регистрация в кат

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

регистрация в кат

Мнение от jojo » 21 сеп 2009, 23:39

малко по надолу видях подобна тема,но мен лично ме интерусува за закупен автомобил ,който е вече със български номера(софиййски за мен в случая) и при регистрация не е нужно да автомобила да минава на канал,защото преди като взимах сиерата беше всичко изрядно,гтп,данък,застраховка и трябваше два дни да чакам за канал,година по късна мопй познати за отново рег автомобили минаваха по документи и то за около 1 час.
та въпроса ми закона при тази ситуация е без преминаване на каналите на Драган Цанков 33.
винаги за каквото и да си говорим,знай че става дума за пари

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: регистрация в кат

Мнение от S_C » 22 сеп 2009, 20:41

Ако прехвърляш от София град в София-град не се ходи с колата и наистина процедурата приключва за около час и нещо.Във всички останали случаи чакаш канала.Два дни не са,ама един...го пиши загубен.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: регистрация в кат

Мнение от peterdi_bg » 24 сеп 2009, 08:10

Дам. Това е яко, понеже спестява доста разправии.

Иначе, все пак освен като има проблем в КАТ не знам що толкова много се чака, а за да не си загубиш целия ден отиваш в 6 сутринта и ако нямаш проблеми с документите можеш да си тръгнеш с нови талони до 10. Ако е нов внос не знам колко повече бавят.
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: регистрация в кат

Мнение от jojo » 10 ное 2009, 17:40

колеги при регистрация на автомобил който е регестриран,има си бг номера такива от 2000г с знаменце,но е със старият талон (не както сега ламинираните малък и голям,а онзи дето ладите и москвичите бяха) ще трябва ли да се минава на канал.тази кола има и газоваот две години.
или само си отивам там с талона и договор за покупко-продажба и всичко е ок.
понеже азедно време като си сменях талона на мое име се минаваше през канала,а другия талон (настария собственик) беше от малките ,но после намен ми написаха газ/бензин на големия.
за това каква ще е процедурата,че да мога да си предвидя колко време ще ми е нужно,че знаете на драган цанков не се минавамного бързо. :)
винаги за каквото и да си говорим,знай че става дума за пари

Потребителски аватар
peterdi_bg
потребител
потребител
Мнения: 2076
Регистриран: 11 сеп 2008, 22:02
Модел на автомобила: n/a
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: регистрация в кат

Мнение от peterdi_bg » 10 ное 2009, 18:16

jojo написа:колеги при регистрация на автомобил който е регестриран,има си бг номера такива от 2000г с знаменце,но е със старият талон (не както сега ламинираните малък и голям,а онзи дето ладите и москвичите бяха) ще трябва ли да се минава на канал.тази кола има и газоваот две години.
или само си отивам там с талона и договор за покупко-продажба и всичко е ок.
понеже азедно време като си сменях талона на мое име се минаваше през канала,а другия талон (настария собственик) беше от малките ,но после намен ми написаха газ/бензин на големия.
за това каква ще е процедурата,че да мога да си предвидя колко време ще ми е нужно,че знаете на драган цанков не се минавамного бързо. :)
Като е с български номера, е от значение дали се сменя града по регистрация. Ако колата е регистрирана в един град а новия собственик - в друг, се сменя номера задължително, минава се на канал и всичко. При мен така беше, преди година и нещо. И мойта я взех със стари талони. Трябва да внимаваш да ти попълнят правилно данните, защото в стария талон много от тях липсват, а после всичко се отразява върху гражданската и данъка. Мен ми бяха сбъркали разни цифри. Ако колата е от същия град, не знам дали със старите талони се минава на канал. Всеки случай, нищо не ти пречи да отидеш с колата, просто ако не трябва да я гледат ще я оставиш зад каналите и ще си излезеш после.
ЦЕНИ ЖИВОТА! УБИЙ СКОРОСТТА!

Потребителски аватар
jojo
потребител
потребител
Мнения: 610
Регистриран: 21 фев 2007, 14:55
Модел на автомобила: sierra
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: регистрация в кат

Мнение от jojo » 11 ное 2009, 19:29

е хора процедурата ми беше за 23лв и време за около 95 минути.
колата не се искаше на каналите (въпреки че днес имаше само около 20-тина за опашката _friends_ ).
процедурата е ясна ,но нека пак да я опиша за помощ на някой друг:
нужни са:
*договор за покупко продажба(оригинал +ксерокопие)
*талон на предишен собственик
*гражданска отговорност
*гтп(преглед)

минава се през няколко гишета ,но за разлика от предишните пъти когато с дни седях ,сега е относително добре :D
винаги за каквото и да си говорим,знай че става дума за пари

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта