Юнак без рана... ама ожулен :(

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Юнак без рана... ама ожулен :(

Мнение от cossy » 01 юни 2005, 13:57

Не ми стигат всичките идиоти които ми дерат колата с пирони, ключове и всякакви гадни предмети, ами днеска станах свидетел пред нас как един голф за малко да ми отвее задната броня!
За щастие бронята е само ожулена, но е паднала боята :( и сега стои... гадно!
Последна промяна от cossy на 01 юни 2005, 15:32, променено общо 1 път.
Изображение

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 01 юни 2005, 14:00

Кажете какво да я правя тази госпожица дето ма надра така и отпраши с мръсна газ :evil:
Изображение
Изображение
Изображение
:?:
Изображение

Потребителски аватар
kEFi
потребител
потребител
Мнения: 2863
Регистриран: 17 яну 2005, 13:19
Модел на автомобила: Eskort 1.6 16V EFi
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от kEFi » 01 юни 2005, 14:31

Отиваш в твойто РПУ и пускаш жалба (може да те пратят в КАТ, но не би трябвало). Ще се наложи да попишеш малко, но....Приложи и снимките, независимо дали искат или не. Поискай си входящия номер и да ти издадат удостоверение за заведен иск/преписка или както там се нарича. С тази бележка отиваш при застрахователя си, завеждаш щета и прилагаш удостоверението(ако имаш пълно каско). Застрахователя е длъжен да те обезщети! Ако нямаш пълно каско - чакаш полицията да изясни случая и с издадения от тях или от КАТ документ отиваш при застрахователя на мацката (по гражданската) и предявяваш иск. Те също не могат да ти откажат! Грубо...това е!

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 01 юни 2005, 14:45

Има ли някакъв срок в който трябва ад стане това?
Изображение

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

:(

Мнение от la4o » 01 юни 2005, 14:56

Според мен, трябва да се обадиш ВЪЗМОЖНО НАЙ-СКОРО на застрахователя си. Да обясниш какъв е случая и да поискаш съвет.

Вероятно ще ти кажат това което каза Kefi. Според мен тук трябва да гледа КАТ. През това време можеш да извадиш снимките в най-близкото дигитално фото и да ги покажеш на полицията, кат пък и защо не на застрахователя... Освен снимките, няма да е лошо ако има още някой видял какво се е случило... :)

успех...

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 01 юни 2005, 15:04

Еми няма кой, един човек и се скара на оная, ама къде да го търся сега... Тъпото е, че до сега не съм имал инциденти и не знам как да процедирам.
Изображение

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 01 юни 2005, 15:37

Ето какво ми написа колегата от crashbg.com, за което съм му много признателен, както и на kEFI 8)
Отиваш в ПОЛИЦИЯТА със снимките и искаш да издирят виновния автомобил и да му наложат наказание /АКТ/. С този акт отиваш при неговия застраховател да ти плати по Гражданска отговорност. Всичко това трябва да стане за 7 дни иначе ще пиеш студена вода. След 7 дни застрахователя няма да ти признае щетата. Ако искаш уведоми и твоя застраховател да ти съдейства при уреждане на документите.

ВАЖНО: КАКВИТО И ДЕЙСТВИЯ ДА ПРЕДПРИЕМЕШ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО С АДВОКАТ ИНАЧЕ ЩЕ ТЕ БАВЯТ ПОВЕЧЕ ОТ 7 ДНИ И ТИ ГУБИШ!!!
Изображение

Потребителски аватар
vlad
потребител
потребител
Мнения: 646
Регистриран: 22 мар 2005, 17:51
Модел на автомобила: Mondeo MK III '07, 2.2 TDCi Ghia, sedan
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от vlad » 01 юни 2005, 15:46

cossy написа:
Всичко това трябва да стане за 7 дни иначе ще пиеш студена вода. След 7 дни застрахователя няма да ти признае щетата.
ВАЖНО: КАКВИТО И ДЕЙСТВИЯ ДА ПРЕДПРИЕМЕШ ЗАДЪЛЖИТЕЛНО С АДВОКАТ ИНАЧЕ ЩЕ ТЕ БАВЯТ ПОВЕЧЕ ОТ 7 ДНИ И ТИ ГУБИШ!!!
В "БулИнс" срокът е три дни.Ако закъснееш ти разглеждат молбата някакви шефове и могат да те отсвирят.Най добре е да побързаш.Като подадеш молбата при застрахователя и жалбата навреме значи си спазил сроковете,дори и допълнително да ти искат някакъв друг документ или действие. Успех!
Последна промяна от vlad на 17 дек 2005, 04:11, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
la4o
потребител
потребител
Мнения: 2269
Регистриран: 19 яну 2005, 10:59
Модел на автомобила: Mondeo '07 2.0 TDCi
Местоположение: София, център
Контакти:
Status: Извън линия

ама тея снимки...

Мнение от la4o » 01 юни 2005, 16:00

Така като гледам... май е по добре първата снимка да си я пазиш за себе си...

Според мен, гледайки тази снимка, май си спрял неправилно... да не вземат да те отнесат и теб с акт... че на това основание може да те погне и застрахователя на девойката... Само, че имаше нещо, че застраховката не се признаваше при употреба на алкохол, бягство и още няколко други...

бе няма какво да се чудиш... бягай в полициата... и се готви за зор. Бъди мил, усмихнат и при нужда почерпи момчетата :) :) :)

Потребителски аватар
cossy
потребител
потребител
Мнения: 4564
Регистриран: 22 яну 2005, 22:20
Модел на автомобила: Ескорт 1.6 -> 2.0 16V
Status: Извън линия

Мнение от cossy » 01 юни 2005, 16:05

Еми... има нещо вярно, на по-малко от 5 метра съм спрял на кръстовище... Сега да ходя ли, да не ходя ли? Там редовно се паркират коли, днеска и аз не направих изключение :(
Изображение

Потребителски аватар
dpower
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 17 яну 2005, 14:08
Модел на автомобила: Civic
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: ама тея снимки...

Мнение от dpower » 01 юни 2005, 16:08

la4o написа:... и при нужда почерпи момчетата :) :) :)
И за к'вооооо? За това, че може и да си свършат работата?

Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Brock » 01 юни 2005, 17:27

Коси - обади се веднага в КАТ и кажи, че си видял как са ти ударили колата и че са избягали от местопроизшествието. Кажи че си записал номера на колата и марката и им го дай. Това със снимките го зарежи - само ще си усложниш работата. С протокола от КАТ, който ще ти съставят на место отиваш при застрахователя и той ще ти плати. От тук на татък не те интересува нищо друго. Застрахователя ще си намери виновника по свой път.
Аре действай и не губи време :!:

:twisted:

Потребителски аватар
dpower
потребител
потребител
Мнения: 166
Регистриран: 17 яну 2005, 14:08
Модел на автомобила: Civic
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от dpower » 01 юни 2005, 17:55

Brock написа:Кажи че си записал номера на колата и марката и им го дай.
Дори и да не им го кажеш, пак може да ти заведат протокол с/у неизвестен извършител.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от pepy1 » 01 юни 2005, 22:15

ще ти разкажа моя случка пък ти прецени какво да правиш

зимата съм спрял на паркинга пред нас и чакам жена ми срещу мен лети жигула която я кара жена та удря спирачки и върти рязко волана ама колата върви право срещу мен и оп катастрофа
обаждам се на кат и ги чакам около 2 ч те разбирасе не идват жената се изнервя и си тръгва аз отивам до кат намирам дежурния и се почва едно писане........... то започва така
по данни на ........... стана .............
с протокола който ти дават от кат отиваш при застрахователа(твоя) и те ти плащат(тогава нямах авто каско и пак ми платиха само че по малко аааааааа забравих да кажа тогава не карах форд ама това не е от значение)

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 75 госта