Актовете за несъобразена скорост и технни производни...

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Актовете за несъобразена скорост и технни производни...

Мнение от S_C » 23 апр 2009, 12:05

Ми...то нали това е идеята за предимствата...да изчакаш тия по пътя с предимство и тогава да се включиш.Не намерих решението на районния съд в нета,да видя там какво са писали.

Ако гледаме какво пише в закона: "Предимство" е правото на един участник в движението да премине преди друг през дадено място от пътното платно.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

dreidrei
потребител
потребител
Мнения: 432
Регистриран: 26 юли 2006, 15:11
Модел на автомобила: притежавал Ескорт 1.8TD ENDURA-DE, 66kW, '98г, хечбек, Ghia
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Актовете за несъобразена скорост и технни производни...

Мнение от dreidrei » 23 апр 2009, 12:09

Да, така е. Но ако ти удариш някой, който вече е влязал в кръстовишето... не знам, все имаш някаква вина, не може просто да кажеш - да, ама аз трябваше пръв да мина...

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Актовете за несъобразена скорост и технни производни...

Мнение от mrdds » 23 апр 2009, 14:22

В случая гледат спирачния път.
Ако аз,като движещ се по път с предимство ударя кола,която ми отнема предимството и имам поне 2м. спирачен път,то аз съм предприел мерки за избягване на ПТП.
Но както има много хора вече,които нарочно дават газ и удрят автомобила,който е отнел предимството им с търговска цел(обещетение от застраховател),тогава има смисъл чл.20. и е редно да е така.

Mondeo18TDI96
потребител
потребител
Мнения: 554
Регистриран: 06 дек 2004, 11:51
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TD (1996 ... в пенсия) & C4 1.6HDi(2009) & Avensis 2.0 D-4D (2010)
Status: Извън линия

Re: Актовете за несъобразена скорост и технни производни...

Мнение от Mondeo18TDI96 » 23 апр 2009, 19:27

la4o написа:... Даваш пример за превишена скорост, а не за несъобразена... Моля, когато решите да използвате по-остър тон, четете внимателно ;)
Ако беше превишена скоростта, тогава нямаше да му пишат по чл. 20, а по тези които засягат превишената... а как се определя превишена или несъобразена? - с експертизи.

Попоравете ме, ако бъркам ;)
няма как да се докаже реалната скорост - съответно превишена скорост (без радар) - така че в този случай това е неприложимо!
остава "несъобразена" скорост - а тя зависи от много фактори (може 10км/ч да е несъобразена)

това че имаш предимно съвсем не означава че можеш да мачкаш всички без предимство и да НЕ си виновен !
ако пешеходец (също у-к в движението) навлезе на платното (не на пешеходна пътека) - ще го сгазиш и няма да носиш отговорност ли ?
Трябва да си го забелязал и да намалиш ... Катастрофите стават точно по стечение на случайности
Аз като наближа пресечка винаги намалявам - гледам да се движа със скорост която да ми позволи да спра в зоната ми на видимост!
Никога не ускорявам рязко (за да не изненадам някого), а като спирам гледам да е по-отрано (пак за да не изненадам някого) ...
Мисля че на този начин на каране му викат "съобразена" скорост !

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 74 госта