Акт за превишена скорост - обжалване

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
godjara
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 27 май 2009, 11:22
Модел на автомобила: Фокус
Status: Извън линия

Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от godjara » 27 май 2009, 16:30

Здравейте,

Вчера следобяд ми писаха акт за превишена скорост с 32 км извънградско. Пред мен на 50-60м имаше друг автомобил но спряха мен и казаха, че са засекли мен а не него което ми се струва невъзможно. Възразих срещу това да ми пишат акт, но полицая ми каза да не се правя на много отворен да не ми пише още нарушения в акта и аз спекъх и си подписах акта без да пиша възражения. Та въпроса ми е има ли смисъл да пиша възражение срещу акта и в последствие да обжалвам наказателното постановление или да се примиря с един месец без книжка. Един познат полицаи ми каза че актовете които са направени с радар без камера падали лесно в съда но незнам дали това е истина. Някои ако наскоро е попадал в подобна ситуяция и се е занимавал с обжалване нека да изкаже мнение.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от S_C » 27 май 2009, 23:24

Пусни съдържанието на акта.Така наизуст..не става.

В три дена възражения,придружаващо писмо до началника на съответното РПУ,в което детайлно настояваш върху отвратителното поведение на подчинените му (там за "тариката"-в детайли,подробно) и съвсем ясно му пишеш,че според теб отразените в акта факти и обстятелства не съответстват на действителните и ако не прекрати преписката,смяташ да използваш всички позволени от закона правни средства за защита на своите права и интереси,в това число и сезиране на прокуратурата за съставянето на документ с невярно съдържание.


За примирението...докато не я извадиш тая дума от речника си,поне що се отнася до отношенията с униформени...не те чака нищо добро.Против съм да се кара с превишена скорост,обаче ако толерираме избирателното спиране на нарушители,говоренето на "ти" и думички като "тарикат" в речника на полицаите...до никъде няма да се докараме.

Дали се свалят лесно такива постановления...не бих казал..има решения качени в нета,ровил съм ги...не е чак толкоз просто.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от mrdds » 28 май 2009, 13:07

Много ме е яд когато чета такива постове.

godjara,карал ли си с превишена скорост?
-Карал си.
Нарушил ли си закона?
-Нарушил си го.

От тук нататък си отнеси последствията.

Все гледаме в чуждата паница.Този пред мен караше по бързо,що него не го спряхте ами мен ме спряхте.


Вярно е,че отношението на пътните полицаи е твърде безотговорно,но в случая ти не си бил невинен,за да търсиш "опрощаване" на наказанието и да обжалваш не,че си карал с превишена скорост,а че полицая ти е говорил на ти и ти е казал,че си тарикат и трябва да ти отпадне акта и наказанието.
По твоята логика трябва да си караме със 120 в града и патрулката като няма камера с радара гледай си работата,докажи,че карах с 120.Моя километраж показваше 50.

Има случаи на неправомерно написани актове и постановления,които трябва да се гонят до дупка,но твоя не е такъв.
Дръж се достойно и си поеми последствията от нарушаването на закона.
Никой не е безгрешен и масово превишаваме скоростта ,дори и аз,но трябва да си плащаме за това. :D:

godjara
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 27 май 2009, 11:22
Модел на автомобила: Фокус
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от godjara » 28 май 2009, 15:41

Аз не искам да се изкарам невинен, но при положение че пред мен имаше друг автомобил радара може да е засякъл неговата скорост 102км а примерно моята да е била 100 и директно минавам в долната грфа, става въпрос за 2 километра, където е само глоба без да ми взимат книжката за месец. За мен няма никакъв проблем да си платя 100 лева глоба, но книжката ми е нужна за работата ми, ако беше само глоба въобще нямаше да пиша този пост.

