Платен паркинг в центъра на София

Отзиви, оценки, препоръки
Потребителски аватар
dbochev
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 01 дек 2010, 09:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta 95'
Status: Извън линия

Платен паркинг в центъра на София

Мнение от dbochev » 30 юни 2011, 15:04

Здравейте колеги !
Съжелявам на първо място ако съм объркал раздела ,но се нуждая от помощ ,т.к. проблемът ми се явява малко спешен.

Общо взето историята е следната. Живея на квартира на бул.Васил Левски 110 ,там където свършва ул.Чаталджа и през последните 7-8 месеца ,макар и с дълги обиколки намирах къде да паркирам в района.Мястото е претъпкано ,но все пак свободно паркомясто все пак се намираше до снощи.Прибирам се от работа късно вечерта и с изненада установявам ,че целия район (ул.Искър,ул.Стара Планина и техните преки ) са определени за Синя зона.Разрових се в гугъл и общо взето стигнах да уникалния парадокс ,че частта от наредбата на Столичен Общински Съвет за преференциално паркиране по постоянен адрес е изцяло отменена като незаконосъобразна от ВАС през 2009 г.Още разбрах ,че вече винетни стикери не се издават от Центъра за Градска Мобилност , за издадените до отмяната действа заварено положение. Общо взето ,няма къде да си паркирам колата и единственото решение ,до което стигнах е платен паркинг ,който да използвам за два месеца.
Ако някой от вас ,колеги,има представа къде в близост до този район има такъв ,който да разрешава такъв дългосрочен престой на приемливи цени ,ще съм изключително благодарен да ме упъти!
Благодаря ви предварително !

Потребителски аватар
Yamato
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 03 юни 2011, 00:48
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI '01 (коНби)
Местоположение: ШОПландия
Status: Извън линия

Re: Платен паркинг в центъра на София

Мнение от Yamato » 30 юни 2011, 20:38

От приятели знам, че цените за паркинг баш там са ужасяващи :( Още повече си и на квартира и от цените съвсем ще ти стане лошо. Общо взето малко далечко ще трябва да паркираш, за да избегнеш синята зона и главорезите на паркингите. Аз бих потърсил отвъд Парка Заимов и по протежение на Данаил Николаев. Успех!

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Платен паркинг в центъра на София

Мнение от PcMan » 30 юни 2011, 20:54

В студ.град в Зимния дворец на спорта е 70лв/месец, като студ.град е под витоша, точно до околовръстното. Не искам да си представям колко е в центъра. :)
По-добре каско с леко по-висока оценка на колата(напълно разрешено по избор на клиента, вдига с доста малко цената на каското, особено за коли под 10хил. лв, това ако е чак такава опасността за кражба където спираш). Много по-евтино от платен паркинг (който е месечна такса, каското годишна), а каското важи и за други неща, не само кражба.
Поздрави.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Платен паркинг в центъра на София

Мнение от DigiPro » 30 юни 2011, 21:17

PcMan написа:По-добре каско с леко по-висока оценка на колата(напълно разрешено по избор на клиента, вдига с доста малко цената на каското, особено за коли под 10хил. лв, това ако е чак такава опасността за кражба където спираш). Много по-евтино от платен паркинг (който е месечна такса, каското годишна), а каското важи и за други неща, не само кражба.
Поздрави.
Човека няма физически къде да паркира, а не че го е страх от кражба или вандализъм. Поне аз с такова впечатление останах.

Потребителски аватар
dbochev
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 01 дек 2010, 09:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta 95'
Status: Извън линия

Re: Платен паркинг в центъра на София

Мнение от dbochev » 30 юни 2011, 21:53

Не, не ме е страх от кражба ,просто колата ми е във почти всекидневна употреба и не ми се иска да вървя 30 минути само докато стигна до нея преди работа.Не държа да ми е под прозореца ,но не мога да си позволя да плащам по левче на час,а и едва ли някой може. Затова платеният паркинг ми беше единствения вариант и бих се съгласил на цена към 50-60 лв на месец ,просто явно такива са голяма рядкост ,още повече в центъра. Днес като обикалях изнамерих едно подобие на локално на Даниел Николаев по протежение на няколко блока ,където не е синя зона и с малко зор ще се намери място. Благодаря ви все пак ,ако някой се сети за по-евтин паркинг да свирка. :|

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Платен паркинг в центъра на София

Мнение от pepy1 » 01 юли 2011, 06:46

синята зона важи от 8.30 до 18.30 часа в работни дни само
ако е само за нощно паркиране -спирай си без да се притесняваш
http://www.google.bg/search?q=%D1%81%D0 ... 80&bih=841" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Платен паркинг в центъра на София

Мнение от ЯЛТА » 01 юли 2011, 08:13

dbochev написа: Днес като обикалях изнамерих едно подобие на локално на Даниел Николаев по протежение на няколко блока. :|
Точно на този паркинг, като те прихванат че не си "от блока" автомобилът ти ще бъде "секвестиран".
Карай велосипед.
На ул. Искър и ул. Раковски след Раковски в посока бул. В. Левски от дясно имаше платен частен паркинг.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
dbochev
потребител
потребител
Мнения: 23
Регистриран: 01 дек 2010, 09:22
Модел на автомобила: Ford Fiesta 95'
Status: Извън линия

Re: Платен паркинг в центъра на София

Мнение от dbochev » 01 юли 2011, 10:37

Да ,знам и работното време ,но проблемът е ,че не всеки ден съм на работа. Мерси колега,ще се поразходя да го проверя днес ,казаха ми и за един преди моста Чавдар от страната на Дондуков.

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Платен паркинг в центъра на София

Мнение от la4o » 08 юли 2011, 10:42

Живея на около 200-300 м. от теб. При мен също всичко е синя зона. Ние имаме собствени паркоместа, които често са обект на завист от съседите ни, та чак по телевизията ни изтипосаха :-D (поне старата ми кола се прочу) Съседката до мен обаче е намерила начин да остойности факта, че има къща с двор :) взима по 80 лв. и прибира 5-6 коли в двора си :)

Казвам го като идея да се огледаш около теб или да попиташ съседите за подобни екстри :)

Отговори

Върни се в “СЕРВИЗИ И УСЛУГИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта