Форд Ка проблем двигател.

Отзиви, оценки, препоръки
gogo1969
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 17 фев 2012, 07:23
Модел на автомобила: Ford KA
Status: Извън линия

Форд Ка проблем двигател.

Мнение от gogo1969 » 17 фев 2012, 08:05

Привет колеги.
От 1година имам Форд КА 1999г., бензин 1,3. До сега никакви проблеми.Преди месец нещо започна да прекъсва на ниски обороти, дави се и т.н.
Отидох при едни на бул. Сливница и те викат - от свещите е. Смениха ги - нищо, същия проблем.
След няколко дена в този сервиз на детелината на четвърти километър, под Цариградско, ми взеха 36 лв. за диагностика и викат 100% са кабели. Смених срещу 103 лв кабелите. Никакъв ефект. Кажете моля, как да постъпя и дали някой може да ми препоръча сериозен сервиз. Омръзна ми от кокошкари и некадърници по непроверени сервизи.
Благодаря предварително

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Ка проблем двигател.

Мнение от ЯЛТА » 17 фев 2012, 14:46

Сериозният сервиз би трябвало да е фирменият.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

sharky128
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 09 апр 2012, 17:25
Модел на автомобила: Ford Ka ;1999г 1,3
Status: Извън линия

Re: Форд Ка проблем двигател.

Мнение от sharky128 » 17 мар 2013, 17:51

Проблема почти 100% е стъпково моторче. Аз имам същата кола,която имаше абсолютно същия проблем. След смяна на свещи и кабели проблема остана и накрая попаднах на един свестен сервиз ,където ми разрешиха проблема за 2 часа. Почистването на моторчето почти навсякъде не би трябвало да е повече от 30лв.
Изображение

mimentzeto
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 06 сеп 2009, 21:36
Модел на автомобила: Ford Ka
Status: Извън линия

Re: Форд Ка проблем двигател.

Мнение от mimentzeto » 07 сеп 2013, 16:56

Да пиша и аз за моя проблем с двигателя, за който не намирам решение и ходя от майстор на майстор.Форд Ка 99г., 1.3i
От няколко месеца колата сама се форсира.Прави го докато сменям скоростите и като изключа от скорост.Нямам оборотомер и на мога да кажа до колко ги качва оборотите, на така се форсира че ме е срам по светофарите като спра, всички ме гледат странно.
Първо ходих да ми почистят стъпковото моторче(разглобиха го, напръскаха го с почистващ спрей,лъснаха го като ново и го сглобиха), но не се оправи проблема.След това направих комп.диагностика на която излезе проблем в охладителната система на картера.Майстора намери два спукани маркуча, бандажира ги каза че са като нови и така да си карам всичко ще е ок.Да ама не.
След това освен че се форсира двигателя започна и да пърпори и да ми бяга мощността.Като тръгвам пърпори и едвам потегля, на ниските скорости и обороти едвам върви, а натискам педала докрай и дигна ли над 70-80км. си върви нормално, но започва пък да се форсира като сменям или изключвам скорости.
Третият майстор ми провери свещите които са като нови(сменяла съм ги миналата година) и кабелите каза че всичко е ок. и заключи че ми е запушен катализатора и трябва да го махна.Но..........
Четвъртият майстор този с ауспусите каза че според него не ми е запушен катализатора(защото колата щяла да работи нормално на ниските обороти и да прави проблеми на високите, а не обратното както е при мен) и че проблема е друг.Каза да направя замерване на катализатор и компресия.
От толкова майстори се чудя вече дали не е по-добре да я откарам в сервиза на Мото Пфое и там дали има такава услуга преглед за ремонт, където само да ми кажат какво трябва да се ремонтира пък аз да го ремонтирам другаде, защото знам че при тях е много скъпо???
Ще съм Ви изключително благодарна ако ми дадете поне един съвет :?

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10842
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Форд Ка проблем двигател.

Мнение от ЯЛТА » 07 сеп 2013, 21:00

Ей този лекува такива болести, но ако си в, или около София:
http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 71#p470686
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Отговори

Върни се в “СЕРВИЗИ И УСЛУГИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта