Ударена Фиеста 98ма

Отзиви, оценки, препоръки
hurbi
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 08 май 2010, 21:00
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Ударена Фиеста 98ма

Мнение от hurbi » 08 окт 2011, 16:01

Здравейте!
Имах лек инцидент с един багер и за финал колата ми е в това състояние....

http://www.sinstudio.net/ford_forum/071020111300.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sinstudio.net/ford_forum/061020111295.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.sinstudio.net/ford_forum/071020111298.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

не се вижда много добре, но в гаража долу е много тъмно, а и на живо е доста по зле....

Виках 3 серзвиза, работещи предимно с тенекиджийство и бои, обаче цените са космически и при нормална сметка излиза неизгодно като се вземе предвид цената на автомобила...

Единя предложи най добрата оферта ... 600лв (с мои части, които намерих за 200 лв.) т.е. 400 за работа....
Другите цени няма и да споменавам...

Искаше ми се да ме посъветвате има ли изобщо смисъл да я правя, колата попринцип, не е на мое име и точно реших да си я прехвърля и се случи това, а като сложа около 100лв. за нотариус, още около 200 за прехвърляне + 600 за ремонт си стават 900лв, които са малко под цената за която съм купила колата...

От Рокендрол сервиз (Симеоново) ми казаха, че на морга мога да взема около 700-800лв. ако всичко друго си е ок, а тя е перфектно техническо състояние ...

Не искам да я продавам на части защото, ако я продавам, ще си ползвам парите за нова кола, а пък на части нито ще ги усетя, нито ще си помогна за нова....
Моля, дайте ми някакъв съвет...

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ударена Фиеста 98ма

Мнение от DigiPro » 08 окт 2011, 16:27

Ако това, което се вижда на едната снимка са гръмнали въздушни възглавници, то аз лично не бих я ремонтирал. Особено като погледнах в обявите как вървят Фиестите от тези години - има за 1400лв. с работещ климатик.

hurbi
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 08 май 2010, 21:00
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: Ударена Фиеста 98ма

Мнение от hurbi » 08 окт 2011, 16:34

Да, възглавниците са...
Тях изобщо няма да правя... само те са 500 лв...

П.П.аз за 1400 и я взех преди 3 години...

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ударена Фиеста 98ма

Мнение от DigiPro » 08 окт 2011, 18:32

hurbi написа:Да, възглавниците са...
Тях изобщо няма да правя... само те са 500 лв...

П.П.аз за 1400 и я взех преди 3 години...
Добре де живота ти 500лв ли струва? Със сигурността не трябва да се правят компромиси. Колкото и добре да направят ремонта, все си остава кърпена работа.

/offtopic: Чудя се как има хора да си купуват нова кола с 2 звезди на тестовете на Euro NCAP като шевролет авео (2006г. новото 2011 са го оправили) или 3 звезди като дачия логан. Една Фиеста МК6 (модел 2002г.) е с 4 звезди а актуалния модел МК7 е с 5 звезди

hurbi
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 08 май 2010, 21:00
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: Ударена Фиеста 98ма

Мнение от hurbi » 09 окт 2011, 20:36

Извинявам се!
Явно не ми разбрахте въпроса....

Много ясно, че живота ми не струва 500 лв... нито този на 2те ми деца.... все едно, аз исках съвсем в друга насока съвет....

Можете да изтриете темата...

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ударена Фиеста 98ма

Мнение от DigiPro » 09 окт 2011, 21:02

Ами основният ти въпрос, или поне което аз разбрах е дали да я ремонтираш. На база на цялото ти първо мнение излиза, че нито финансово е изгодно да се ремонтира, още повече че ще трябва да се направи компромис със сигурността.
Или може би искаш да те насочим към сервиз, който може да я ремонтира още по-евтино?
Ако нещо не сме те разбрали задай конкретен (друг) въпрос и ще се опитаме да отговорим.

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ударена Фиеста 98ма

Мнение от la4o » 10 окт 2011, 15:15

Като гледам как е ударена (отхапана) колонката, те съветвам ако решиш да правиш да проявиш особена бдителност относно начина по който ще я направят. Възможно е зад ниската цена да се крие козметичен ремонт, а този детайл е доста важен и колата става потенциално много опасна.

Не знам каква е застрахователната и оценка (дали изобщо има каско), но според мен тази кола е тотал и моя съвет би бил да търсиш вариант по освобождаването си от нея. Ако трябва да я възстановиш така, че колата да е сигурна и надеждна в което включвам качествено възстановяване на колонката и въздушните възлгавници, то цената за ремонта ще надвиши стойността на автомобила.

Нагледал съм се на сервизи, които възстановяват колите само повърхностно... зашити седалки без Airbag вътре, козметично възстановени волани, изкорубени електроники за управление на въздушни възглавници, "парнати" ламарини, които само да закрият увредените "носещи" детайли и т.н Често дори самите клиенти желаят така да се възстанови с идея че после ще продадат автомобила, което според мен е повече от безотговорно.

Според мен такива сервизи и клиенти са за прокурор.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ударена Фиеста 98ма

Мнение от ЯЛТА » 10 окт 2011, 17:56

Малките коли по Горубляне след размахан КЕШ ги продават за по 1500 лв.-нов внос, мисля че ще е по целесъобразно да си бракуваш настоящата Фиеста, и да се насочиш към по нова-втора ръка. Пък и части ще си имаш разни, или пък продаваш на части. Евентуално отремонтиране ще ти одере кожата.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Отговори

Върни се в “СЕРВИЗИ И УСЛУГИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта