Каско- Къде?

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
burnazov
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 02 дек 2008, 13:37
Модел на автомобила: Mondeo Ghia
Status: Извън линия

Каско- Къде?

Мнение от burnazov » 09 дек 2008, 12:33

Здравейте, трябва да направя пълно каско на Mondeo Ghia 98 TDI 1.8. Бихте ли ме посъветвали къде е по-добре да я застраховам? И Долу-горе какви пари ще ми излезе ако я застраховаме примерно на 6000 ?

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Каско- Къде?

Мнение от la4o » 09 дек 2008, 18:32

около 400 лв на година... зависи в коя компания, с какви екстри ще е застраховката, кой ще ти я напише и какви отстъпки ще успее да ти сътвори :) това което съм написал е приблизителна цена без отстъпки...

burnazov
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 02 дек 2008, 13:37
Модел на автомобила: Mondeo Ghia
Status: Извън линия

Re: Каско- Къде?

Мнение от burnazov » 10 дек 2008, 08:53

Благодаря _friends_

DimKo
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 11 юли 2007, 23:33
Модел на автомобила: Focus 1.8 16v, 1999, hatchback
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Каско- Къде?

Мнение от DimKo » 10 дек 2008, 10:03

Бих ти препоръчал да отидеш при застрахователен агент, който работи с повечето големи застрахователи. Така ще можеш да сравниш конкретните им оферти. Преди месец си подновявах ГО + Каско и факторите, по които се определят цените са станали доста. Освен стандартните за възраст и оценка на автомобила, другите са дали имаш/нямаш ГО към конкретната компания, със / без самоучастие при щета, със / без покритие за чужбина и т.н. Повечето предлагат ремонт в доверен сервиз само за коли до 10 години, други - до 12 години. При някои алармата и маркирането са задължителни (и се заплащат), при други - не са...

А, да, не е лошо да погледнеш и съседната тема: http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 15&t=23570" onclick="window.open(this.href);return false; :)

cocoff
потребител
потребител
Мнения: 1543
Регистриран: 17 окт 2006, 18:30
Модел на автомобила: Fiesta 1.25 Zetec 16V
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Каско- Къде?

Мнение от cocoff » 10 дек 2008, 10:35

burnazov написа: ...ако я застраховаме примерно на 6000...
Оценката я правят те и не се знае дали ще е 6000 или повече
Разликите в цената между различните компании (според мен) са малки. Виж, за качеството на услугата-не знам.
Агентът, с колкото и компании да работи е на процент и ще те омайва да се застраховаш в най-скъпата :)
Във форума всеки носи радост. Един на влизане, друг на излизане...

DimKo
потребител
потребител
Мнения: 29
Регистриран: 11 юли 2007, 23:33
Модел на автомобила: Focus 1.8 16v, 1999, hatchback
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Каско- Къде?

Мнение от DimKo » 10 дек 2008, 10:58

Зависи на какъв попаднеш. Ако е свестен, ще ти направи отстъпка, за сметка на част от въпросния процент :D
А такава отстъпка едва ли ще получиш, ако отидеш директно в офис на застраховател...

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Каско- Къде?

Мнение от mrdds » 10 дек 2008, 17:47

DimKo написа:Зависи на какъв попаднеш. Ако е свестен, ще ти направи отстъпка..
Бих казал,че само ако ти е близък роднина би ти направил отстъпка в оценката.
Баща ми е застрахователен агент в ..... и когато правих каското на мондеото по шваке или там както се казва оценката му беше 5900лв,той я смъкна на 5000,не знам по какъв начин и плащах със 100лв по малка застрахователна премия,друг е въпроса,че аз само вземах щети от въпросната компания *00935*
те затова взеха да фалират и да прекратяват предсрочно. :D

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Каско- Къде?

Мнение от la4o » 10 дек 2008, 20:00

@mrdds, има доста субективни фактори освен шваке... за пример ще ти кажа, че моята кола, преди 5 години в рамките на 3 месеца получи две застрахователни оценки... първата беше за 500 лв., а втората за 10 000 ;)

Отстъпките по-скоро са резултат от това, колко е светнат човека който я пише и до колко се лишава от собствената си печалба...

remmy
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 26 фев 2010, 20:48
Модел на автомобила: Mondeo Ghia 98 TDI 1.8
Status: Извън линия

Re: Каско- Къде?

Мнение от remmy » 26 фев 2010, 20:50

Искам да ви посъветвам да не си застраховате колата в „Армеец” защото са големи измекяри. Първо са ужасно мудни, второ –служителите им са адски неучтиви и надменни, трето- по всякакъв начин се опитват да не ти изплатят щетата и в крайна сметка не я изплащат. Ето какво се случи с мен и колата ми- колата ми се запали в движение и след като я загасихме с помощта на двама колеги уведомоих агенцията за инцидента,тъй като имам застраховка пълно автокаско в Армеец.След като ме увериха, че съм представил всички необходими документи и след като заснеха и описаха щетите, аз доволен, че ще ми помогнат зачаках отговора им. След две седмици ме повикаха да потвърдя писмено, че не съм викал службите от „Пожарна безопастност и спасяване”. Направих го като обясних, че възникналия пожар го загасих с помощта на двама колеги и ако е необходимо мога да ги призова като свидетели. И последва отново едно дълго чакане, а с тази кола аз си изкарвам хляба. Няколко пъти звънях в централата, тъй като нещата се движеха много мудно, а от там ме уверяваха, че жалбата ми се разглежда вече от изпълнителнителния директор Р. Георгиев и даже с помощта на цяла колегия юристи. Казаха ми също, че Р. Георгиев не давал срокове и аз си останах с чакането. Който работи като търговски представител знае какво е да останеш без кола и как се отразява това на работата, още повече в тази криза. След два месеца на чакане и на нерви получих отказ за изплащане на застрахователно обезщетение, тъй като нямам протокол от органите по „Пожарна безопастност и спасяване”. Зачудих се защо ме оставиха два месеца без кола за да установи изпълнителният им директор(с помощта на юристи), че нямам такъв протокол и защо от офиса им във Варна ме увериха, че съм представил всички необходими документи като нямам най-важния. Както и да е, извадих си такъв протокол от пожарната, което ми отне не повече от 5 минути и го предоставих на служителите от агенцията, които ако бяха „хора” щяха да ми спестят два месеца чакане за едно „НЕ”. След една седмица се обадих да ги питам да не би случайно да има някакъв резултат и ми съобщиха, че прословутия изпълнителен директор Р. Георгиев все още обмислял нещата. Вече ми стана ясно, че няма да ми изплатят нищо защото г-н Георгиев два месеца вече ги беше обмислял-явно се чудеха как да ми откажат пак. След още една седмица чалкане получих отказ като този път аргументът беше, че в протоколът от органите по „Пожарна безопастност и спасяване” не са описани причините за възноквянето на пожара. Поисках консултация с началника на „Пожарна безопастност и спасяване”-Варна и той ме увери, както и всички служители на „Армеец” във Варна и София, с които успя да се свърже, че както е написано и в протокола, причините за пожара не са описани защото не са установени. Както каза самият той – „за възникването на хиляди пожари щетите не са установени”. След като отпадна и тази причина се „хванаха” за това, че трябвало да извикам органите по „Пожарна безопастност и спасяване” още в деня на инцидента. В крайна сметка излиза, че близо три месеца ме оставиха без кола и едва не загубих работата си за да ми заявят, че няма да ми изплатят нищо понеже едва ли не аз сам съм си запалил колата. Написах и жалба, но естествено и тя беше отхвтрлена(след близо месец, но вече не ми правеше впечатление). Трябвало веднага след инцидента да уведомя пожарната, за да бъдат веднага установени причините. По тяхната логика излиза, че ако бъде убит човек и убиецът не бъде открит веднага след убийството, няма да бъде открит никога. Не правете тази грешка като мен да си застраховате колата в ЗАД „Армеец” защото дано не ви се налага, но опрете ли до тях не се надявайте на нищо. Целта им е да ви вземат парите и ако в послвдствие опрете до тях не ви помагат, а ви бият шута.

Потребителски аватар
Ubc16
потребител
потребител
Мнения: 61
Регистриран: 27 окт 2009, 13:52
Модел на автомобила: BMX
Status: Извън линия

Re: Каско- Къде?

Мнение от Ubc16 » 01 мар 2010, 11:22

Аз мисля, че леко си се опитал да ги метнеш и пропускаш да ни споменеш доста подробности.
П.С. Прочети си общите условия.

remmy
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 26 фев 2010, 20:48
Модел на автомобила: Mondeo Ghia 98 TDI 1.8
Status: Извън линия

Re: Каско- Къде?

Мнение от remmy » 02 мар 2010, 09:48

Ubc16 написа:Аз мисля, че леко си се опитал да ги метнеш и пропускаш да ни споменеш доста подробности.
П.С. Прочети си общите условия.

Напротив, те се опитваха да ми намекнат, че аз съм си запалил колата. А много добре знаят, че имам двама свидетели на инцидента, но за тях въобще не стана дума. Условията съм ги прочел много добре. И тук е момента да кажа, че има 5 точки, по които изплащат щети и 35, по които не изплащат.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Каско- Къде?

Мнение от mrdds » 02 мар 2010, 10:51

Отнеси се към съда.Намери си адвокат и подай жалба.Алармирай и комисията за защита на потребителите.НЕ оставяй така нещата.Все пак не става въпрос за една боя ,а за почти изгоряла кола.
Как се е запалила това теб не те интересува.Колата е застрахована от пожар и това в договора ти го пише.След като не си получил обезщетение си в пълното си право да търсиш неустойка за това,че има неизпълнение на договорено условие по силата на договора между теб и застрахователя.

То е ясно,че всеки застраховател ще се скатава и ще търси безброй начини да си спести парите,но не бъди тиква и не си трай.Писането по форумите няма да ти изплати щетите.

Mondeo18TDI96
потребител
потребител
Мнения: 554
Регистриран: 06 дек 2004, 11:51
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TD (1996 ... в пенсия) & C4 1.6HDi(2009) & Avensis 2.0 D-4D (2010)
Status: Извън линия

Re: Каско- Къде?

Мнение от Mondeo18TDI96 » 02 мар 2010, 12:13

само от любопитсво: колата е дизел или бензин/газ !?

щото ако е дизел - ми е доста съмнително да се запали дори и да тече като лейка !

remmy
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 26 фев 2010, 20:48
Модел на автомобила: Mondeo Ghia 98 TDI 1.8
Status: Извън линия

Re: Каско- Къде?

Мнение от remmy » 04 мар 2010, 18:47

Колата е на бензин с 45л. газова ботилка

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта