Какво се прави когато продадеш кола и не се прехвърли?

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Какво се прави когато продадеш кола и не се прехвърли?

Мнение от HACKO » 07 мар 2009, 12:39

Ivailo_ Georgiev написа:........Дал си я на някой да я покара известно време, за да види дали ще я иска да я купува, и е изчезнал и не можеш да се свържеш с него и си искаш от МВР да ти издири собствеността. Това, че си получил пари и си дал ключ, полицията НЕ я засяга, може да си ги получил за каква ли не уговорка, а може и изобщо да не си получил и стотинка.
Ето това е решението, за да може да я бракуваш без табелите и да се отървеш от нея. За това че си получил пари може да "забравиш" да напишеш, щото ще те пратят да си търсиш правата по граждански път. На полицая му е пределно ясно какво се е случило, ама инак няма как да я обяви за издирване. Тъй като няма да я намерят, след 3 месеца ще прекратят производството и със уведомлението ще може да я бракуваш и отпишеш от данъчното. Същевременно от момента на подаване на жалбата ти не носиш отговорност ако със колата се извърши престъпление.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Какво се прави когато продадеш кола и не се прехвърли?

Мнение от mclsdreal » 11 май 2009, 15:20

хмхм много интересна тема и реших да се включа защото ми е нужна вашата помощ...надявам се да не е много нахално от моя страна _friends_ :P
Така...октомври месец реших да си купя кола. Купих си аз търсената кола, и както следва направихме договор за покупко продажба със продавача...В договора пише че до 10 работни дни трябва да отива в КАТ и да сменя талоните на мое име...Така и не ми остана време да го направя тъй като бях на работа и след това заминах за чужбина за коледа и нова година.. Останах си само с договора за покупко продажбата...Дойде момента в който ми писна да карам тази кола и я обявих за продаване...Е направих сделката за бартер... Сега идва момента в който трябва да прехвърля аз моята кола на името на човека с който направихме бартера и както следва той да прехвърли на мое име неговата...Добре обаче аз имам само договор за покупко продажба и талоните на името на стария собственик...Какво следва сега : Трябва да отида в КАТ със договора ми и старите талони, да я прехвърля на мое име и чак тогава да направим друг договор за покупко продажба, или може да отида с този договор и старите талони пак при нотариус и да направим договор за покопко продажба... :P _friends_ _friends_ _friends_ мерси предварително :)
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

veskoletii
потребител
потребител
Мнения: 78
Регистриран: 29 апр 2009, 19:17
Модел на автомобила: ФОРД ЕСКОРТ 1.8ТД
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какво се прави когато продадеш кола и не се прехвърли?

Мнение от veskoletii » 14 юни 2009, 10:48

Имах спрян от движение автомобил и въпреки това получих писмо че дължа данаци защото от 2008г несъществува това понятие СПРЯН ОТ ДВИЖЕНИЕ
тъка че се принудих да я бракувам

marin_1
потребител
потребител
Мнения: 9
Регистриран: 05 ное 2006, 20:20
Модел на автомобила: Sierra iS 2.0 OHC EFI
Status: Извън линия

Re: Какво се прави когато продадеш кола и не се прехвърли?

Мнение от marin_1 » 23 ное 2009, 12:13

mclsdreal написа:хмхм много интересна тема и реших да се включа защото ми е нужна вашата помощ...надявам се да не е много нахално от моя страна _friends_ :P
Така...октомври месец реших да си купя кола. Купих си аз търсената кола, и както следва направихме договор за покупко продажба със продавача...В договора пише че до 10 работни дни трябва да отива в КАТ и да сменя талоните на мое име...Така и не ми остана време да го направя тъй като бях на работа и след това заминах за чужбина за коледа и нова година.. Останах си само с договора за покупко продажбата...Дойде момента в който ми писна да карам тази кола и я обявих за продаване...Е направих сделката за бартер... Сега идва момента в който трябва да прехвърля аз моята кола на името на човека с който направихме бартера и както следва той да прехвърли на мое име неговата...Добре обаче аз имам само договор за покупко продажба и талоните на името на стария собственик...Какво следва сега : Трябва да отида в КАТ със договора ми и старите талони, да я прехвърля на мое име и чак тогава да направим друг договор за покупко продажба, или може да отида с този договор и старите талони пак при нотариус и да направим договор за покопко продажба... :P _friends_ _friends_ _friends_ мерси предварително :)
Колега, какво разрешение получи твоя случай, защото имам същия казус :)

Потребителски аватар
mclsdreal
потребител
потребител
Мнения: 550
Регистриран: 01 май 2009, 20:44
Модел на автомобила: Мондео 1.8TD-2000, Джия
Местоположение: Germany- Saarlouis
Status: Извън линия

Re: Какво се прави когато продадеш кола и не се прехвърли?

Мнение от mclsdreal » 25 ное 2009, 15:17

Никакво...Бартеросах колата, сега се опитвам да намеря човека на който я дадох за да се оправим, да прехвърля талоните на мое име, и да направим договор, пък той да се оправя _friends_
I`m sorry.. I can`t be perfect... !!

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 21 госта