Радар детектор и има ли той почва у нас:)

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Радар детектор и има ли той почва у нас:)

Мнение от addic7ed » 20 окт 2009, 20:45

Е почвате да ме психирате....не знам дали от вашите приказки лии просто Кобрите са зле, но в неделя пътувах по пътя за Пловдив, има патрулка почти винаги седи преди Пазарджик(винаги по трима- добрия, лошия и тъпия) та Кобрата(от Америка е, не е от БГ) почна да писка на около 300-400метра но беше на 1 деление и чак на 80-100метра от тях се качи до горе, а със сигурност бяха включили радара, добре че ми беше мерак да видя колко може да е икономичен фИкуса и карах нормално, но в събота за мача на ЦСКА като патувах от там минах със 150+....просто имаше трафик и аз се възползвах....и започвам да се замислям че всъщност кобричката ми само седи за украшение към колата, доста рядко пищи, докато баща ми ползва от тия руските дето ги продават в ЕмКомплект и неговия колкото пъти е писнал, винаги е било с повод и е оттървало доста актове. ТА почвам да се замислям за смяната на моя със тия марихуана - виждат ми се готини, а и с това за соларния панел - още по яко....
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Радар детектор и има ли той почва у нас:)

Мнение от S_C » 21 окт 2009, 00:02

В един форум за антирадари,който рових преди да взема Мухоморката,много добре го беше обяснил един човек.Причината за масовото разпространение на Кобри е,че вносителя просто е наводнил пазара с тях.При това с най-ниския клас на фирмата.Има съвършенно ненужни функции...като например това с лазера и всички обхвати,различни от Ка и Х.В Бг нито има,нито скоро ще има подобни радари.А така или иначе ние потребителите из нета ще разберем за тях далеч преди да се появят на улицата.Просто има технологично време,процедура по одобряване и т.н.Като излезе в бюлетина на института по метрология...има още поне половин година преди тия радари да се появят масово при полицията.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Радар детектор и има ли той почва у нас:)

Мнение от hunter » 21 окт 2009, 03:50

Колеги и аз много зех да се замислям за радар-детектор, но съм се насочил към руските. Гледам в нета само от старите Saver 213 или Saver 215 се продават а ми се ще новия Saver 255 но само на едно място го намерих да се продава в Пловдив. Каде в София може да се намери ? Ако някой има идея ще съм много благодарен да не се разкарвам излишно до Пловдив. >:D<:

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Радар детектор и има ли той почва у нас:)

Мнение от S_C » 21 окт 2009, 07:50

В EM-33.В Зона Б-5,блока срещу "кенар".
Saver-ите са актуални до толкова,до колкото и ТР-4.Тоя детектор има САМО Х-банд.А тук-там поицията вече има и от новите радари,срещу които Сейвъра ще ти е безполезен.Няма тези обхвати.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Радар детектор и има ли той почва у нас:)

Мнение от hunter » 21 окт 2009, 14:32

S_C написа:В EM-33.В Зона Б-5,блока срещу "кенар".
Saver-ите са актуални до толкова,до колкото и ТР-4.Тоя детектор има САМО Х-банд.А тук-там поицията вече има и от новите радари,срещу които Сейвъра ще ти е безполезен.Няма тези обхвати.
Колега малко си в грешка за Saver-255. Този работи на:
X, Ultra X, K и Laser

Диапазон рабочих частот:
X band: 10,500-10,550 Ггц
Ultra X band: 10,500-10,550 Ггц
(делительность обслучения 0,15с)
K band: 24,050-24,250 Ггц
Laser band: 800-1100 nm

Може би се бъркаш с доста по-стария и евтин модел като Saver 213, но този е различен. Той за съжаление не е в листата на ЕМ-33 :( За това и питах от каде да го взема в София.

P.S. Между другото там има друг руски Радар-Детектор Stealth 390. Някой сблъсквал ли се е с него ? Има честоти :
X, Ultra X, K, Ultra K и Ka т.е. работи на
10,525 Ghz +/- 25 Mhz (X и Ultra X) ,
24,150 Ghz +/- 100 Mhz (K и Ultra K) и
34,700 Ghz +/- 1300 Mhz (Ka band),
но дадения няма Laser band.

Някакви мнения кой от двата ще е по-полезен за БГ ? Използват ли се и др. честотни диапазони в БГ ?

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Радар детектор и има ли той почва у нас:)

Мнение от S_C » 21 окт 2009, 17:36

Този наистина го няма в каталога им.Объкрал съм се.Но ако го няма там,надали има от къде да го вземеш.Ем-33 ги внася в БГ.Освен да им драснеш едно писмо дали не може да се поръча...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Радар детектор и има ли той почва у нас:)

Мнение от hunter » 21 окт 2009, 18:44

А за втория ? Гледам той е и с Ka обхват а май от него са новите радари на кат ? Дали това е по доброто предложение обаче няма лазерен обхват ама в БГ не знам да има такива радари още ?

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Радар детектор и има ли той почва у нас:)

Мнение от S_C » 21 окт 2009, 20:07

Айде сега...лазери...тук да не е Швейцария или щатите...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 14 госта