контролен талон

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
icoc
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 14 ное 2007, 12:52
Модел на автомобила: MONDEO td 96g.
Местоположение: Ботевград
Status: Извън линия

контролен талон

Мнение от icoc » 19 фев 2010, 18:16

Здравейте колеги,имам един въпрос.На един мой познат му съставиха акт за един куп нарушения,карал без колан и включени светлини,без стикер за преглед а и книжката не си носел.И не са му взели синьото талонче.Можете ли да ми кажете какво може да се случи ако не си плати акта,може ли КАТ по някакъв начин да му вземе това талонче.Или ако отиде в КАТ да плати,там могат ли нещо да го изребрят

Потребителски аватар
samsung_bg
потребител
потребител
Мнения: 1992
Регистриран: 24 сеп 2006, 13:51
Модел на автомобила: Fiesta MK4 FUN 1.4 16V 90PS Zetec-S FHA '96г
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: контролен талон

Мнение от samsung_bg » 19 фев 2010, 18:23

Кажи на твоя познат в тридневен срок да занесе в КАТ ксерокопия на документите, които не е носел в себе си.
За синьото талонче не знам дали ще му го вземат, аз ако съм няма да го давам :mrgreen:
Изображение

icoc
потребител
потребител
Мнения: 17
Регистриран: 14 ное 2007, 12:52
Модел на автомобила: MONDEO td 96g.
Местоположение: Ботевград
Status: Извън линия

Re: контролен талон

Мнение от icoc » 19 фев 2010, 18:27

А защо трябва да носи ксерокопие,доколкото знам полицайте са направили справка за него още намясто докато са му писали акта

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: контролен талон

Мнение от S_C » 19 фев 2010, 18:53

Носенето на ксерокопия на каквито и да е лични документи из държавните институции (и не само) е груба грешка и за съжаление все още има хора,които го правят.Последиците от евентуална кражба на самоличност са несравними с глобите в КАТ.Аз знам за случай,когато човек лежа в затвора три години от общо 15-годишната си присъда,заради престъпления на друг човек,откраднал самоличноста му.Някакви мутри...изнудване,рекет,рязали пръсти...не знам си какво...Нито следствието (тогава още имаше такова),нито прокуратурата,нито на съдията беше минала и за момент мисълта,че този пред тях не е този,за който се представя.

Естествено,мутрафона си бие камшиците на някъде,обявен е за издирване и...познайте кого прибират.Човекът е лежал три години,преди да му се отмени присъдата.Три години в пандиза,понеже за държавата това се води опасен престъпник и веднъж прибран,няма как да излезе навън.

Просто спрете да си ксерокопирате документите.Не знаете при кого ще попадне копието.Това,че се дават в КАТ,нищо не значи.Идея си нямате нито какво правят с тия копия после,нито къде отиват,нито през колко човека минават.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 23 госта