Относно Пълно Каско

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Относно Пълно Каско

Мнение от jasonsmith » 22 юни 2005, 07:40

Здравейте, на едната вежда ми е избила малко ръжда.. Чудя се дали да не направя една шмекерия, и дали ще има смисъл : Тъйа като имам пълно каско, минавам на първа скорост покрай някой стълб, и я одрасквам (като разбира се гледам да не засегна калник или някоя друга част от колата, която е здрава), толкова колкото да мина през застр. фирма да взема някой лев,
Колко мислите че ще ми дадат мошениците и дали има смисъл :lol: ? :lol:

Потребителски аватар
S@sel@
потребител
потребител
Мнения: 597
Регистриран: 28 яну 2005, 23:39
Модел на автомобила: ex.Фиеста 1.1 mi `94 / ex.Фокус 1.8 115к.с.
Местоположение: deep in Colorado mountains
Status: Извън линия

Мнение от S@sel@ » 22 юни 2005, 08:22

Ако направиш точно това ще ти трябва протокол от КАТ. Ще ти наложат и глоба (това е проверено от мой колега преди един месец- нахвърли му се стълбче против паркиране или пък беше висок бюрдюр и му замина прага...) и евентуално ще ти вземат и точки от талона.

Вариант е да фраснеш леко и да кажеш, че на паркинга са те цапнали и избягали. Е все пак трябва да прилича на ударено от друга кола при паркиране... Абе според мен не си струва разправиите.
БОГ създаде хората, COLT ги направи равни!

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 22 юни 2005, 08:26

S@sel@ написа:Ако направиш точно това ще ти трябва протокол от КАТ. Ще ти наложат и глоба (това е проверено от мой колега преди един месец- нахвърли му се стълбче против паркиране или пък беше висок бюрдюр и му замина прага...) и евентуално ще ти вземат и точки от талона.

Вариант е да фраснеш леко и да кажеш, че на паркинга са те цапнали и избягали. Е все пак трябва да прилича на ударено от друга кола при паркиране... Абе според мен не си струва разправиите.
Е това направо ми разби чувствата- глоба и точки от талона?? ебати държавата :oops: :shock: , а иначе твоят приятел успя ли да вземе някой лев? по принцип не е проблем да го направим да е като удар от кола, или някой съсед с пирон ми е издрал колата :( или нещо подобно 8)

Потребителски аватар
vlad
потребител
потребител
Мнения: 646
Регистриран: 22 мар 2005, 17:51
Модел на автомобила: Mondeo MK III '07, 2.2 TDCi Ghia, sedan
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от vlad » 22 юни 2005, 08:41

Аз имах подобен случай, одраскана вежда.Бях паркирал на улица в центъра, а там знаете как е.Признаха ми го без проблем за работа І гр., без протокол от КАТ.Колко пари биха дали не зная, моята я направиха по каското без да се заяждат.
Последна промяна от vlad на 17 дек 2005, 03:52, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 22 юни 2005, 08:46

То самата идея не е да ми дадат пари, не съм се изразил правилно, ами да ми я оправят без пари или почти без пари :wink: , все пак съм си платил за това нещо :lol:

Потребителски аватар
S@sel@
потребител
потребител
Мнения: 597
Регистриран: 28 яну 2005, 23:39
Модел на автомобила: ex.Фиеста 1.1 mi `94 / ex.Фокус 1.8 115к.с.
Местоположение: deep in Colorado mountains
Status: Извън линия

Мнение от S@sel@ » 22 юни 2005, 18:50

На моя човек я оправиха без пари! Ама и колата е на 1 година- чистак, бърсак с найлона по седалките си я взе. Може и това да е оказало влияние- не знам.
БОГ създаде хората, COLT ги направи равни!

aaleks
потребител
потребител
Мнения: 1004
Регистриран: 29 яну 2005, 12:06
Модел на автомобила: Мондео 1.8 TD 94'
Местоположение: някъде в BG ВТ
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от aaleks » 22 юни 2005, 21:52

А негубиш ли отстъпката за следващата година за нова застраховка, + глобата от КАТ, ходенето до застрахователя поне 2-3 пъти и т.н. - заради една вежда :shock:
Небойте се роби Спартак е с вас!

Потребителски аватар
ewgeny
потребител
потребител
Мнения: 1639
Регистриран: 23 фев 2005, 18:03
Модел на автомобила: Sierra 1,6 OHC
Местоположение: Варна (... и няма гараж)
Status: Извън линия

Мнение от ewgeny » 23 юни 2005, 11:43

Вземи някой москвич на някой твой познат нашибай колата и той да си ходи! След 10 мин, викни ченгетата и им кажи че си бил във вас! Те москвичите са здрави! Обаче със свидетелите как ще се оправите незнам! Трябва да измислиш нещо по този повод, щото застрахователя без свидетел може и да не приеме застр. Но не съм сигурен! И после ще почерпиш аверчето.
Sierra 1,6 OHC из дупките си карам!

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 23 юни 2005, 16:13

А бе хора - пълното каско за това е ПЪЛНО. Няма значение дали някой ти е нанесъл щетата или сам си си ударил колата. Дали ще я удариш в мантинела, знак или в къщи няма значение. Това с викането на КАТ въобще не е задължително, а препоръчително.

Много ясно, че човека няма да отиде и да се удари в парламента и да чака кат, а ще го направи в близкото дърво на паркинга, такаче да пострада само тази част на колата, която той иска.


Аз миналата година отнесох едно "антипаркинг устройство" на паркинга в работата и нито съм викал КАТ, нито застрахователите ми направиха проблем. Просто написах, че не съм видял колчето и това е.



:twisted:

Потребителски аватар
jasonsmith
потребител
потребител
Мнения: 338
Регистриран: 20 мар 2005, 15:07
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1991 1.1mi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от jasonsmith » 23 юни 2005, 19:36

И застрахователите ти покриха ремонта на колата, нали? А в коя фирма си застрахован, аз съм в БУЛИНС, и доколкото знам там май не са много по даването на пари :?

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 24 юни 2005, 09:27

И аз съм там - плащат по експертна оценка - може да е повече, но може и да ти дадат по-малко пари. На мене ми дадоха доволно :D

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от BadAngel » 03 авг 2005, 00:23

значи плащат по експертна оценка, ако колата е над определена възръст и под определена застрахователна сума, плащането е по каталога ШВАКЕ с някакво овехтяване, цените обикновено са еквивалентни на цените за въпросния елемент на 2ра ръка, така че в повечето случай стигат да си оправиш колата.. но понякога се налага да дадеш и от себе си, за това не е много готино да правиш такива гимнастики с колчета и стълбове, моя съвет е да си закърпиш колата с успокоението, че тя ще ти се отблагодари :)

ако имаш валутна застраховка на по-нова кола (над 7300лв може да се прави валутна) можеш колкото искаш да си ги правиш тия работи, въпроса е да не ядосаш инспекторите, защото те в крайна сметка преценяват дали да ти дадат елемента, въпроса е да действаш елегентно, а и честно казано аз не бих лъгал за такива работи, почти всеки ден съм на бояна на огледи и се познавам с повечето хора, макар и бегло, и не са кофти хора, ако и ти не си кофти човек с тях, има си цял бизнес - застрахователни измами, които е доста доходен, но рано или късно истината излиза на яве :) не се занимавай, това е моя съвет, казвам ти го като някой, които всеки ден виси на огледи с какви ли не случаи :)

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 8 госта