Процедура след покупка

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Процедура след покупка

Мнение от MegatroniC » 30 апр 2006, 11:45

Вчера купих автомобил от автокъща с фактура, нов внос е и няма номера, след 1-ви смятам да почна с ходенето по мъките за регистрацията. Ще съм благодарен ако някой ми обясни как точно трябва да процедирам, знам само че първо трябва да направя ГО и после да занеса фактурата и ГО-то в КАТ, после да ходя за номерата. Какви документи други трябва да нося, казаха ми някаква декларация че била застрахована при вноса (10-12лв), необходимо ли е в колата да има аптечка и пожарогасител (ако да, какви долу горе са цените им?), при взимането на момер по същия път ли се минава както при смяна на номер (ако е така, бог да ми е на помощ :D ), минава ли се технически преглед и струва ли нещо ?
Мога ли някаде да ги прочета тези неща, че да не ви тормозя да пишете ?

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Процедура след покупка

Мнение от BadAngel » 30 апр 2006, 12:02

MegatroniC написа:Вчера купих автомобил от автокъща с фактура, нов внос е и няма номера, след 1-ви смятам да почна с ходенето по мъките за регистрацията. Ще съм благодарен ако някой ми обясни как точно трябва да процедирам, знам само че първо трябва да направя ГО и после да занеса фактурата и ГО-то в КАТ, после да ходя за номерата. Какви документи други трябва да нося, казаха ми някаква декларация че била застрахована при вноса (10-12лв), необходимо ли е в колата да има аптечка и пожарогасител (ако да, какви долу горе са цените им?), при взимането на момер по същия път ли се минава както при смяна на номер (ако е така, бог да ми е на помощ :D ), минава ли се технически преглед и струва ли нещо ?
Мога ли някаде да ги прочета тези неща, че да не ви тормозя да пишете ?
минава се по същия път както при смяната на номерата, да - аптечка трябва, някъде около 20лв. е и минава през технически преглед и сверка на номерата на шаси и двигател, голяма разправия е в общи линии, цялата работа стрвува около 100ина лева ..
Играчките се променят,
момчетата - не.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4779
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от pepy1 » 30 апр 2006, 12:21

http://www.kat.mvr.bg/RegDoc.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
успех с регистряцията
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от MegatroniC » 30 апр 2006, 12:32

как бе 4 лева монтаж на номера, не е ли 60 както при смяната :?

runtavguz
потребител
потребител
Мнения: 197
Регистриран: 25 ное 2005, 19:02
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1,3mi.`95, центр. закл., ел стъкла, 2Airbags SRS, LPG system
Местоположение: Sofia, д`ге
Status: Извън линия

Мнение от runtavguz » 30 апр 2006, 12:51

4 лв е услугата "поставяне" + 60 лв табели(2бр, по 30лв всяка) + по 1левче за всяка транзакция(т.е 2лв общо за банката) = 66лв

гореспоменатите неща ще си платиш след като ти се извъши прегледа в КАТ(това всъщност е ГТП), а той е нищо повече от сверяване на номерата на рама и двигател с документите от предишнта регистрация(или може би от митницата)...нищо повече не гледат! Този преглед с е плаща отделно(около 10лв на касата, може и по-малко)...Всъщност с това се започва, след което с бележката отиваш да ти дадат номера и си го плащаш на касата(виж в началото)
После отиваш да ти ги "турят" табелите и се връщаш, за да си получиш новите талончета(едно малко и един чаршаф голям), на които пише че си горд собственик на Форд!

Мисля, че преди да идеш в КАТ трябва да минеш в данъчното, за да платиш пътен данъкНеобходими са ти митническата декларация и прикрепените към нея копия от предишна регистарция...един вид хем декларираш, че имаш нова кола, хем си плащаш данъка(Така ми казаха при регистрацията на мойта, но не си спомням дали някъде по гишетата в КАТ ми искаха бележката от даннъчното)
Трябва ти и ГО..., но ти това си го знаеш.
Направи си и по 2 копия от предишния талон, договора и митническата декларация!!!

Успех !!! Щом аз се справих, хем ми беше за сефте, и ти ще успееш

:D

Последно, но не и по важност:
Отиваш на първата неделна среща на Клуб Форд и ЧЕРПИШ КОЛЕГИТЕ ПО ЕДНА БИРА!!!

Потребителски аватар
MegatroniC
потребител
потребител
Мнения: 717
Регистриран: 29 апр 2006, 22:42
Модел на автомобила: Fiesta MK IV Ghia 1,25i 16V Zetec-S
Honda Jazz II 1.3 iDSI
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от MegatroniC » 30 апр 2006, 17:48

НЕОБХОДИМИ ДОКУМЕНТИ ЗА ПЪРВОНАЧАЛНА РЕГИСТРАЦИЯ НА МПС
1. Заявление за регистрация снимано от 2-те страни
2. Диагностичен лист за техническа изпарвност на МПС
3. Документ за собственост: -митническа декларация – копие 2бр. - фактура и договор при закупуване от фирма вносител – копие 2бр.
4. Квитанция за платена такса МПС
5. Застраховка “гражданска отговорност”
6. Личен паспорт на собственика


точка 4 ли се взима от данъчното ?

А даването на новия номер, по същия път ли е като смяната на старите номера, щото ако трябва да се редя на опашка заедно с другите ужас :evil:

хубу пак не разбрах нещо, как ще сключа гражданска отговорност, като нямам още номер и талон за колата, който трябва да получа от кат след представянето на горните документи един от които е ГО, б@си измишльотината :evil:

runtavguz
потребител
потребител
Мнения: 197
Регистриран: 25 ное 2005, 19:02
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1,3mi.`95, центр. закл., ел стъкла, 2Airbags SRS, LPG system
Местоположение: Sofia, д`ге
Status: Извън линия

Мнение от runtavguz » 30 апр 2006, 18:47

сключваш ГО при застрахователя с твоето име и наличните характеристики на автомобила, както са по стария талон...копие от него трябва да имаш; тази информация я има и на митническата декларация...
Така след цялата тъпня в КАТ отиваш при зсатрахователя да ти прехвърли полицата...(би трябвало да е безплатно, все пак това е съшия автомобил)

Информацията, която съм ти дал е за регистрация на нов внос автомобил, купен без абсолютно никакви табели от автокъща на фактура. (Края на ноември 2005)
Всичко от тогава е същото с изключение на тзаи тъпня с ГО.!!!

За точка 4...мисля, че става дума за едно и също нещо.(нали вече не плащаме пътен данък, а само винетки => в данъчното(НАП) се плаща само такса МПС)

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта