АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
pimpel
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 16 сеп 2009, 14:42
Модел на автомобила: eskort
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от pimpel » 04 дек 2009, 11:44

Здравейте уважаеми дами и господа,
имам следното питане;
1. Имам насрочено дело в Адм.съд с което обжалвам ПАМ-Заповедта за отнемане на книжката ми
2. Имам насрочено дело в Районен съд за обжалване на НП

Делото в Районен съд за обжалване на НП е насрочено преди делото в Адм.съд, за което юристта, който съм ангажирал ме посъветна да го отложа с цел това дело за обжалване на Заповедта за отнемане на СУМПС да мине преди делото по НП???

Та въпроса ми е : Според Вас това правилна тактика ли е??

Балгодаря и лек и успешен ден!pimpel

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от S_C » 04 дек 2009, 12:39

Може да иска да ползва събраните данни пред Адм.съд като доказателства пред РС,в случай,че ченгетата решат да не се явят или нещо такова.Човека си е начертал някаква стратегия за делото-той си знае какво има предвид.То няма абсолютно правилни и неправилни неща при тия дела-ако върши работа и помага за крайанта цел,значи е правилно.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

pimpel
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 16 сеп 2009, 14:42
Модел на автомобила: eskort
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от pimpel » 24 фев 2010, 16:46

Така, Нак.постановление съдът го отмени.Сега изчкавам да изтече срока за обжалване и няма ли подена жалба отивам попълвам една молба+4лв. и ми издават заверен препис или удостоверение за влязло в сила Решение, с което отивам в КАТ и си взимам книжката и талона.
Но, имам следният въпрос:
Понеже обжалването на ПАМ от мен в Адм.съд бе преди делото по НП и аз загубих пуснах жалба във ВАС.Сега какво ще стане, като ми изпратят призовка от Вас и аз не отида поради отменено НП??????????????

Поздрави!!!

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от nikolovvd » 24 фев 2010, 23:12

Имам една молба! Когато всичко свърши би ли ни осведомил колко ти е струвало всичко това.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от S_C » 25 фев 2010, 01:31

pimpel...тук те чака поредната изненада...не в твоя полза.Търде вероятно е КАТ да не ти върнат книжката.Това е защото решението трябва да стигне до тях по официален път,не ти да им го носиш.
И...със сигурност ще обжалват.Министъра е задължил всички началници преди 2-3 години още да обжалват всяко решение,което не е в тяхна полза.Т.е задължително да упражняват правата си по текста от закона,който им дава правото да обжалват решенията на районните съдилища.Напълно възможно е такава заповед да е имало и по-рано.Тя е вътрешноведомствена заповед-никъде не е публикувана.Информация за нея изтече във връзка с уволнението на няколко началници по времето на Миков.Нарушението и беше сред основанията за уволнение.
Никой не си даде труда да рови тогава по темата и въпросът така си и заглъхна.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

pimpel
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 16 сеп 2009, 14:42
Модел на автомобила: eskort
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от pimpel » 25 фев 2010, 09:11

nikolovvd написа:Имам една молба! Когато всичко свърши би ли ни осведомил колко ти е струвало всичко това.
200лв. :wink:

За това дали ще обжалват, дали ще ми върнат книжката и талона-"поживюм увидим" :wink:
Интересно ми като на 5март изтекът 6месеца от отнемането на книжката на пътя какво ще стане по този текст от ЗДВП:

Чл. 171. (Доп. - ДВ, бр. 43 от 2002 г., изм., бр. 51 от 2007 г.) За осигуряване на безопасността на движението по пътищата и за преустановяване на административните нарушения се прилагат следните принудителни административни мерки:

1. временно отнемане на свидетелството за управление на моторно превозно средство на водач:


а) за когото видимо се установи, че не отговаря на медицинските или психологическите изисквания - до отпадане на основанието за това;


б) (изм. - ДВ, бр. 51 от 2007 г.) който управлява моторно превозно средство с концентрация на алкохол в кръвта над 0,5 на хиляда, установена с медицинско изследване или с техническо средство, определящо съдържанието на алкохол в кръвта чрез измерването му в издишания въздух, или е под въздействието на друго упойващо вещество, както и при отказ да бъде проверен с техническо средство или да даде кръв за медицинско изследване - до решаване на въпроса за отговорността му, но за не повече от 6 месеца; при наличие на медицинско изследване от кръвна проба по реда на чл. 174, ал. 4 установените стойности са определящи;

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от S_C » 25 фев 2010, 10:57

Въпросът с отговорноста ти е решен-издадено е наказателно постановление.Тая разпоредба касае една по-особена хипотеза-когато няма издадено постановление.Навярно ти е направило впечатление,че срокът по ПАМ и максимално допустимият срок,в който може да ти се издаде постановление изобщо (по ЗАНН),съвпадат.Е те за това е тая разпоредба-за да не може местния началник да прекара 2 години в нищоправене,а ти да стоиш без книжка.Но с издаването на НП,въпросът с отговорноста ти е решен-наложено ти е наказание.Сега ако Адм.съд потвърди решението на РС,трябва да водиш още едно дело-срещу държавата,за да си върнеш похарчените пари.Но без съдебно решение КАТ документи няма да ти върнат.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

pimpel
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 16 сеп 2009, 14:42
Модел на автомобила: eskort
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от pimpel » 28 фев 2010, 17:32

Възможно ли е по пощата да изпратя до ВАС препис от влязло в сила Решение за отмяна на НП от Районен съд, което да доведе да прекратяване или решаване в моя полза на обжалвата от мен ПАМ, която Адм.съд потвърди???!!!

Поздрави!!!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от S_C » 28 фев 2010, 20:16

Може да пращаш каквот искаш (с молба да се приложи към делото) стига да има връзка с предмета на доказване.
Но това едва ли ще повлияе за решаване на делото в твоя полза.ПАМ обикновено се потвърждават от Адм.съд.Чак като събориш постановлението,ще падне и ПАМ.
Просто обстоятелствата,на които се базира НП,не са предмет на съдебен контрол при обжалването на ПАМ.Те ще се гледат в РС и после в Административен.При ПАМ се гледа само дали е спазен редът за налагане-срок,компетентен орган и т.н. Много рядко падат.Трябва шапкарина нещо много грубо да е оплескал,за да падне.А то пък там е толкова елелемтарно,толкова направено като за идиоти,толкова широки правомощия има административния огран...че е почти абсурд да обърка нещо.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

pimpel
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 16 сеп 2009, 14:42
Модел на автомобила: eskort
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от pimpel » 28 фев 2010, 21:55

Според мен, ПАМ ще панде във ВАС защото:
1. АУАН е съставен ан 5 септември 2009гг., а ПАМ е издадена на 07 септември 2009г.
2. ПАМ е издадена от н-к на РПУ Д............., а нарушението описано в АУАН е извършено на територията на гр.Х.........., от тук този началник на РПУ Д......... няма териториални права за налагане на ПАМ, а е трябвало да изпрати преписката към н-к на гр.Х............ защото там е извършено нарушението!!!

3. Точно на базата на липсващи териториални права РС е отменил НП!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от S_C » 01 мар 2010, 00:13

А сега де...Тоя като няма териториална компетентност...какво прави преписката при него ??
Преписката е при административно-наказващия орган.Той налага ПАМ и издава НП.Не може едното да го издаде дядо Стефчо,а другото-бай Атанас...щото няма на основата на какво да го издава...преписката не е при него...
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

pimpel
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 16 сеп 2009, 14:42
Модел на автомобила: eskort
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от pimpel » 01 мар 2010, 17:34

И ПАМ и НП са издадени от орган който няма ТЕРИТОРИАЛНИ ПРАВА!!!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от S_C » 01 мар 2010, 22:16

Трудно ми е да вляза в подобна ситуация...горе беше писал,че имаш някакъв адвокат...той какво казва по въпроса?
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

pimpel
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 16 сеп 2009, 14:42
Модел на автомобила: eskort
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от pimpel » 02 мар 2010, 15:51

Да, имам адвокат и той е на същото мнение като моето, описано по горе!!!

pimpel
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 16 сеп 2009, 14:42
Модел на автомобила: eskort
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от pimpel » 05 мар 2010, 13:48

НП влезе в законна сила вчера в 17.30 часа.
Подадох Молба да ми издадат Съд.удостоверение за влязло в сила Съд.Решение.
Обаче, както казваш тук идва поредната изненада: КАТ нямало да ми върнат иззетите документи докато по официален път Съдът не им изпрати РЕНИЕТО за отмяна на НП. Да ама това ще отнеме мин.1 месец.
Извинявам се за грубият език:
Еба си и АБСУРДИСТАНА в който живеем. Ако през това време ме спрат за проверка, дефакто имам книжка, деюре НЕ-и какво нови жалби, нови дела и т.н. до БЕЗКРАЙНОСТ!!!

Има ли някаква светлина в тунела, само да не от идващият отсреща влак :idea:
Поздрави!!

Mondeo18TDI96
потребител
потребител
Мнения: 554
Регистриран: 06 дек 2004, 11:51
Модел на автомобила: Mondeo 1.8TD (1996 ... в пенсия) & C4 1.6HDi(2009) & Avensis 2.0 D-4D (2010)
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от Mondeo18TDI96 » 05 мар 2010, 14:09

надрусани пияндурници нямат място на пътя !

честно казано - за такива като теб е най-добре да им се загубят някъде документите завинаги !

и ... не ми обяснявай ...че било едиКво си !

pimpel
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 16 сеп 2009, 14:42
Модел на автомобила: eskort
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от pimpel » 05 мар 2010, 16:45

Mondeo18TDI96 написа:надрусани пияндурници нямат място на пътя !

честно казано - за такива като теб е най-добре да им се загубят някъде документите завинаги !

и ... не ми обяснявай ...че било едиКво си !
NO COMENT!!!!!

Не се изказвай за хора, които не познаваш лично-КАПИШ!!!!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от S_C » 05 мар 2010, 17:12

"Невинен до доказване на противното" е основен принцип.
Тръгнем ли да го отричаме,поемаме стръмен път.Все тая дали е карал пиян или е спал с жената на кварталния...длъжен е да се защитава до дупка-така,както и от другата страна са длъжни да го гонят до дупка.На баланса между тия горните се гради дно нещо,дето му казват "правова държава".
Може и наистина да е пил.
А ако не е?
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

pimpel
потребител
потребител
Мнения: 20
Регистриран: 16 сеп 2009, 14:42
Модел на автомобила: eskort
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от pimpel » 05 мар 2010, 17:13

Ял, пил спал-ВЕЧЕ Е БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ!!!

Моля дайте съвет по този въпрос:
НП влезе в законна сила вчера в 17.30 часа.
Подадох Молба да ми издадат Съд.удостоверение за влязло в сила Съд.Решение.
Обаче, както казваш тук идва поредната изненада: КАТ нямало да ми върнат иззетите документи докато по официален път Съдът не им изпрати РЕНИЕТО за отмяна на НП. Да ама това ще отнеме мин.1 месец.
Извинявам се за грубият език:
Еба си и АБСУРДИСТАНА в който живеем. Ако през това време ме спрат за проверка, дефакто имам книжка, деюре НЕ-и какво нови жалби, нови дела и т.н. до БЕЗКРАЙНОСТ!!!

Има ли някаква светлина в тунела, само да не от идващият отсреща влак
Поздрави
!!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: АКТ по чл.174,ал.3 от ЗДвП

Мнение от S_C » 05 мар 2010, 17:25

Добре де...пробвай да им занесеш преписа.Ако те върнат,тогава ще го мислим.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 30 госта