Съдържанието на акта е следното: Съставих настоящия акт Против ...... за, това че на 26.05.2009 около 15.53 часа по път ..... около км.268 в посока към град Елхово управлява лек автомобил Форд Фокус рег. .......със скорост 102км/ч при максимално разрешена 70км/ч в зоната на действие на пътен знак номер Б26 с допълнителен знак Т2, зона на действие 2000м. С предупредителен пътен знак А12 Скоростта превишена с 32 км с дата,месец, година и точен час на установяването и са фксирани и показани на водача с радр "Трафик TR4, номер 140

с което е нарушил : чл 21 ал. 2 ЗДВП

Това което е с удебелени букви беше пропуснал да го напише и след като се подписах и ми даде моето копие тъкмо се качих в колата и прибяга и ми каза да му го дам за малко и го дописа, което ясно си личи на копието че е дописвано защото е разместрил индигото и е по черно.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от S_C » 28 май 2009, 16:30

По принцип могат да правят поправки.
Това "около" горе в акта е важно,защото се иска точен час...за "около" много съдилища отменят постановления.ТРябва разпечатка от паметта на радара.

189, ал.7 от ЗДвП казва какви са възможните доказателства-снимка, видеозапис или разпечатка.Скорост не се доказва със свидетелски показания.

Знак и допълнителна табела може да са неправилно поставени,може изобщо да ги няма,виж си наредбата за пътните знаци как се поставя знак извън населено място и съответно отиваш да си искаш копие.Ако не го дадат,ще се иска служебно по делото.Май беше проект за организация на движението или план...нещо такова...там са описани всички знаци,табели и т.н. по местонахождение.Тая схема си има точен ред...виж дали е спазен.Правят една магария...презаверяват планове за разни знаци от времето на бай Тошо...което ти е основание за отмяна...наредбата за знаците не съдържа опция за "презаверка" на план...приема се нов...в някакъв срок,дто отдавна е изтекъл..преди години...Т.е. около 2/3 от пътните знаци в държавата към настоящия момент са незаконно поставени,защото няма планове.

Радара видя ли го...фиксиран ли беше или го държаха в ръка? Второто е основание за отмяна-нарушава се инструкцията за ползване на радара-трябва да стои неподвижно.

Това се сещам на първо време...Ако няма разпечатка от паметта на радара...ти си човека...Със знаците е по-сложно...ще ти трябва помощта на местен юрист.Омърляли са нещата с тая поправка...може и да имаш късмет...особено ако и знака се окаже не на място.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

godjara
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 27 май 2009, 11:22
Модел на автомобила: Фокус
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от godjara » 28 май 2009, 18:58

Радара беше на капака на колата не го държеше с ръка. Разпечатка от паметта на радара не са ми дали, а този план за организация на движението от каде мога да го видя? Този знак е сложен скоро около преди месец може и по малко така че може и да го няма в този план но трябва да се провери.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от S_C » 28 май 2009, 20:36

Значи ето ти още една задача-да докараш нещата до там те да не си спомнят къде е стоял радара.Това къде е стоял наистина...никой не интересува...твоята работа е да компрометираш доказателството.
За знака...прочети си наредбата за пътните знаци...18 ли,19 ли беше-на МРРБ...нещо такова.Там е описан реда как се поставят знаци извън населените места и кой ги контролира.
Това на първо време не ти е нужно де...във възраженията твърдиш,че е засечена предната кола,а не твоята.По закон издаващият НП е длъжен да разследва спорните обстоятелства...ама както можеш да се сетиш,това никога не се прави.В НП...кой знае какви грешки пък ще има.Пишеш си възраженията,демонстрираш самочувствие и грамотност в едно придружаващо писмо и си чакаш постановлението.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

godjara
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 27 май 2009, 11:22
Модел на автомобила: Фокус
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от godjara » 28 май 2009, 22:57

Ето какво написах като възражение кажи дали става. http://www.yourfilehost.com/media.php?c ... ajenie.doc" onclick="window.open(this.href);return false;
Утре отивам до КАТ да го подам.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от mrdds » 29 май 2009, 09:10

godjara написа:Утре отивам до КАТ да го подам.
Дай го на някой преди това да ти го редактира,че е пълнo с правописни грешки.

На всичко и отгоре ще ме изкараш свидетел в колата ти бе момче :D: *00134* *00120*

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от debug » 29 май 2009, 11:23

godjara написа:....пред мен имаше друг автомобил радара може да е засякъл неговата скорост 102км .....Трафик TR4, номер 140
ТР4 има филтър и възможност за селективно показване на скоростта на най-бързото превозно средство в група от няколко.
Traffic Radar TR4
General Specifications
• an authentic Doppler radar with speed selection - measures the speed of the fastest vehicle.
• effective neutralizing of the radar detectors.
• 24-columns dot matrix printer (optional).
• two modes of speed measurement - continuous and single shot.

• two liquid crystal displays with automatic lighting:
o basic - indicates date, hour and minute of the current time; mode; range; established speed limit; measured speed; registered speed limit violations; digit height 5 mm
o additional - indicates measured speed; digit height 13 mm.
• automatic self-test.
• remote control for the most important functions through a radio channel.
• power supply - from 11 to 18 V by means of a 3 m cable from the lighter of the vehicle.
• operating current - up to 0.5 A for the continuous mode and up to 0.3 A for the single shot mode.
• temperature range and humidity stability - from -10° C to 50°C, relative humidity up to 95% at 30° C.
• construction - single unit (without the printer), dimensions 130 x 100 x 220 mm; dimensions of the printer: 130 x 100 x 90 mm.
• easy and fast attachment by means of a magnetic console to the roof of the vehicle or by means of a bracket feature to the window.
• easy control of the functions: 4 buttons on the front panel or 3 buttons on the remote control unit.
Antenna Specifications
• operating frequency - 10,525 GHz.
• microwave source - 15 mW Gunn effect diode.
• receiver - low noise Schottky barrier diode.
• antenna - compensated horn, beam width 15° (@ 3 dB) and low level side lobes.
• range - for cars - typically 600 m.
Electronic Specification
• microprocessor controlled.
• measures speeds from 36 km/h to 210 km/h, accuracy - ± 1 km/h.
• digitally controlled filter for selection of the fastest vehicle.
• speed resolution increasing gradually from 4 km/h to 9 km/h for speeds from 36 km/h to 150 km/h and 18 km/h for speeds from 150 km/h to 210 km/h.
• automatic registering and logging of the speed violation; memory size - 85 records.
• sound alarm.
• duration of the microwave pulse for the single shot mode - typically 0.3 s.
• possibilities for connection of a video camera and other devices by means of serial interface.
Accessories
• carrying case.
• remote control unit.
• magnetic console.
• bracket feature.
Изображение

Изображение

belleamie
потребител
потребител
Мнения: 1046
Регистриран: 06 юни 2008, 11:49
Модел на автомобила: ?
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от belleamie » 29 май 2009, 11:56

Понеже днес съм в правописното си настроение, си позволих да ти направя някои промени по файла - оправила съм правописните, пунктуационни грешки и съм променила словореда на някои места, както и леееекинко го пооформих да прилича на нещо.

Можеш да го свалиш оттук http://4storing.com/lt642m/0868031f6f16 ... 2dcad.html" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;.

P.S. Мислех да оправя и КеремеДчиев, но реших, че може и да е вярна фамилията, знам ли.
P.S. 2: Я каква съм добра, чак самата не вярвам...
Cars make CO2 and trees absorb CO2.
By driving my car I'm feeding a tree and helping the environment.

Изображение

фук-фук
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 15 май 2008, 09:19
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 96г
Sedan 1.8i Zetec-E
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от фук-фук » 29 май 2009, 12:03

debug написа:ТР4 има филтър и възможност за селективно показване на скоростта на най-бързото превозно средство в група от няколко.
Толкова по-зле! Ако засече скоростта на някой ниско прелитащ самолет, колегата няма да види книжка до пенсия. *banned*
Не се ли докаже чрез снимков материал чия е най-високата скорост, не могат да ти я лепят така лекомислено на теб.
Абе що гори толкова много тоя Ford бе?!? Щото много върви ли?

godjara
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 27 май 2009, 11:22
Модел на автомобила: Фокус
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от godjara » 29 май 2009, 12:16

Благодаря от сърце на всички които се включиха в темата и ми помогнаха много. Тръгвам към КАТ да го занеса, че срока изтича днес.

п.с За фамилията си права, че е с Д, а аз от 20 години си мисля че му е с Т :oops:
п.с Разпечатване на ново на възражението :D

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от S_C » 29 май 2009, 12:58

Файла не мога да го сваля,ама при намесата на толкова много хора съм сигурен,че е написано читаво.
Да не получиш постановление...е малко вероятно...И за другия път запомни,че такова нещо като "спичане" не трябва да има.Обвиняват те в извършването на административно нарушение.Това е сериозно нещо.Не е без значение.За това гледаш право в очите,стараеш се да не ти трепери гласа и демонстрираш самочувствие...Тоя срещу тебе трябва да е наясно,че знаеш повече от него.Което често си е самата истина де...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от mrdds » 29 май 2009, 16:58

Да не забравиш да пишеш развитието на проблема,защото както всички тук помагаха ,така и всички те очакват да споделиш развръзката на нещата.

Гледай да не ни забравиш сега ;):

godjara
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 27 май 2009, 11:22
Модел на автомобила: Фокус
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от godjara » 29 май 2009, 20:11

Занесох възражението в полицията и сега очаквам НП :). Няма да забравя да напиша развитието на случея тук. Предполагам че ще ми трябва помощ и за обжалване на наказателното постановление. Надявам се темата да бъде полезна и на други колеги.

godjara
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 27 май 2009, 11:22
Модел на автомобила: Фокус
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от godjara » 07 юли 2009, 12:13

Днес най-накрая ми пристигна наказателното постановление и познайте какъв е резултата от възражението ми (нулев).

Никаде в наказателното постановление не е споменато, че е взето в предвид възражението на акта което написах което ми се струва нередно. Ще напиша текста на наказателното постановление някои, ако може да каже дали има някакви нередности за които мога да се хвана при обжалването.

Наказателно постановление номер: 450/09 Тунджа, 15.06.2009г.

Подписаният Георги Стоянов Георгиев на длъжност началник на РУМВР Тунджа към ОДМВР Ямбол, упълномощен с МЗ Iз-993 от 04.06.2009., като взех предвид, че Веселин Йорданов Василев на длъжност мл.автоконтрольор към РУМВР Тунджа е съставил акт номер 450 / 26.05.2009 против Георги Христов Георгиев адрес: гр. Елхово ул .......
Свидетелство номер: .......... категория B Води се на отчет в Ямбол
Затова, че на 26.05.2009 около 15.53 часа на път 1 клас номер:/,км.268
като водач на МПС- ЛЕК с рег номер .........
при обстоятелства: В посока към гр.Елхово у-ва л.а Форд Фокус"
със скорост 102 км/ч. при маским. разреш. 70км, в зоната на път. знак -Б-26, с допълн. знак Т2-зона на деиствие 2000м, с предупредителен знак н А12; Скоростта превишена с 32км, е фиксирана с радар Трафик н 140 показани на водача;

е извършил:
1) Движение със скорост над разрешените стойности за ППС, което управлява,
сигнализирани с пътен знак.
с което виновно е нарушил:
1) Чл.21 ал.2 от ЗДвП

На основание чл. 53 от 'ЗАНН' и по Чл. 182 ал.2 т54 от ЗДвП

ПОСТАНОВЯВАМ

Налагам на Георги Христов Георгиев ЕГН ..............
адрес: гр. Елхово ул .........

1) по чл. 182 ал.2 т.4 от ЗДВП - Глоба в размер на 100 лв. и лишаване от право да управлява МПС за 1 месеца
Глобата се заплаща по сметка ........................................

