Гаранция Moto Pfohe Select

Отзиви, оценки, препоръки
Потребителски аватар
toto
потребител
потребител
Мнения: 300
Регистриран: 20 юли 2005, 23:18
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 97'
Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 12'
Местоположение: Пазарджик
Контакти:
Status: Извън линия

Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от toto » 30 авг 2015, 12:02

Харесал съм си една употребявана фиеста от Moto Pfohe, като колата е от 2012 година на около 75000 км. и ми казаха, че ще получа гаранция 1 година или 30 000 км, което донякъде ме устройва.
Това, което ме притеснява, че гаранцията не си е оригиналната от Форд, ами е към някаква застрахователна фирма и не покрива толкова много неща като оригиналната гаранция, която за мое учудване от Форд била само 3 години дори да си купя чисто нова кола от магазина.

Това, което искам да попитам е дали някой е използвал тази така наречена гаранция "Гаранция Moto Pfohe Select" и дали, ако нещо се случи по колата ще ми я оправят или ще ме пуснат по пързалката?
Изображение

Потребителски аватар
toto
потребител
потребител
Мнения: 300
Регистриран: 20 юли 2005, 23:18
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 97'
Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 12'
Местоположение: Пазарджик
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от toto » 18 ное 2015, 10:42

Никой не е писал по темата ми, но понеже при мен има развитие ще си пиша сам.

И така - копчетата на волана, които управляват аудиото много често спираха да работят. Четох по чужду форуми за проблема и се оказа, че е повсеместен. В чужбина хората пишат, че като закарат колата при дилара той им сменя копчетата и проблемът се оправя. Така направих и аз тази сутрин, но се оказа, че гаранцията за която писах в първия си пост не ги покрива.

Така, че имайте едно на ум, когато си купувате върнати автомобили или нови след 2-рата година.
Изображение

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от addition » 18 ное 2015, 12:53

А някъде пише ли какво точно покрива тази гаранция?

Потребителски аватар
toto
потребител
потребител
Мнения: 300
Регистриран: 20 юли 2005, 23:18
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 97'
Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 12'
Местоположение: Пазарджик
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от toto » 18 ное 2015, 14:15

Да - има една брошура, в която са описани много неща, но реално погледнато и много от частите на колата не са описани - съответно не се покриват от гаранцията.
Изображение

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от HACKO » 20 ное 2015, 07:59

toto написа:Да - има една брошура, в която са описани много неща, но реално погледнато и много от частите на колата не са описани - съответно не се покриват от гаранцията.
А ти под тази брошура подписал ли си се?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
toto
потребител
потребител
Мнения: 300
Регистриран: 20 юли 2005, 23:18
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 97'
Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 12'
Местоположение: Пазарджик
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от toto » 20 ное 2015, 10:31

Под самата брошура не съм. По спомен - нищо не съм подписвал за гаранция. Изцяло разчитам на честността на Мото Пфое, когато ми се наложи нещо. В случая с бутоните са прави, защото в брошурата наистина не се споменава за тях.

Ето и снимки на самата брошурка, за който му е интересно:
Изображение Изображение
Изображение

borisy
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 21 юни 2015, 20:07
Модел на автомобила: Fiesta 1.6 16V 2002 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от borisy » 27 дек 2015, 10:24

Някой от вас ползвал ли е сервизните услуги на Moto Pfohe (при кола, която не е закупена от тях)? Имате ли представа каква е цената за диагностика?

Потребителски аватар
toto
потребител
потребител
Мнения: 300
Регистриран: 20 юли 2005, 23:18
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 97'
Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 12'
Местоположение: Пазарджик
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от toto » 27 дек 2015, 10:48

Би трябвало да няма разлика в това дали колата е закупена от тях или не. Ако колата е по-стара от 4 години имат някаква карта, която може да се изкара и дават 20% отстъпка от цените на частите и труда.
Изображение

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от S_C » 28 дек 2015, 02:08

Тази "гаранция" е всъщност един вид застраховка. Не е общата гаранция на продавача. Калкулирали са ти в цената една сума, която според тях ще покрие всички възможни повреди в описаните възли, за определен период, при определени условия...и най-вече в техните сервизи.
Схемата "ограничена гаранция" има леко пирамидален привкус, който беше чудесно разработен от едни американски фараони преди десетина години. Все пак в БГ нещо като US Fidelis не вярвам да видим...заради мащаба на пазара. Те тия коли на по 3-4 години...много не е купуват.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
toto
потребител
потребител
Мнения: 300
Регистриран: 20 юли 2005, 23:18
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 97'
Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 12'
Местоположение: Пазарджик
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от toto » 28 дек 2015, 11:41

Да наистина е нещо като застраховка това. За съжаление от Форд все още дават само 2 години гаранция на новите си автомобили и останалите 3 са с тази измислена застаховка (гаранция).
Изобщо не разбирам как успяват да продават коли с тези цени и тази гаранция. При всички други марки, в които съм ходил и съм се интересувал за нов автомобил вече имат нормална гаранция от поне 4 години, а някои дават и 6 (Тойота).
Изображение

borisy
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 21 юни 2015, 20:07
Модел на автомобила: Fiesta 1.6 16V 2002 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от borisy » 28 дек 2015, 13:36

toto написа:Да наистина е нещо като застраховка това. За съжаление от Форд все още дават само 2 години гаранция на новите си автомобили и останалите 3 са с тази измислена застаховка (гаранция).
Изобщо не разбирам как успяват да продават коли с тези цени и тази гаранция. При всички други марки, в които съм ходил и съм се интересувал за нов автомобил вече имат нормална гаранция от поне 4 години, а някои дават и 6 (Тойота).
Производителите по принцип нямат нищо общо с дистрибуторите. Мото пфое не е собственост на форд а е отделно частно дружество и те сами си избират условията, все пак те обслужват гаранцията. Реално ще има много по-добри гаранционни условия и много по-ниски ако пазара беше по-свободен и има нещо от сорта на "супермаркети" за автомобили. Уви...

tikva
потребител
потребител
Мнения: 112
Регистриран: 08 фев 2015, 18:21
Модел на автомобила: Galaxy
Status: Извън линия

Re: Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от tikva » 28 дек 2015, 22:52

borisy написа:Някой от вас ползвал ли е сервизните услуги на Moto Pfohe (при кола, която не е закупена от тях)? Имате ли представа каква е цената за диагностика?
Да.Ние .Обаче от тях е най-добре да използваш само частите които се доставят по -каталог, като задължително им изискваш всеки път да ти връщат свалените стари.Монтажът за всяка дейност е различен - питай и тогава решавай.Картата се вади без проблем.От към диагностика ..........горе -долу като другите сервизи и гаражни майстори.Понякога се чудя как успяват да поддържат новите коли.

Потребителски аватар
toto
потребител
потребител
Мнения: 300
Регистриран: 20 юли 2005, 23:18
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 97'
Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 12'
Местоположение: Пазарджик
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от toto » 19 апр 2016, 16:13

Продължавам да си пиша в темата - дано да е полезно за някой.

Имах едно пукане във волана, когато се въртеше. Преди месеци закарах колата в Мото пфое, смазаха нещо и пукането за съвсем малко изчезна. За това удоволствие платих 20-30 лв. (не помня точно).

Преди около 2-3 седмици отидох отново, погледнаха колата набързо и казаха да я докарам отново и да я оставя, за да сменят някакъв вал по волана. Закарах колата след около седмица, оставих я и след това, когато дойде време да си я взимам се оказа, че не е направена, защото частта, която трябваше да сменят, и която са имали е била дефектна. Съответно вчера закарах колата отново и днес си я взех. Вече воланът ми не пука, а частта е сменена с нова. Всичко това нещо не ми струваше нищо, а гаранцията, която ми дадоха го покри. Доколкото разбрах този вал, който са сменили струва около 300 лв. Като цяло съм доволен. До сега не ми се беше случвало някой да оправи нещо по колата ми безплатно :)
Изображение

techclerk
потребител
потребител
Мнения: 139
Регистриран: 04 дек 2012, 21:52
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.8D RT 89г.
Местоположение: Нейде около Бургас
Status: Извън линия

Re: Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от techclerk » 24 апр 2016, 23:45

Пука на волана карето. Мацаш там другият път и ще спре да пука. Ако не се получ, сменя се с ново.

Потребителски аватар
toto
потребител
потребител
Мнения: 300
Регистриран: 20 юли 2005, 23:18
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 97'
Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 12'
Местоположение: Пазарджик
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Гаранция Moto Pfohe Select

Мнение от toto » 25 апр 2016, 15:32

И при мен така стана - първия път ми го смазваха и след това като не се оправи го смениха с ново.
Изображение

Отговори

Върни се в “СЕРВИЗИ И УСЛУГИ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта