Обезщетения изплащани от застрахователи при ГО

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Обезщетения изплащани от застрахователи при ГО

Мнение от petkoff_pl » 28 дек 2005, 11:03

Колеги до сега само чета реклами колко аз да платя за ЗАДЪЛЖИТЕЛНАТА Гражданска отговорност
Хайде сега да споделим преживявания та си през 2005 от получаването на обезщетенията който фирмите трябва да изплащат на пострадали. Колко като сума, време за изплащане и формалности.
Нека и приложим и примери за некоректните застрахователи

fordman
потребител
потребител
Мнения: 82
Регистриран: 16 сеп 2005, 11:22
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 combi 96.; MK1
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от fordman » 28 дек 2005, 13:15

Това е една много добра тема,само,че както е известно ако те блъснат ти плаща ххх застраховател , а не твоя, така че въпроса е дали въобще плащат, защото ако се окаже, че ти си виновен в ПТП , а твоя не ще да плаща, тогава ядеш дръвцето.
малко сложно го написах, но смятам , че ме разбирате.
А ако някой иска да му плащат да си направи каско, защото гражданската май-май не е за тая работа.
Виж ако има некоректни застрахователи за изплащане на каско- това вече е голям проблем. Ако знаете за такива пак пишете

Потребителски аватар
vlad
потребител
потребител
Мнения: 646
Регистриран: 22 мар 2005, 17:51
Модел на автомобила: Mondeo MK III '07, 2.2 TDCi Ghia, sedan
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от vlad » 29 дек 2005, 13:41

Ако имаш каско, ти плащат по него, а после застрахователите се оправят помежду си(твоят и този при когото е ГО на виновния). Ако нямаш каско,можеш да получиш пари от застрахователя по ГО на виновния. Или се споразумяваш, или съдиш виновния, и застрахователя му по ГО ти плаща присъденото.Но трябва да го гониш ти, няма да ти звъннат на вратата да ти платят.Или ако го направят, значи те работят в сумата. :wink:
Ако ти причиниш ПТП застраховката ти ГО покрива законовите лимити, и причинените от теб щети ги плаща застрахователя.Ако те осъдят над лимитите плащаш разликата на потърпевшия.

racer11
потребител
потребител
Мнения: 836
Регистриран: 11 окт 2005, 16:26
Модел на автомобила: ескорт '96 1.8 115 к.с.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от racer11 » 29 дек 2005, 14:08

ва мен през 2004 и 2005 ми изплатиха 2 щети по ГО от Левски Спартак и от Булстрад. и в двата случая сумите бяха добри, но чаках доста време.сега вече срока за изплащане е 15 дни, така че и това не би трябвало да е проблем

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от BadAngel » 20 фев 2006, 22:35

когато си взимате парите от каското плащат по-добре, понеже щетата е регресна, когато взимате парите от гражданската на виновния - плащат също, но в по-малки размери

за това е хубаво човек да си направи и каско, а и каското изплаща дори и ти да си виновен, за разлика от гражданската..

плащането се извършва според експертна оценка за по-старите коли и според фактури за по-новите (тука зависи от компанията до известен смисъл, говоря в общи линии) когато се плаща по експертна оценка се взимат предвид годината на първа регистрация на колата и примерната застрахователна стойност според каталога ШВАКЕ на автомобила. пропорционално с цената на новата част според сондажите на застрахователната компания се изчислява процентната стойност на частите и се заплаща фиксирана цена за часовете човешки труд (в повечето застрахователи е 12 лв. на час) и така се калкулира размера на щетата, която трябва да се изплати

принципно системата е безотказна, но много пъти стават и фрапиращи грешки клонящи в преизплащане или подизплащане на щета, това вече е друга тема на разговор

моя съвет е да си направите всички възможни застраховки и то в някоя стабилна компания като БУЛИНС, ДЗИ или БУЛСТАД.. по принцип при новите коли всички застрахователи са безотказни, но при по-старите само стабилните и изградилите име са коректни...
Играчките се променят,
момчетата - не.

monov
потребител
потребител
Мнения: 300
Регистриран: 11 юли 2005, 00:34
Модел на автомобила: Fiesta 1.3mi '93
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от monov » 21 фев 2006, 06:53

BadAngel написа: каското изплаща дори и ти да си виновен, за разлика от гражданската..
...
при по-старите само стабилните и изградилите име са коректни...
така е - моят случай от минлата година е точно такъв и съм доволен от БулИнс, докато за същото нещо някой ми беше казвал, че Български Имоти са му скъсали нервите
Когато животът ти поднесе лимон - направи си ЛИМОНАДА :D

Потребителски аватар
BadAngel
потребител
потребител
Мнения: 573
Регистриран: 03 авг 2005, 00:07
Модел на автомобила: '06 Ford Focus
Местоположение: София, кв. Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от BadAngel » 21 фев 2006, 18:28

monov написа:
BadAngel написа: каското изплаща дори и ти да си виновен, за разлика от гражданската..
...
при по-старите само стабилните и изградилите име са коректни...
така е - моят случай от минлата година е точно такъв и съм доволен от БулИнс, докато за същото нещо някой ми беше казвал, че Български Имоти са му скъсали нервите
тези Български Имоти заедно с ЛЕВИНС само с лошо им се слави името.. до сега 1 човек добро не е казал за тях, явно не са добър избор..

бтв, тези от левинс са големи шушумиги, 1 път се наложи да се разправям с тях за едно предно стъкло и един заден капак, които беше жулнат на кола на мой познат и ми се изправи косата, първо около половин час търсех офиса им в красно село (?!) намерих го, газих 100 метра през калта да влезна в сградата им, псувах. Служителката им беше така нелюбезна, че успя да ме върне цели 3 пъти при попълването на уведомлението за щета при условие, че съм писал такова стотици пъти. След като подадох документите ми съобщи да дойда на следващия работен ден между 10 и 1 за да се направи огледа на колата, т.е. нищо не правим, трябва пак да ходя при тях.. както и да е тръгнах си и в понеделник пак отидох при тях, огледаха колата, разбира се писаха ново стъкло, само че не искаха да го платят по фактура (застраховката беше валутна, трябва да платят по фактура) ами ме пратиха в кобра да ми сменят стъклото с някво турско, аз се тръшках там, никакъв ефект, за задния капак просто нямам думи, отказаха го категорично под предлог, че няма протокол за птп (това при условие, че е леко надраскан само, при други обстоятелства без проблем се изплаща такава щета)

въобще пълни лайна са.. дано само бакшиши застраховат до фалита си..
Играчките се променят,
момчетата - не.

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 7 госта