Избор на сервиз за дизел

Отзиви, оценки, препоръки
ulyalyalya
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 сеп 2010, 02:32
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Избор на сервиз за дизел

Мнение от ulyalyalya » 02 фев 2012, 20:07

Здравейте, колеги.
Моята болка е следната Форд Мондео 2003 г. 2.0.TDCI - 115h.p. Когато по§етох из форумите установих причината за състоянието на колата ми. Както си карам, лампата за подгряване започва да премигва и губи мощност. Препоръчайте ми някой сервиз в София, за диагностика и решаване на проблема, различен от мото пфое. В мото пфое ми е препрограмираха и от тогава колата ми пали доста по-трудно. Кажете ми мнение за София Дизел Център. Насочих се на там, заради това, че разполагат с рециклирани дюзи. Благодаря предварително на всички отзовали се.

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Избор на сервиз за дизел

Мнение от ЯЛТА » 02 фев 2012, 20:13

ulyalyalya написа:Здравейте, колеги.
В мото пфое ми е препрограмираха и от тогава колата ми пали доста по-трудно.
Върни се в Мото-Пфое за рекламация да я оправят, иначе така ще обиколиш всичките сервизи. Този автомобил трябва да пали от четвърт завъртане.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

ulyalyalya
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 сеп 2010, 02:32
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Избор на сервиз за дизел

Мнение от ulyalyalya » 02 фев 2012, 20:28

Тогава беше влязла в някакъв авариен режим и само така, можело да се оправи

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Избор на сервиз за дизел

Мнение от ЯЛТА » 02 фев 2012, 20:53

Е да ама да оправиш едно нещо, а да развалиш друго................ не е коректно, има начин как да го оправят, но явно шикалкавят.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

ulyalyalya
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 сеп 2010, 02:32
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Избор на сервиз за дизел

Мнение от ulyalyalya » 02 фев 2012, 20:58

Аз затова искам в друг сервиз, защото в мото пфое ми казаха, че са ми е оправили моментно, за да я оправя трябва да си сменя дюзите около 700 лв броя

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10845
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Избор на сервиз за дизел

Мнение от ЯЛТА » 02 фев 2012, 21:08

Вече са по евтини сигурно дюзите, но рано или късно щеш не щеш ще стигнеш и до дюзите, като им се променят стойностите непоправимо. А не знам дали в И-БЕЙ нови дюзи не излизат по евтино,- трябва да се провери. А старите дюзи ги изкупуват в Мото-Пфое.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

ulyalyalya
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 сеп 2010, 02:32
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Избор на сервиз за дизел

Мнение от ulyalyalya » 02 фев 2012, 21:14

Благодаря за отговоря, ще проверя в e-bay. А незнаех, че в мото пфое изкупуват стари

evgeni7
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 15 фев 2012, 16:24
Модел на автомобила: Форд Мондео
Status: Извън линия

Re: Избор на сервиз за дизел

Мнение от evgeni7 » 15 фев 2012, 16:40

Здравей, колега. От скоро и аз имам форд мондео 2003г. Преди няколко дни имах проблема който ти си споделил във форума „лампата за подгряване започва да премигва и губи мощност” а при мене и малко след това колата гасне. Много моля да споделиш какъв се е оказал проблема и как си го решил. Също не е без значение и сервиза, където си отстранил проблема. А ако има някъде във форума нещо по въпроса – да ме насочиш. Предварително благодаря.

ulyalyalya
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 сеп 2010, 02:32
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Избор на сервиз за дизел

Мнение от ulyalyalya » 19 фев 2012, 10:16

Здравей, колега. За сега не съм си решил проблема, но е от дюзите. Направих контакт с Дизел Център София и ми казаха цена 250 лв на брой за рециклиране с 6 м гаранция. Мисля във вторник да ги посетя и след това ще напиша мнение. В Ebay има рециклирани и цената им е горе долу същата. Но като цяло не може да се разминеш с този проблем.

bastun66
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 20 апр 2010, 20:20
Модел на автомобила: Мондео
Status: Извън линия

Re: Избор на сервиз за дизел

Мнение от bastun66 » 07 юли 2012, 15:44

Здравей, колега. В последното си включване споменаваш, че ще посетиш София Дизел Център за ремонт на дюзите и ще на пишеш какви са ти отзивите, но за съжаление няма отзив за сервиза, как са се справили с проблема, какво е нивото на обслужване. Ако може драсни някой ред по въпроса. Благодаря предварително!

ulyalyalya
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 сеп 2010, 02:32
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Избор на сервиз за дизел

Мнение от ulyalyalya » 07 юли 2012, 22:29

Здрасти колега. Ще споделя мнение от софия дизел център. За да не прозвучи прибързано ще кажа, че си ги сменях на двата пъти. Това което ми хареса, предупредиха ме първия път да се настроя психически за другите две дюзи. Предната седмица рециклирах и тях и засега нямам проблем. Изминал съм около 1500 км. Хареса ми обслужването и отношението. Но все пак ще стане ясно поне след няколко месеца. Първите ми впечатления са много добри.

bastun66
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 20 апр 2010, 20:20
Модел на автомобила: Мондео
Status: Извън линия

Re: Избор на сервиз за дизел

Мнение от bastun66 » 08 юли 2012, 17:48

Здравей, благодаря за инфото, защото и на мен ми предстои същата операция в понеделник 09.07.2012 г. Аз ще рециклирам и 4-те дюзи, тъй като моите 3 са дали фира. говорих със сервиза и съм си записал час. Дано всичко е ОК. Ще споделя мнение след това.

bastun66
потребител
потребител
Мнения: 4
Регистриран: 20 апр 2010, 20:20
Модел на автомобила: Мондео
Status: Извън линия

Re: Избор на сервиз за дизел

Мнение от bastun66 » 09 юли 2012, 18:10

Здравейте, колеги. Бях обещал да споделя мнение за София Дизел Сервиз(бул. Черни връх 67) за ремонта на моите 4 дюзи. Останах безкрайно изненадан от коректното обслужване и професионалната работа на момчетата от сервиза. Ремонта се заключаваше в следното: демонтаж на дюзите, тестване на стенд за високо налягане,подмяна на клапаните на всяка, тестване на стенда и монтаж. По предварителна диагностика фира бяха дали 3 от дюзите, но като приемаха колата ми казаха, че и 4-тата е хубаво да се демонтира и провери и бяха прави на стенда на 1600 бара и тя сдаде багажа. Това удоволствие ми струваше 290 лв. за всеки клапан, плюс 30 лв. за монтаж, демонтаж и тестване. Тотал 4 дюзи по 320 лв. - 1280 лв. Направиха ми профилактика и на помпата, по тяхна препоръка, с която аз се съгласих - демонтаж, тестване на стенд, подмяна на уплътнения, монтаж - 130лв. Та 1410 лв и колата върви като самолет. Гаранция 6 месеца. Ако се кара с добро гориво ми казаха, че спокойно ще мина 150 хил. км. За сега от мен толкова. Желая Ви успех.

Отговори

Върни се в “СЕРВИЗИ И УСЛУГИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта