Впечатления за автосервиз "Форд Експрес"

Отзиви, оценки, препоръки
Потребителски аватар
Yamato
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 03 юни 2011, 00:48
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI '01 (коНби)
Местоположение: ШОПландия
Status: Извън линия

Впечатления за автосервиз "Форд Експрес"

Мнение от Yamato » 23 юли 2011, 15:13

Сутринта с потеглянето чух претракване като от бавно въртене на въртолет от дясно на предния мост и естествено мира не ми даде докато намеря някой дето разбира :) Притраква доста осезаемо при ускорение с малка скорост единствено когато се върти волана и при спиране. Под моста Чавдар не работеха и се върнах в квартала, сетих за за този сервиз в кв. "Триъгълника". Човека (Емо май се казваше главния им) ми показа с ръка как като го развърта и трака и каза, че е предно дясно каре (полуоска). 90 лв. и 40 за монтиране. Как ви се струва? Със сигурност някой е ходил вече там, защото е специализиран за Форд с части с гаранция и т.н.

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2510
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Впечатления за автосервиз "Форд Експрес"

Мнение от Любо » 27 юли 2011, 17:15

Колегата jlpetkov беше ходил с фиестата. Него ако го питаш няма да ти препоръча да ходиш в тоя сервиз.
Непомня вече поради каква причина му сменяха гарнитурите по главата на двигателя.
На изходящите колектори я бяха сложили наопаки.
Вследствие на което нямаше начин мотора да работи нормелно - гълта неконтролирано въздух.
Той го хвана при газаджии заливайки случайно с вода точно там.
Оправиха проблема в друг сервиз.

П.П. Ако те интересуват подробности ще му пратя темата да му обърна внимание и да ти пише.

Потребителски аватар
jlpetkov
потребител
потребител
Мнения: 729
Регистриран: 18 яну 2007, 08:59
Модел на автомобила: BMW 318ti 95'мтехник шпер; Ford Fiesta 1,6i 16V '94 АГУ
Местоположение: София, в едно гето наречено Обеля-2
Status: Извън линия

Re: Впечатления за автосервиз "Форд Експрес"

Мнение от jlpetkov » 28 юли 2011, 09:44

Любо написа:Колегата jlpetkov беше ходил с фиестата. Него ако го питаш няма да ти препоръча да ходиш в тоя сервиз.
Непомня вече поради каква причина му сменяха гарнитурите по главата на двигателя.
На изходящите колектори я бяха сложили наопаки.
Вследствие на което нямаше начин мотора да работи нормелно - гълта неконтролирано въздух.
Той го хвана при газаджии заливайки случайно с вода точно там.
Оправиха проблема в друг сервиз.

П.П. Ако те интересуват подробности ще му пратя темата да му обърна внимание и да ти пише.
Фиестата беше с избила гарнитура, гълташе вода на първи цилиндър и ми шлайфаха главата. Ремонта беше във въпросния сервиз, препоръчан ми от нашия съфорумец Gate.
Съответно при сглабянето бяха объркали двете гарнитури на входящия колектор, едната е хартиена а другата клингеритова, бяха сложили хартиената откъм двигателя и тя съответно беше прегоряла и оттам колата гълташе въздух - борбата с тоя проблем ми отне 4-5 месеца докато накрая случайно открихме проблема при газаджииите докато пръскаха със сапунената пяна.
Не си спомням точно, но имаше още неща от които не бях доволен (като например цените на вложените части - свещи и разлики с начално обявената цена на ремонта). Gate пък беше доволен от тях, но според мен на неговата кола бяха правили по прости ремонти (по окачването и други подобни) и може би с тях се справят.
Иначе като цяло правят впечатление за добър сервиз - дават ти даже тяхна сервизна книжка в която вписват уж какво са ти правили по колата ако си я поддържаш само при тях да има документирана история на поддръжката.
Държат колите които правят по околните улици и хич не са на удобно място - до там се стига с бая ходене пеша. и т.н. и т.н.
Но всеки си решава за себе си.

Между другото там наоколо някъде има още един сервиз само че човека май се занимава с опели основно. Колега си кара зефирата при него и също остана не особено доволен...

Потребителски аватар
Yamato
потребител
потребител
Мнения: 271
Регистриран: 03 юни 2011, 00:48
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDDI '01 (коНби)
Местоположение: ШОПландия
Status: Извън линия

Re: Впечатления за автосервиз "Форд Експрес"

Мнение от Yamato » 28 юли 2011, 10:21

Смених дясното предно каре, с което имах проблем, при тях оня ден. Шефа им, Емо, изглежда свестен човек, но наистина от тия около него дето се въртят единия не ми вдъхва много доверие. Човека, който го сложи изглеждаше способен. Ще видим колко ще изкара каренцето, дадоха и гаранция... _friends_

Отговори

Върни се в “СЕРВИЗИ И УСЛУГИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта