябва стигни и до съд (ако ти се занимава),аз също имам лоши премеждия от там,накратко казано -взимат пари без да са отстранили повредата за която е постъпила колата там и вместо 2 дни стоя 2 седмици
времето е като парите-никога не стига

bubo_e
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 07 юли 2009, 15:28
Модел на автомобила: Focus 1.6 TDCI 109
Status: Извън линия

Re: Моля кажете ми какво да правя относно Мото Пфое БЪРЗОО!!!

Мнение от bubo_e » 04 юли 2010, 10:32

Благодаря за отзивите,
Утре ше видя какво ще стане и ако нещо не е като хората ще си поговоря и със началството в Мото Пфое.
Колкото да е описан в протокола - след като приеха автомобила и след като аз си тръгнах някой техник е написал, че не ми работи централното, но на мен никой нищо не ми е казал а по техните правила щом се открие нередност трябва да ми се обадят и да ме информират, но такова нещо не е било направено и както по-горе писах приемчикът се изпуснал, че техникът е отварял вратата да поправи ценралното, но аз не бях уведомен и за тази манипулация.
Дано утре всичко се оправи - или поне началството да са читави не като директора на сервиза дето ми каза гледай си работата :evil:

bubo_e
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 07 юли 2009, 15:28
Модел на автомобила: Focus 1.6 TDCI 109
Status: Извън линия

Re: Моля кажете ми какво да правя относно Мото Пфое БЪРЗОО!!!

Мнение от bubo_e » 05 юли 2010, 12:33

Ми за който го интересува отидох до МП слвалихме механизма той си беше капсулован пък и бая трудно го свалиха, което ме учуди, видя се че просто на моят му било дошло времето и го замениха с нов с 15% отстъпка :| , но пак останаха 2 проблема и аз вече издивях взех си колата и бръм да ме няма ще се оправям с проблемите като му дойде времето нали сега съм с гаранция пък и нямаше да ми издържат нервичките :(

Така че внинмавайте там като ходите

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моля кажете ми какво да правя относно Мото Пфое БЪРЗОО!!!

Мнение от pepy1 » 05 юли 2010, 19:01

накратко платил си нещо което е трябвало те да платят,пък и другите 2 проблема платил си и не са свършили работа,пак са прецакали поредния си клиент-те май стават само за магазин за авточасти
времето е като парите-никога не стига

patsko
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 05 ное 2009, 08:28
Модел на автомобила: форд фъджан
Status: Извън линия

Re: Моля кажете ми какво да правя относно Мото Пфое БЪРЗОО!!!

Мнение от patsko » 06 юли 2010, 22:06

Да ти кажа колега на всякаде е така бях в МП в младос, преди да отида наливам за 30лв 98 гориво и бях минал около 2-3км правиха ми нещо по вратата ( със форд фюджан съм) взех си я следобеда и ужасно бързах като запалих по принцип ми светят всички контролни лампи на таблото, тръгнах много бързо и на 500м осазнавам че ми свети лампата за горивото едвам стигна до първата бензиностанция на цариграцко, щях да стана за смях да закъсам и полудях. Написах зверски имейл на приемчика не било възможно но камерите не следели сервиза какво се прави. На всяко следващи влизане преди да му я предам снимам с gsm бензиномера и така се влиза в европейския сервиз . И моя съвет е защита на потребителя има голям ефект от тях а щом има и документ ще има и ефект не се колебай! А и без тва ни късат главите с цени така че действаи. Успех

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моля кажете ми какво да правя относно Мото Пфое БЪРЗОО!!!

Мнение от DigiPro » 06 юли 2010, 22:31

patsko написа:Да ти кажа колега на всякаде е така бях в МП в младос, преди да отида наливам за 30лв 98 гориво и бях минал около 2-3км правиха ми нещо по вратата ( със форд фюджан съм) взех си я следобеда и ужасно бързах като запалих по принцип ми светят всички контролни лампи на таблото, тръгнах много бързо и на 500м осазнавам че ми свети лампата за горивото едвам стигна до първата бензиностанция на цариграцко, щях да стана за смях да закъсам и полудях. Написах зверски имейл на приемчика не било възможно но камерите не следели сервиза какво се прави. На всяко следващи влизане преди да му я предам снимам с gsm бензиномера и така се влиза в европейския сервиз . И моя съвет е защита на потребителя има голям ефект от тях а щом има и документ ще има и ефект не се колебай! А и без тва ни късат главите с цени така че действаи. Успех
Виж сега. Не, че защитавам Мото-Пфое или който и да е сервиз. За 30лв. 98 са около 12 литра. Лампата на Фюжъна който аз карам светва когато остават 100км според борд компютъра. На твоя може и да нямаш дисплей, но на моя изписва DISTANCE TO EMPTY 100KM. При твоя мотор 1,6 бензин, софийските задръствания и климатик предполагам, че разхода е около 12-13/100. Така, че надали са се занимавали да точат бензин на стойност 20-на лева. Просто не си струва.

Потребителски аватар
Polly
потребител
потребител
Мнения: 905
Регистриран: 24 фев 2005, 16:02
Модел на автомобила: Бира Каменица в кен
Местоположение: село Извор
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Моля кажете ми какво да правя относно Мото Пфое БЪРЗОО!!!

Мнение от Polly » 17 юли 2010, 15:23

bubo_e, като ти приемат колата винаги дават един екземпляр от протокола за приемане, който остава в теб. И БИ ТРЯБВАЛО да прегледат, дали всичко е наред, светлини, клаксон, чистачки и тн... но май точно този протокол липсва като приемат колата в каросерийното :shock: .....Моя съвет е друг път като им я оставаш да искаш да огледат всичко пред теб, и да запишат какво ще ремонтират и тогава се подписваш на протокола, ако не ти предложат протокол си изискай. Аз лично седя докато я приемат, подписвам протокола и си тръгвам с копието на протокола.
patsko, като приемат колата записват точните километри на колата, но не мисля че източват бензин или правят кръгчета около сервиза. Но това, което съм виждала да правят е, че оставят колите запалени да работят , веднъж докато чаках едно волво си преседя работещо 30 мин без да има човек около него и то отвън в самия двор точно пред приемната /в МП Люлин- н/. И още една причина моя борд компютър показва оставащото гориво доста хаотично като карам градско, така че може и това да е причината... Аз оставям колата с малко бензин и така ми е спокойно, че няма да я оставят да работи безмислено :?
FORD - Feel the difference.

patsko
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 05 ное 2009, 08:28
Модел на автомобила: форд фъджан
Status: Извън линия

Re: Моля кажете ми какво да правя относно Мото Пфое БЪРЗОО!!!

Мнение от patsko » 23 сеп 2010, 20:48

DigiPro написа:
patsko написа:Да ти кажа колега на всякаде е така бях в МП в младос, преди да отида наливам за 30лв 98 гориво и бях минал около 2-3км правиха ми нещо по вратата ( със форд фюджан съм) взех си я следобеда и ужасно бързах като запалих по принцип ми светят всички контролни лампи на таблото, тръгнах много бързо и на 500м осазнавам че ми свети лампата за горивото едвам стигна до първата бензиностанция на цариграцко, щях да стана за смях да закъсам и полудях. Написах зверски имейл на приемчика не било възможно но камерите не следели сервиза какво се прави. На всяко следващи влизане преди да му я предам снимам с gsm бензиномера и така се влиза в европейския сервиз . И моя съвет е защита на потребителя има голям ефект от тях а щом има и документ ще има и ефект не се колебай! А и без тва ни късат главите с цени така че действаи. Успех
Виж сега. Не, че защитавам Мото-Пфое или който и да е сервиз. За 30лв. 98 са около 12 литра. Лампата на Фюжъна който аз карам светва когато остават 100км според борд компютъра. На твоя може и да нямаш дисплей, но на моя изписва DISTANCE TO EMPTY 100KM. При твоя мотор 1,6 бензин, софийските задръствания и климатик предполагам, че разхода е около 12-13/100. Така, че надали са се занимавали да точат бензин на стойност 20-на лева. Просто не си струва.

Пич аз бях минал 2км не 100, до бензиностанцията до мото пфое . който е от сф знае че в младост до мото пфое има Шел която надали има и километър поне ама айде седял съм на светофар. Ама колата си я карам от година и знам какво и как показва в нея имаше бензин над резервата, налях 12литра а като си тръгвах ми светеше лампата и едвам стигнах до следващата бензиностанция и то поинерция. Така че и на мен ми се вижда смешно ама си е факт, на следващо ходене щракнах таблото с телефона и всичко беше на 6. Интересното беше че след като се оплаках на приемчика и станаха много любезни и ми говореха за отстъпки
Polly написа:bubo_e, като ти приемат колата винаги дават един екземпляр от протокола за приемане, който остава в теб. И БИ ТРЯБВАЛО да прегледат, дали всичко е наред, светлини, клаксон, чистачки и тн... но май точно този протокол липсва като приемат колата в каросерийното :shock: .....Моя съвет е друг път като им я оставаш да искаш да огледат всичко пред теб, и да запишат какво ще ремонтират и тогава се подписваш на протокола, ако не ти предложат протокол си изискай. Аз лично седя докато я приемат, подписвам протокола и си тръгвам с копието на протокола.
patsko, като приемат колата записват точните километри на колата, но не мисля че източват бензин или правят кръгчета около сервиза. Но това, което съм виждала да правят е, че оставят колите запалени да работят , веднъж докато чаках едно волво си преседя работещо 30 мин без да има човек около него и то отвън в самия двор точно пред приемната /в МП Люлин- н/. И още една причина моя борд компютър показва оставащото гориво доста хаотично като карам градско, така че може и това да е причината... Аз оставям колата с малко бензин и така ми е спокойно, че няма да я оставят да работи безмислено :?
Polly пич ако колата ми изгори за пловин час 12 литра директно и паля клечката и званя на застахователя :!:

мод: Използвай бутона "промени"!
Polly е пич-ка
:)

Отговори

Върни се в “СЕРВИЗИ И УСЛУГИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 12 госта