„Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

„Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от cenzor » 10 ное 2008, 19:15

http://money.ibox.bg/news/id_253724962" onclick="window.open(this.href);return false;
Не знам доколко новината е вярна (предвид източника й), но звучи много неприятно...
Eдна от най-големите застрахователни компании у нас - „Уника", прекратява предсрочно застраховки „Каско", съобщи варненския вестник „Народно дело". Сигналът е подаден от застрахователни брокери.

„Уника" покрива щетата, предвидена в сключения договор, но веднага прекратява застраховката, ако щетата е по-голяма от предвидената премия.

„Каско" се сключва за срок от една година и предсрочното прекратяване нарушава Кодекса на застраховането, алармира адвокат, който смята да съди компанията.

Паул Мориц, главен изпълнителен директор на застрахователна компания „Уника" АД и „Уника Живот" АД обяснява: „Направихме анализ на нашите каско полици, тъй като финансовите резултати от каско бизнеса не бяха задоволителни за нас".

Мориц се е позовал на „колективна съдба" като основен принцип в застраховането: група клиенти нарушава баланса на групата повече от останалите и компанията трябва да предприемем мерки, „за да защити другите членове на колектива" от риска.

Започнахме прекратяване на онези договори, в които тежестта на щетите надхвърля значително границите на средното равнище за групата, казва Мориц. Става въпрос за вътрешни разпоредби на „Уника", които са влезли в сила преди дни.

Адвокат Явор Якимов, който от името на неколцина свои клиенти с такъв проблем смята да заведе дело срещу „Уника", обяснява: ако сте платили 1000 лева премия, а покриването на щетата ви е на стойност 1100 лева, ще ви я изплатят, но веднага след това прекратяват застраховката.

Застрахователните брокери във Варна са изразили опасения, че клиентите ще се отдръпнат от услугите им, защото ще се почувстват подведени. „Народно дело" коментира: застрашени ли са устоите на застрахователната система у нас? - Или става дума за грубо шофиране.
:shock:
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от HACKO » 10 ное 2008, 19:42

Не е само във Варна. Междувременно брокерите съветват агентите си да избягват подновяване на каско в компанията. Последното го чух с ушите си преди повече от седмица.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от S_C » 10 ное 2008, 20:01

Това го има и официално:

Последна редакция: 10.11.2008, 14:16

Публикуване: 10.11.2008, 12:33

Автор: Money.bg

Eдна от най-големите застрахователни компании у нас - „Уника", прекратява предсрочно застраховки „Каско", съобщи варненския вестник „Народно дело". Сигналът е подаден от застрахователни брокери.
„Уника" покрива щетата, предвидена в сключения договор, но веднага прекратява застраховката, ако щетата е по-голяма от предвидената премия.
„Каско" се сключва за срок от една година и предсрочното прекратяване нарушава Кодекса на застраховането, алармира адвокат, който смята да съди компанията.
Паул Мориц, главен изпълнителен директор на застрахователна компания „Уника" АД и „Уника Живот" АД обяснява: „Направихме анализ на нашите каско полици, тъй като финансовите резултати от каско бизнеса не бяха задоволителни за нас".
Мориц се е позовал на „колективна съдба" като основен принцип в застраховането: група клиенти нарушава баланса на групата повече от останалите и компанията трябва да предприемем мерки, „за да защити другите членове на колектива" от риска.
Започнахме прекратяване на онези договори, в които тежестта на щетите надхвърля значително границите на средното равнище за групата, казва Мориц. Става въпрос за вътрешни разпоредби на „Уника", които са влезли в сила преди дни.
Адвокат Явор Якимов, който от името на неколцина свои клиенти с такъв проблем смята да заведе дело срещу „Уника", обяснява: ако сте платили 1000 лева премия, а покриването на щетата ви е на стойност 1100 лева, ще ви я изплатят, но веднага след това прекратяват застраховката.
Застрахователните брокери във Варна са изразили опасения, че клиентите ще се отдръпнат от услугите им, защото ще се почувстват подведени. „Народно дело" коментира: застрашени ли са устоите на застрахователната система у нас? - Или става дума за грубо шофиране.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от cenzor » 10 ное 2008, 20:13

S_C написа:Това го има и официално:

