При леко ПТП спират автомобила от движение!?

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от paci » 23 сеп 2009, 13:48

К'ва е таз нова процедура па сеа?
Един познат се плеснал онзи ден и сега ме пита дали знам какво се прави за да се пусне колата в движение.
Не знаех, че ги спират от движение вече.
Така ли е, не е ли така ... онзи другия да не е бил в игра с полицая ...
Та какво се прави и какво се плаща сега за да я пусне в движение след като я оправи?
Тя е почти готова.
Е тва е колата след удара:
Прикачени файлове
0028.jpg

а4о
потребител
потребител
Мнения: 782
Регистриран: 28 юни 2009, 20:03
Модел на автомобила: fiesta
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от а4о » 23 сеп 2009, 16:33

Ако му е взел талончето за прегледа само,тогава трябва да мине ГТП(преглед) и това е!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от S_C » 23 сеп 2009, 16:57

Какво значи спиране от движение...какво са му взели,описано ли е,каква причина са написали за спирането...
Дали имат право да те спрат от движение след ПТП-имат на 100% и го правят непрекъснато,без оглед на това дали си виновен за катастрофата или не.И това е от...2005-та година поне като наредба,а може и по-старо да е.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

а4о
потребител
потребител
Мнения: 782
Регистриран: 28 юни 2009, 20:03
Модел на автомобила: fiesta
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от а4о » 23 сеп 2009, 17:54

Ако колата има поражения е нормално да бъде спряна докато се приведе в техническа изправност.Става въпрос напр.:счупен фар или мигач и т.н.,тъй като така не може да се управлява по този начин и затова обикновено след възстановяване на щетите се минава ГТП.

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от DigiPro » 23 сеп 2009, 18:56

Офисът ни се намира на едно сравнително голямо и натоварено кръстовище, без светофар и през ден-два някой се блъска леко. Например броня, фар, капак. Идва полицията, пише акт и след това и двамата участници в ПТП сядат в колите и заминават. Така, че надали спират от движение.

а4о
потребител
потребител
Мнения: 782
Регистриран: 28 юни 2009, 20:03
Модел на автомобила: fiesta
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от а4о » 23 сеп 2009, 21:04

Това че не го правят всички полицай не е критерий.Автомобила няма право да се движи със счупен фар или обзорно стъкло и т.н.,затова се минава на преглед след като те спрат от движение,за да удостовериш че МПС-то е в изправност.Дори за лош външен вид(ръжди,паднала боя)могат да спрат автомобила от движение!Има такива точки в ЗДП и ППЗДП.

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от vargala81 » 23 сеп 2009, 23:06

а4о написа:Това че не го правят всички полицай не е критерий.Автомобила няма право да се движи със счупен фар или обзорно стъкло и т.н.,затова се минава на преглед след като те спрат от движение,за да удостовериш че МПС-то е в изправност.Дори за лош външен вид(ръжди,паднала боя)могат да спрат автомобила от движение!Има такива точки в ЗДП и ППЗДП.
Сигорен ли си за счупения фар? щот май само нощно време е забранено.Значи някой пикльо ми чупи фара на паркинга,и аз викам пътна помощ зада я закарам до сервиз.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от S_C » 24 сеп 2009, 00:15

Това полицията не я интересува...ама грам.От момента в който те спрат от движение,проблема вече е твой,не техен.Да обжалваш принудителна адм.мярка като временното спиране от движение е безсмислено.Отнема месеци и години.
Да им търсиш някаква отговорност за това,че неправомерно са те спрели...може,ама ако живеехме малко по на запад от Калотина.
На съседа така му спряха буса още преди години.Вика ги за протокол-някой го ударил на паркинг,откачил му бронята,паркинга е целия в камери.Само трябва да искат записите и ще видят кой го е ударил.Съставят си протокола и директно спиране от движение.Чак след това отиват да се разправят с охраната за камерите.

Иначе има логика в спирането от движение за някакви значителни щети.Но примерно на съседа бяха писали нещо за регистрационния номер...което е пълна дивотия.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

а4о
потребител
потребител
Мнения: 782
Регистриран: 28 юни 2009, 20:03
Модел на автомобила: fiesta
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от а4о » 24 сеп 2009, 00:16

Да сигурен съм!През светлата част на денонощието също могат да ти пишат акт за неизправни фарове!Ако не знаеш есента и зимата се кара на светнати фарове и това го съобщават дори по телевизията.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от HACKO » 24 сеп 2009, 16:28

Ачо, това за България ли говориш или така е из Европа? *00147*
Специално в КАТ Х-во няма такава практика, за Плевен не гарантирам. Паци, твоя човек да не сгазил пешеходец, тогава и колата може да му приберат.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

а4о
потребител
потребител
Мнения: 782
Регистриран: 28 юни 2009, 20:03
Модел на автомобила: fiesta
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от а4о » 24 сеп 2009, 17:00

В Хасково през есента и зимата не се ли кара на фарове през деня?Тук в Пловдив поне е така,но за закона съм сигурен!

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от DigiPro » 24 сеп 2009, 19:28

Преди около 5 години имах ПТП на прохода Хаинбоаз. Аз бях виновен. Викахме КАТ и ми написаха АКТ. След това полицаите спряха един ТИР. Взеха една метална щанга от него и ми поизпънаха калника да не опира в гумата. Бях тръгнал от Търново за Нова Загора. Понеже наближаваше време да се смрачи прехвърлих здравият фар за мъгла от страната на удара и така стигнах до Нова Загора. Пренощувах там и на другият ден се прибрах до Търново. После съм карал така седмица докато намеря пари за ремонта и никой не ми е правил проблем.
Ето снимка на колата:
Изображение

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от vargala81 » 24 сеп 2009, 20:13

а4о написа:Да сигурен съм!През светлата част на денонощието също могат да ти пишат акт за неизправни фарове!Ако не знаеш есента и зимата се кара на светнати фарове и това го съобщават дори по телевизията.
винаги можеш да кажеш на катаджиите ,че ще придвижиш колата само до сервиз.Няма да ти цитирам член 10ти от ЗДП,щот е доста дълаг ,там е описано кога едно МПС е не изправно.член 11 обаче казва кога МПСто трябва да спре докато се отстрани повредата и кога може да продължи на собствен ход до сервиз или гараж.Чл. 11. (1) (Попр. - ДВ, бр. 72 от 1996 г.) При възникване по време на движение на
някоя от техническите неизправности, посочени в чл. 10, ал. 1, т. 1, букви "г" и "д", т. 2,
буква "г" , т. 3, букви "а" и "в", т. 5, буква "в", т. 6, буква "е", буква "ж" - по време на дъжд
или снеговалеж, и буква "м", т. 7, букви "а", "в" и "г", т. 9, буква "в", т. 10, буква "в" и т. 12,
буква "в" през нощта и при намалена видимост, водачът е длъжен да спре моторното
превозно средство или ремаркето до отстраняване на неизправността.
(2) В останалите случаи на възникване на техническа неизправност по време на движение,
когато отстраняването на неизправността на място е невъзможно, на водача се разрешава
да придвижи на собствен ход моторното превозно средство или да тегли ремаркето до
гараж или сервиз. В този случай придвижването може да се осъществи само ако водачът е
осигурил необходимата безопасност на движението.
http://www.shofior.com/documents.html?r ... page_id=24" onclick="window.open(this.href);return false;" onclick="window.open(this.href);return false;

а4о
потребител
потребител
Мнения: 782
Регистриран: 28 юни 2009, 20:03
Модел на автомобила: fiesta
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от а4о » 24 сеп 2009, 20:42

След като имаш неизправност на автомобила,полицая временно може да ти взиме талона за ГТП до отстраняване на повредата или отново да минеш ГТП.Ако има някой компетентен точно по тази тема,то той може да бъде само пътен полицай.Някой който е във този форум предполагам че ще пише нещо по темата след като прочете.Едно време се лепяха лепенки за спиране от движение на обзорния прозорец.На никой не му е прилаган закона така както трябва да е и затова не го знаем,което е добре за водачите.
Раздел IV
Временно спиране и пускане в движение на МПС

Чл.24. (1) Временно спиране от движение на МПС, регистрирани по реда на тази наредба, се извършва при условията и по реда на чл.171, т.2 ЗДвП или по искане на собственика.
(2) На временно спрените от движение МПС се изземват документите за движение и регистрация и се поставя знак "Спрян от движение".
Чл.25. Временно спрените МПС се пускат в движение по искане на собственика след отстраняване на причините за спирането им и извършване на технически преглед, освен в случаите на спиране по чл. 171, т. 2, буква "в" ЗДвП.
Чл.26. (1) Спрените от движение МПС могат да се пускат временно в движение за отстраняване на неизправностите за срок до 30 дни.
(2) В документа за временно движение се вписват регистрационният номер, данните за МПС и собственика, целта на издаването и разрешеният район за движение.
Чл.27. Моторните превозни средства, спрени от движение от органите на съдебната власт, се пускат в движение след писмено предписание от съответния орган.
Чл.28. Спирането и пускането в движение на МПС се отразява върху носителите на информация.

а4о
потребител
потребител
Мнения: 782
Регистриран: 28 юни 2009, 20:03
Модел на автомобила: fiesta
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от а4о » 24 сеп 2009, 21:21

Член 70,ал3,т.2 от ЗДП,казва задължително откога се движат автомобилите с включени дневни светлини!

Потребителски аватар
vargala81
потребител
потребител
Мнения: 1325
Регистриран: 06 дек 2007, 13:50
Модел на автомобила: Ford Focus 2001 г. - 1.6, 16v, 100 ps.Zetec SE Engine
Местоположение: Asenovgrad
Контакти:
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от vargala81 » 24 сеп 2009, 22:25

а4о написа:Член 70,ал3,т.2 от ЗДП,казва задължително откога се движат автомобилите с включени дневни светлини!
Колега, преди да купя форда имах лада.Започна да ми пада акомулатора,обиколих всички сервизи в Асеновград които се занимават с авто-електро услуги,някъде около 6,7 са на брой.Всички казваха ,че алтернатора зарежда,наистина зареждаше,обаче без пуснати консуматори.Дойде зимата ,а аз немога да намеря майстор който да ми каже от какво не зарежда,даже един некадърник ме накара да си купя чисто нов акомулатор ,макар ,че моя беше на 1год.Накрая моя шеф ми каза да докарам колата в Пловдив при един негов майстор близо до Кат.Там ме спряха катаджиите и ме попитаха защо карам само на габарити а не съм вклучил късите светлини.Обясних им ,че незарежда алтернатора и отивам на майстор,господата ми пожелаха приятен ден и да гледам да я оправя.този майстор също нея направи ,сменил механичното реле с електронно ,замерил алтернатора на стенд и каза ,че той си е здрав .След това последва още един безоспешен сервиз на Кукленско шосе ,зад въртящия мотокар.Най -накрая намерих един майстор в Кичук Париж който ми реши проблема.Та съм обиколил 10сервиза ,представяш ли си всеки път да виках пътна помощ ;): колко пари щях да дам.Така ,че въобще неме интересува член едикойси :D: интересуваме ,дали с това застрашявам себеси и устаналите участници в движението.Малко се отклоних от темата за което се извинявам на paci :oops:

а4о
потребител
потребител
Мнения: 782
Регистриран: 28 юни 2009, 20:03
Модел на автомобила: fiesta
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от а4о » 24 сеп 2009, 22:29

Като гледам важното е мохабет да става! :D

Потребителски аватар
paci
Модератор
Модератор
Мнения: 7883
Регистриран: 18 яну 2005, 07:52
Модел на автомобила: Fiesta MK4 Zetec-S 1.4 16V 90 коня
Местоположение: Плевен
Status: Извън линия

Re: При леко ПТП спират автомобила от движение!?

Мнение от paci » 02 окт 2009, 11:16

Наско, не е блъснал човек!

Бил е в колона която се движела с 30 км/ч. Решил е, че докъто лазят може да отхвърля някаква раота.
Отклонил си е за миг вниманието и е спрял в този пред него.

В КАТ е платил на 2 места. На едно 5 лв. а на другото 10.
Бързо е минал.
Май не са и гледали колата.
Поне каза, че преглед не е минавала заради ПТПто.
Абе като гледам пари да се вземат.
Вчера гледам един репортаж как един психично болен си вади документи че е ОК и може да носи оръжие.
Та и тва спиране от движение ....

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта