Справедливост за всички - как?

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
yassimoto
потребител
потребител
Мнения: 445
Регистриран: 30 авг 2005, 19:58
Модел на автомобила: Ford Capri 3, Fiesta , SIERRA GT
Местоположение: София
Status: Извън линия

Справедливост за всички - как?

Мнение от yassimoto » 12 яну 2010, 17:59

Преди нова година ми написаха спорен АКТ за отнемане на предимство . Автомобилът на когото "отнех предимство " беше полицейски и се движеше по двупосочно забранена за движение улица , без да е в " специален режим на движение " . Аз си платих глобата ( АКТ до 50лв. за да не мога да го обжалвам пред Съда ), но въпросът е че и полицаят който караше полицейската кола ( според мен ) също е нарушил Закона за Движение по Пътищата . Та искам да попитам как мога изискам този полицай да бъде наказан ( така както бях наказан аз ) и как мога да съм сигурен че наистина е наказан . :-/:
КОНЕТЕ УМИРАТ , КУБИЦИТЕ ОСТАВАТ !!!

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Справедливост за всички - как?

Мнение от bateto_toshko » 12 яну 2010, 21:49

Много е трудно когато полицейска кола наруши правилника , водача да бъде наказан.Трудно е да се докаже.Дори да го заснемеш с камера , не знам дали се приема за доказателство.Може би ако пуснеш жалба с входящ номер и имаш поне 3 държавни служители в колата си за свидетели.....имам предвид , че полицаите обикновено са двама , те ще кажат , че говориш врели некипели, твоя глас няма значение , и остават тримата свидетели държ.служители в твоя полза........само дето тая комбинация е повече в сферата на фантастиката :mrgreen:
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Справедливост за всички - как?

Мнение от mrdds » 13 яну 2010, 09:18

По този повод преди 2г. излизам си от нас и хоп какво да видя.За съжаление имах само телефон под ръка.
Изображение

За съжаление правилата за тези са орязани на половина.Няма смисъл да пикаеш срещу вятъра.Пий студената вода и продължавай напред.Гадове са,но без тях не може.

Потребителски аватар
yassimoto
потребител
потребител
Мнения: 445
Регистриран: 30 авг 2005, 19:58
Модел на автомобила: Ford Capri 3, Fiesta , SIERRA GT
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Справедливост за всички - как?

Мнение от yassimoto » 13 яну 2010, 13:42

Аз няма какво да доказвам - та самите те ми написаха АКТа в който са описали къде се движа аз и къде се движат те ( по забранената улица ). Мисля че по-глямо доказателство от този документ не ми е нужно . Моят въпрос е как и къде и какво да подам за да си получат заслуженото и те . Нямам нищо против полицайте , но тези бяха много нагли и отворени и просто трябва да си го получат за да слезат на земята .
КОНЕТЕ УМИРАТ , КУБИЦИТЕ ОСТАВАТ !!!

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Справедливост за всички - как?

Мнение от S_C » 13 яну 2010, 22:28

Инспектората към МВР са били твоите хора.Другия път да знаеш.Ти-че си за санкция,е ясно...ама и в биографията на ченгето можеше да влезе.Тая служба към МВР..каквато и смешка да изглежда на първо четене,си работи и им къса задника от проверки по кажи-речи всеки сигнал.Поне в София...за провинцията нямам представа как е.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Справедливост за всички - как?

Мнение от bateto_toshko » 13 яну 2010, 23:58

yassimoto написа:Аз няма какво да доказвам - та самите те ми написаха АКТа в който са описали къде се движа аз и къде се движат те ( по забранената улица ). Мисля че по-глямо доказателство от този документ не ми е нужно . Моят въпрос е как и къде и какво да подам за да си получат заслуженото и те . Нямам нищо против полицайте , но тези бяха много нагли и отворени и просто трябва да си го получат за да слезат на земята .
така е , но те ще кажат , че са били със включена сирена , което им дава право да се движат по забранени улици , а ти няма как да докажеш противното.
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 24 госта