ВСИЧКО - Глоба в размер на Сто лв. и лишаване за 1 месеца
На основание Наредба н. Iз - 1959 на МВР се отнемат общо 7 контролни точки -
по чл. 182. ал.2 т.4 от ЗДВП
Към 18.06.2009 на водача остават 39 контролни точки.
Постановлението може да се обжалва в седемдневен срок от връчването му, чрез наказващия орган пред районен съд гр. Ямбол. Жалбата се подава в два екземпляра.


Мисля да го обжалвам пък кавото ще да става поне ще забавя вземането на книжката ми да изкарам лятото :)
Ако някой може да даде съвет какво точно да пиша в жалбата ще съм му много благодарен.

godjara
потребител
потребител
Мнения: 11
Регистриран: 27 май 2009, 11:22
Модел на автомобила: Фокус
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от godjara » 08 юли 2009, 23:00

Никой ли няма да ми даде съвет ???

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от HACKO » 09 юли 2009, 08:25

mrdds написа:Много ме е яд когато чета такива постове.

godjara,карал ли си с превишена скорост?
-Карал си.
Нарушил ли си закона?
-Нарушил си го.

От тук нататък си отнеси последствията.

Все гледаме в чуждата паница.Този пред мен караше по бързо,що него не го спряхте ами мен ме спряхте.


Вярно е,че отношението на пътните полицаи е твърде безотговорно,но в случая ти не си бил невинен,за да търсиш "опрощаване" на наказанието и да обжалваш не,че си карал с превишена скорост,а че полицая ти е говорил на ти и ти е казал,че си тарикат и трябва да ти отпадне акта и наказанието.
По твоята логика трябва да си караме със 120 в града и патрулката като няма камера с радара гледай си работата,докажи,че карах с 120.Моя километраж показваше 50.

Има случаи на неправомерно написани актове и постановления,които трябва да се гонят до дупка,но твоя не е такъв.
Дръж се достойно и си поеми последствията от нарушаването на закона.
Никой не е безгрешен и масово превишаваме скоростта ,дори и аз,но трябва да си плащаме за това. :D:
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Акт за превишена скорост - обжалване

Мнение от S_C » 09 юли 2009, 18:42

Трафик радара ме съмнява нещо...Номера и вида на радара от АУАН трябва да съвпадат с тоя номер и вид от НП.Искаш му заверката да я представят по делото-кога е направена и кога изтича плюс разпечатка от паметта на радара и копие от наряден дневник.Принципа е за пълно съответствие между АУАН и НП.В акта ти беше TR4...тука това що го няма...в НП ли го няма или не си го написал?
Номерата на радарите са нещо от тоя вид:
ТР-4D297/01 г
ТР 4Д № 270
ТРябва вид и номер.

За радарите има куп правила,които след това в съда полицаите не могат да си ги спомнят дали са спазени.Като например как е монтиран радара,дали им е била изключена радиостанцията,къде е бил поставен радара...изобщо всички обстоятелства около засичането..щото тия радари снимка не правят и коя кола е засечена се съди само по показанията на полицаите.

В твоя акт имаше нанесена поправка някаква до колкото помня...и от там трябва да се започне-че не са ти показани данните от радара,а поправката за това в АУАН е направена после,без да е ясно кой я е направил...трябва да се е подписал до самата поправка.

За точния час може да се спомене-те винаги пишат "около" някакъв час,а показанията на радара са точни до минута.

Относно самото подаване на жалбата...имам една идея,която другите ще кажат дали е читава...Ардесираш я примерно чрез КАТ-Видин,до местния ти КАТ(те трябва да я пратят служебно на съда).Или някоя друга отдалечена точка на страната си избери-някой да ти я пусне от там или ти по пощата.Идеята,естествено е да печелиш време.Жалата ще се разхожда поне 5 месеца между РПУ-тата,нищо,че в 7 дни трябва да стигне до компетентния.

За знака...естествено дали на тоя км има такъв знак...виж наредбата за сигнализацията на пътя с пътни знаци-имат си отстояния,височини,ред на поставяне...дали са спазени.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта