АЛИАНЦ са измамници

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
rokada
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 23 яну 2009, 13:54
Модел на автомобила: Ford mondeo
Status: Извън линия

АЛИАНЦ са измамници

Мнение от rokada » 29 юни 2009, 12:28

Безплатен съвет - никога не ползвайте Алианц за каквото и да е - дълбоко ще съжалявате ако го направите.

След 6 месечно чакане да ми се изплати 3000Е щета по каско с изрядни фактури и протокол от Унгарската полиция където се случи произшествието ми беше върната без каквито и да е обеснения сумата от 1800лв. През целия период на процеса по връщането многократно бях отблъскван, отпращан, препращан от един на друг като критичният предел настъпи след като получих писмо за това, че е одобрена сумата от 1800лв. Обадих се на последния който ми беше казано, че се занимава с моя случай - той подобаващо за Алианц ми каза, че не той определял размера на одобрените суми и не можел да ми каже как се е стигнало до решението да бъде одобрена имено тази сума и ме препрати към свой колега, който на свой ред ми каза, че не е бюро справки и не може да ми отговори.

Абе с две думи вслушайте се добре в съвета ми.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: АЛИАНЦ са измамници

Мнение от mrdds » 29 юни 2009, 13:16

Колега,би ли обяснил ситуацията на дълго и на широко,как имаш щета 3000Е,как е станала работата в Унгария?
Каква кола караш,че 6000лв е ремонта и???? :shock:


До сега 3 коли съм застраховал в Алианц,и за трите съм вземал щети и винаги са били коректни и точни в сметките.

rokada
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 23 яну 2009, 13:54
Модел на автомобила: Ford mondeo
Status: Извън линия

Re: АЛИАНЦ са измамници

Мнение от rokada » 30 юни 2009, 22:30

Eто как: Имам си уж "Каско" на автовоза в Алианц, парите дал - парите взели, като един от моите главни критерии при търсенето на "Каско" бе да е валидно за цяла Европа. И за зла участ се случва произшествие на магистрала в Унгария - скъсват се болтовете на барабана на последната ос на натовареното ремарке и изхвъркват 2-те гуми по магистралата, удрят движеща се зад автовоза кола без фатални последствия. Извозването(2600Е), ремонта и частите(1000Е) струваха 3600ЕВРО. Полиция, протоколи, фактури, обяснения, преводи всичко как си му е реда, януари месец. Чак след като заведох щетата ми стана ясно, че отговорността на Алианц за щети извън БГ е до 3000Е, а иначе при подписването на полицата бях с впечатление, че каското си е каско (но ОК, нека приемем, че тази грешка е моя за това, че не съм чел условията преди да подпиша). Питах се как ще преглътна 600ЕВРО, но успях де. За дългоочаквания протокол, че е пристигнал в офиса на Алианц разбрах след като ми се обадиха от застрахователната компания да ме упрекват защо не съм завел щета по застраховка "Гражданска отговорност" тъй като имало заведена такава от пострадалата унгарска кола. Аз им отговорих, че съм завел щета по "Каско" и, че за мен Алианц не е разделена на отдел "Гражданска отговорност" и отдел "Каско" и за това, че няма комюникация между двата отдела аз вина нямам. По важното за мен бе, че протокола от Унгарската полиция беше вече налице. На кого ли не се обаждах докато намеря служител който да вземе отношение и след още около 2 месеца същия служител ме увери, че случая е разрешен и да очаквам разплащане. Да ама не, все го нямаше тва разплащане. Та след още няколко безрезултатни седмици и разговори същия този служител ми каза, че не бил той човека който отговарял за моя случай, да съм се обадил на еди кой си друг служител :shock: :x .И се почна пак от никъдето. Както и да е тази седмица получих писмо с което без никакви обяснения ме уведомиха, че по горепосочената щета е одобрено обзщитение в размер на 1860лв. :(

Е как да не се ядосва, човек. Направих възражение, което всъщност ми бе единствената опция. Няма да им се дам, ако трябва ще ги съдя до дупка. Жалкото е, че ще отнеме много време и ресурси докато се стигне до нещо ако въобще се стигне.
Кво да се прави, все пак сме в Абсурдистан - кучетата си лаят, кервана си върви.
Последна промяна от rokada на 01 юли 2009, 14:49, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: АЛИАНЦ са измамници

Мнение от mrdds » 01 юли 2009, 09:57

Тъй като никъде не спомена за застраховка Авто асистанс смятам,че нямаш такава.
В този случай застрахователя изплаща щетите по ремонта,но не и по превоза на автомобила(освен ако изрично не е договорено това).В пълно право са си да не ти изплатят 2600Е за преместването на повредения автомобил,защото ти реално не си застраховал това събитие(а е трябвало).Няма как да претендираш за изплащане на този разход.Според мен алианц са си изплатили стойността по ремонта на автомобила,разбира се не по цени където ти си го извършил.Все пак условието за валидност в друга държава е спазено и са признали разходите.Имай предвид,че всяка застрахователна компания има доверен сервиз,с който съгласува цената за ремонта.Това,че ти си дал някакви пари и си взел някакви фактури от някой си сервиз,не означава,че ще ти изплатят сумата по фактурата,ако ремонта си го направил в случаен сервиз.
По всяка вероятност забавянето е било заради справка в съответния доверен сервиз в съответната държава и град.

rokada
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 23 яну 2009, 13:54
Модел на автомобила: Ford mondeo
Status: Извън линия

Re: АЛИАНЦ са измамници

Мнение от rokada » 01 юли 2009, 10:28

Няма нужда от Авто асистанс тъй като изрично е отбелязано в условията им, че лимита им на отговорност (3000Е) може да бъде съставен и от разходи по преместването.
Ще видим кво ще кажат в съда.
Поне да бяха се помъчили да обяснят как са стигнали до одобряването на имено 1860лв. Така беше много грубо като развален салам хвърлен на сабак.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: АЛИАНЦ са измамници

Мнение от mrdds » 01 юли 2009, 12:00

Радвам се,че в договора ти има и клауза за разходи по преместване на автомобила. :D
Успех ти желая!
За съжаление в милата ни родина всички ползи от застраховател трябва да се решават в съда.
:twisted:

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 56 госта