Радар детектор и има ли той почва у нас:)

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Радар детектор и има ли той почва у нас:)

Мнение от demiro » 22 юни 2005, 00:19

Колеги споделете си мненията по темата.Ползва ли някой от "състезателите" на форума такъв и какво мислите въобще по въпроса.
Изображение

Потребителски аватар
jordj
потребител
потребител
Мнения: 1190
Регистриран: 27 юни 2005, 22:10
Модел на автомобила: Форд Фокус МК2 1,6tdci
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от jordj » 01 юли 2005, 20:38

Не ползвам Антирадар защото съм противник на тия глезотии.
Тукашните Полицаи те засичат намалко разтояние(50-100метра).
По на запад , засичат заедно със снимка на 400-1000метра.Плащаш глобата на място или отиваш на съд.И пак плащаш ,но няколко пъти по висока а и врме си губиш. За парите да не говорим,нервите и там подобни.
Затова никой не може да ти даде мнение и съвет.

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 01 юли 2005, 23:18

Значи,карам си аз от Търново към Враца и преди Ботевград ме спират куки със
120 км. в час при ограничение 60. По принцип съм против даването на ръка,така че ми съставят акт и 14 точки на кино, при второ подобно нарушение ще ми вземат книжката за 3 месеца.Това става през юни.След случая прочитайки бая инфо за радар детекторите си взех CobraXRS9600 и ето накратко впечетленията от трите седмици употреба.
Въпреки че нашите куки стрелят от стотина метра достатъчно е да съм на около километър от тях и примерно ако стрелят по някой и аз ги откривам. Между другото забелязвам че по-младите ченгета нещо са се изхайлазили :wink: и оставят ТР4 радара постоянно включен напоследък. Всички наши куки ползват именно този радар,който работи на така наречения Хбанд-около 10,525 гигахерца. Кобрата го лови безпогрешно на прав участък и от 3км.Така че ми се струва че "инвестицията" ще ми се изплати :wink:
Не забравяйте да предупреждавате колегите за куки с фаровете,
щото тези ограничения на места ми се струват доста нелогични и остарели,но това е вече друга тема :(
Изображение

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 02 юли 2005, 12:31

Честито за покупката ;) Дай малко повечко инфо, за каква пара го взе?

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 03 юли 2005, 16:11

Изображение

Потребителски аватар
СЕВА
потребител
потребител
Мнения: 266
Регистриран: 04 мар 2005, 18:26
Модел на автомобила: FORD model T 1914
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от СЕВА » 05 юли 2005, 22:41

От личен опит мога да кажа че радардетектор много помага и много пари и нерви ми е спестил купих го преди повече от пет години от авта изложението заповече от 100 долара, покрива 360 градуса, но определено си струва парите.
ФОРД КАЧИ СВЕТА НА КОЛЕЛА

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 06 юли 2005, 16:55

И аз от тук ги гледах :) Ще взема да си купя и аз ;)

Потребителски аватар
Overclock
потребител
потребител
Мнения: 358
Регистриран: 15 апр 2005, 19:19
Модел на автомобила: Sierra 1,8TD, BMW 316 96'
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Overclock » 06 юли 2005, 19:51

Тъкмо се бях навил и аз да си взема един (преди 5 дни си взех талона от КАТ), и тези цени от 250-300лв направо ме отказаха.От 2000г. до днес имам 60лв от два акта, и то само защото се инатя и не им давам на ръка.Виж за "антипаяк" бих дал пари.Кой какво прави, аз все си тичам след паяка *00142*

Потребителски аватар
demiro
потребител
потребител
Мнения: 1210
Регистриран: 17 мар 2005, 00:36
Модел на автомобила: голяма печка :)
Местоположение: Около В.Търново :)
Status: Извън линия

Мнение от demiro » 06 юли 2005, 22:32

Кво нещо е самовнушението :lol: :lol:
Днеска забелязах,че откак съм с Кобрата се чувствам по-сигурен зад волана някакси :lol: Абе болен мозък :lol: :lol: :lol:
Изображение

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от red » 04 окт 2005, 12:51

Какво да ви кажа и аз отдавна се каня да си взема, но все не стигам до там....определено го искам за по-спокойно каране, а не за да си намаля разходите за глоби. Просто мразя да ме правят на маймуна тези куки!

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 04 окт 2005, 18:18

Хора, галете педала на газта и пак няма да ви правят на "маймуни". Като караш спокойно няма как куките да ти кажат абе я ела, че счупи радара. Да не говорим, че е къде, къде по-безопасно да се кара по-бавно...

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от red » 04 окт 2005, 18:30

Разбирам какво имаш предвид, но аз не съм от любителите на високите скрости...Редовно обаче правя Сф-Варна ако знаеш на колко места има ограничения от по 30 - 40 км! и то на прав път! ако ги спазва човек може да се побърка! Иначе по този път .... със затворени очи го минавам, а кат вече ги надушвам от килимитри :D

За тези, които имат път в тази посока - внимавайте след тунела на Правец - посока Варна - веднага след излизането се озовавате на дълъг прав участък, можеби 1000- 1500м, той обаче завършва със завой и изкачване в 80% от случайте там има куки

Защо да не открием тема "КАТ- пусии"? демек да знаем къде дебнат по принцип?

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от pepy1 » 04 окт 2005, 21:44

има раздел кат - радари - камери там може всеки да споделя

MEFFISTO
потребител
потребител
Мнения: 21
Регистриран: 02 дек 2004, 11:40
Модел на автомобила: СОФИЯ
Местоположение: МОНДЕО II
Status: Извън линия

Мнение от MEFFISTO » 05 окт 2005, 13:38

Та... спират ме двама умници на трасето София- Варна преди Търново. Карам със 65 при ограничение 60. Предварително благоразумно съм намалил скоростта с около 40 км(движех се около 110-120)- радара ми писна на около 500м. преди куките. След здравей-здрасти и знаете ли, че сте превишили разрешената скорост с 5 км.?, куката с която разговарям, вижда радар сложен на видно място над таблото. Абе вие, казва ми, защо имате радар? Да не е забранено, питам? Куката запецна и изпадна в недоумение :shock: , след което реши да извика на помощ колегата си, който дремеше в полицайската кола. Идва другия и явно решил да се заяжда, ми задава същия въпрос. Абе вие знаете ли, викам им, че в Европа поставянето на антирадар се стимулира от държавата, и помага за безопасността на движението? Тия двамата се облещиха. Да бе, продъжавам, първо принуждава ме да намаля скоростта, което се отразява добре на цялото движение, и предотвратява евентуално ПТП там където има ограничение на скороста, и в европа, където има атнирадари в повече, произшествията са по- малко? Айде бегай, викат ми(явно не им се разправяше).
Та колеги...антирадара е полезно нещо! :lol:

_SLiThER_
Status: Извън линия

Мнение от _SLiThER_ » 05 окт 2005, 17:26

Момент антирадара е едно нещо радар детектора е съвсем друго :roll: антирадара е забранен за използване от закона :!:

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re:

Мнение от addic7ed » 08 окт 2009, 11:36

red написа:Разбирам какво имаш предвид, но аз не съм от любителите на високите скрости...Редовно обаче правя Сф-Варна ако знаеш на колко места има ограничения от по 30 - 40 км! и то на прав път! ако ги спазва човек може да се побърка! Иначе по този път .... със затворени очи го минавам, а кат вече ги надушвам от килимитри :D

За тези, които имат път в тази посока - внимавайте след тунела на Правец - посока Варна - веднага след излизането се озовавате на дълъг прав участък, можеби 1000- 1500м, той обаче завършва със завой и изкачване в 80% от случайте там има куки

Защо да не открием тема "КАТ- пусии"? демек да знаем къде дебнат по принцип?
Там седят заради ограничението то 80 - и този участък се води автомобилен път, а не магистрала мене ме спряха там веднъж със 131 при ограничение 80, добре че беше Георгьовден, а аз съм Георги и минах само със част от агнето, разбрани момчета са. :D

Колкото до радар ДЕТЕКТОРА - това което всички ние ползваме, абсолютно позволен и легален е, освен в Гърция там има съд за ползването дори на детекторите, АНТИрадар е утсройство, което смущава и заглушава сигнала на Радара на куките - а именно, можеш да минеш със 200 и да покаже 0 на радара именно защото го заглушава, това и подсъдимо и при нас, да не говориме за боя който ще ядете/освен ако нямате як партиен или милицинорески гръб-в такъв случай това не важи за вас/. Цените на тези АНТИрадари е от 1500лв нагоре. Цените на абсолютно легалните радарДЕТЕКТОРИ варират от 100 до 500лв има и някой американски изгъзици за по 700. Тези машинки според мен лично си заслужават парите/освен тези за по 700лв/ Аз ползвам Кобра купих го на далавера 2ръ ръка за 100лв от едно момче в пловдив, трябваше само стойката да му купя от radarexpress тя е 18лв, а и кабел за свързване директно от таблото. аз моя го държа централно до стикера на гражданската. До сега колкото пъти са ме спирали не са ми правили проблеми, освен веднъж един дришльо на мойте години видимо невеж и задръстен, се опита да ми изврънка някакви кинти и ми вика това е забранено викам не не е....мълчи ми, викам първо ти ме спря пеша, а не с радар-какво ти смущава пък на тебе, пак мълчи. Второ това е радарДетектор - абсолютно легален. пак ми мълчи. нещо друг ще има ли, айде този път те пускам.... викам айде мерси :D :D: абсолютни балами са
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Радар детектор и има ли той почва у нас:)

Мнение от S_C » 18 окт 2009, 00:13

Мойто машина е "Марухама". ТР-4 ките ги надушва от огромно растояние.Не съм смятал точно колко,ама показва устойчив сигнал на поне 2 км.Просто тия старите радари в X-band са ужасно мощни.В града го държа обърнат назад.Там се показват цивилните коли на КАТ с камерите.Колко пари и разправия ми е спестила тая машина...не мога да смятам до толкова. _friends_
Само преди два дена...прибирам се към нас по булеварда...празно,няма никой..и по едно време детектора изрева.Поглеждам в огледалото-стотина метра зад мене кола.От там до нас-като по учебник,с 40,на пешеходните пътеки минавам с лееко натисната спирачка,да се видят светещите стопове ако ме снимат...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Радар детектор и има ли той почва у нас:)

Мнение от nikolovvd » 19 окт 2009, 15:52

С кой модел си?
JH-601, CH-888 или по-нов?

Според мен 888 е 2-3 пъти по-чувствителен от Кобрата. http://www.youtube.com/watch?v=OGUYaTSr ... r_embedded" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.mrhm.co.jp/" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Радар детектор и има ли той почва у нас:)

Мнение от S_C » 20 окт 2009, 01:01

С трите осмици е моя.До последно мислех за Кобра някаква...ама тая екстра със соларния панел много натежа в полза на марухамата.В БГ се ползват точно два типа радари,като масовите са в X банд.От тая година май им е одобрена и една Multanova в K band.Но старите ще си останат още дълго в експлоатация.На извънградско почти не съм го пробвал...покрай София малко,ама тук по селата няма радари.В града често се обажда.

За чувствителност...пробвахме ги двата в реното на един съсед.Неговия е Кобра,уж от скъпите...над 300 лева е.На 300-400 метра от радара моя вече ясно разпозна X-band-a....докато кобрата вдигна 2 деления когато вече се виждаше патрулката.В градски условия това е безсмислено и бая народ ще изгори с тия Кобри...на запад X-band отдавна е не се ползва,за това и новите антирадари са добри в другите обхвати.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: Радар детектор и има ли той почва у нас:)

Мнение от nikolovvd » 20 окт 2009, 09:02

И моето мнение е, че Марухама CH-888 хваща радара на 1 километър преди още Кобрата де се е обадил. Фирмата произвежда и детектори вградени във вътрешното огледалото за задно виждане, но съм малко зле с Японския и не мога да разбера описанието им.

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 29 госта