Последна редакция: 10.11.2008, 14:16

Публикуване: 10.11.2008, 12:33

Автор: Money.bg
.
Е, то аз съм дал линка горе, точно от money.bg .. :shock: Кое му е официалното?
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от S_C » 11 ное 2008, 23:58

Вярно,че се повтаря...имам някакъв проблем с OPERA-та и някои съобщения ми излизат на части,а вместо букви има емотикони.Нещо не се разбират със софтуера на форума явно.
Трий го като се повтаря,няма смисъл да седи два пъти едно и също нещо.
Официално е до толкова,че е имало изявление от управата на застрахователя...т.е. не е нещо тайно,за което хората ще разберат в последствие.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
tisho_tbk
потребител
потребител
Мнения: 327
Регистриран: 25 фев 2007, 18:07
Модел на автомобила: Mondeo'2009 2L TDCI 103kw
Контакти:
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от tisho_tbk » 25 ное 2008, 12:42

На мен ми прекратиха Каското в Generali :(, 2 месеца преди да изтече

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от cenzor » 25 ное 2008, 12:51

tisho_tbk написа:На мен ми прекратиха Каското в Generali :(, 2 месеца преди да изтече
:shock: Това пък защо? По каква причина?
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
tisho_tbk
потребител
потребител
Мнения: 327
Регистриран: 25 фев 2007, 18:07
Модел на автомобила: Mondeo'2009 2L TDCI 103kw
Контакти:
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от tisho_tbk » 25 ное 2008, 12:59

cenzor написа:
tisho_tbk написа:На мен ми прекратиха Каското в Generali :(, 2 месеца преди да изтече
:shock: Това пък защо? По каква причина?
ами не съм запознат точно, ама кат не ме искат - и аз не ги искам. имах пукнато предно стъкло - 420 кинта и една броня - ~200кинта.
Цялата ми застраховла бе 420 кинта. и след като ми изплатиха не я дозастраховах.

Може да е следствие от Световната криза :D: . Разбрах че в момента масово ги прекратяват в Generali ( ако си като моя случай де, дали са ти повече пари , отколкото ти на тях)

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от cenzor » 25 ное 2008, 13:06

tisho_tbk написа:
cenzor написа:
tisho_tbk написа:На мен ми прекратиха Каското в Generali :(, 2 месеца преди да изтече
:shock: Това пък защо? По каква причина?
ами не съм запознат точно, ама кат не ме искат - и аз не ги искам. имах пукнато предно стъкло - 420 кинта и една броня - ~200кинта.
Цялата ми застраховла бе 420 кинта. и след като ми изплатиха не я дозастраховах.

Може да е следствие от Световната криза :D: . Разбрах че в момента масово ги прекратяват в Generali ( ако си като моя случай де, дали са ти повече пари , отколкото ти на тях)
:roll: В това няма никаква логика, така реално процента, който плащаш за застраховка е 60-70%, а не обявените в договора 5-10% ! :x
Защото за щети от 600лв си платил 420лв застраховка. И сега трябва отново да платиш 400лв на друга компания, за да бъдеш застрахован!?

Странна работа. Други компании да сте чували да прекратяват договора по този начин?
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
tisho_tbk
потребител
потребител
Мнения: 327
Регистриран: 25 фев 2007, 18:07
Модел на автомобила: Mondeo'2009 2L TDCI 103kw
Контакти:
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от tisho_tbk » 25 ное 2008, 14:40

Сега си направих в Армеец и излезе 520(ако ги платиш изведнъж). иначе за оставащите 2 месеца, казаха че ще ми изплатят някакви пари . предполагам 2*(420/12) - нещо такова, но докато не ги видя .....

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от pepy1 » 25 ное 2008, 21:30

тъй като досега съм дал много повече(за 4 години ) отколкото съм взел(130лв.калник за изправяне +боя и наскоро 140 лв. предно стъкло),смятам повече да не правя пълно каско ,а само частично ,смятам че пълното каско за над 10 годишни коли като моята е хвърляне на пари на вятъра както и загуба на време (което е пари)и хабене на нерви (немогат да се платят с пари ,пък и не се възтановяват)
даже след последното разбиване на ключалката несъм ходил при застрахователя,а си я оправях за собствена сметка
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
The seven
потребител
потребител
Мнения: 1107
Регистриран: 16 яну 2005, 13:39
Модел на автомобила: Punto 75 1,2 MPI ELX '96
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от The seven » 25 ное 2008, 21:38

pepy1 написа:тъй като досега съм дал много повече(за 4 години ) отколкото съм взел(130лв.калник за изправяне +боя и наскоро 140 лв. предно стъкло),смятам повече да не правя пълно каско ,а само частично ,смятам че пълното каско за над 10 годишни коли като моята е хвърляне на пари на вятъра както и загуба на време (което е пари)и хабене на нерви (немогат да се платят с пари ,пък и не се възтановяват)
даже след последното разбиване на ключалката несъм ходил при застрахователя,а си я оправях за собствена сметка
:) не знам дали си наясно но частичното каско няма да ти излезе по евтино. Т.е. няма да ти излезе много по евтино.
Поздрави
Изображение

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от pepy1 » 25 ное 2008, 22:04

частично (само кражба)1/4 от пълно
времето е като парите-никога не стига

dreidrei
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 26 юли 2006, 15:11
Модел на автомобила: притежавал Ескорт 1.8TD ENDURA-DE, 66kW, '98г, хечбек, Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от dreidrei » 26 ное 2008, 10:56

Че какъв смисъл каско само кражба на 10 годишен автомобил?

Потребителски аватар
cenzor
потребител
потребител
Мнения: 3143
Регистриран: 30 авг 2006, 20:28
Модел на автомобила: Fiesta MK6 2004 1.3i/70hp
Местоположение: СОФИЯ
Контакти:
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от cenzor » 26 ное 2008, 11:07

pepy1 написа:частично (само кражба)1/4 от пълно
:roll: Частичното не е ли точно обратното - всичко без кражба?
Изображение
Не отговарям на неграмотни постове.

Потребителски аватар
Stefak
потребител
потребител
Мнения: 102
Регистриран: 22 фев 2006, 09:44
Модел на автомобила: Форд Мондео 1.6 2000 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от Stefak » 26 ное 2008, 14:25

Точно така. Частично е "всичко без кражба". Само кражба предлагаха Бул Инс и то като добавка към гражданската отговорност, но миналата година. Сега не знам дали предлагат тази възможност.

Потребителски аватар
isoiso
потребител
потребител
Мнения: 843
Регистриран: 08 яну 2007, 19:15
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8 zetec 98г
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от isoiso » 26 ное 2008, 21:46

Колеги тепърва ще почват масово да ни е.ат така че и вие ги е.ете :twisted: Търсете си правата щото ще става все по-зле. Всеки гледа да я изкара кризата на някой на гърба май. :roll:

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от pepy1 » 26 ное 2008, 21:50

dreidrei написа:Че какъв смисъл каско само кражба на 10 годишен автомобил?
смисълът е такъв:ако ми го откраднат съм назад около 2500-3000 лв.за мен тово са си много пари ,да не говолиме как би ми се отразила липсата на автамобил в София ,пък ако те блъснат взимаш кинти от виновния ,и тъй като аз не съм рисков шофьор преценявам че не ми е необходимо пълно каско
времето е като парите-никога не стига

vladislav
потребител
потребител
Мнения: 607
Регистриран: 15 ное 2006, 10:56
Модел на автомобила: Сеат Леон 2002 1.6, 16v 77kw/105 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: „Уника“ предсрочно прекратява застраховки „Каско“?!

Мнение от vladislav » 27 ное 2008, 11:12

Булинс още предлагат ГО с кражба и за 2500 лв. ДВГ до 1.6 излиза към 210 лв., което за гражданска за момента е скъпо.
Каското между частично и пълно като процент не много голям, може да се обадиш на някои от брокерите и да провериш, но ти препоръчвам ако ще правиш по-добре пълно, за пример сутринта като паркирах за работа на пресечка на бул. Левски, на едно Пежо бяха вкарали колче вътре в купето от тези които са против паркиране.
Много келеши има, дрогирани и пияни, така и така правиш по-добре го направи както трябва, да не съжаляваш за 50- 60 лв. в повече.
То не че аз съм си направил, но ...... сам си поема риска.

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта