От играчка да не стане плачка :)

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
Потребителски аватар
l_m_b
потребител
потребител
Мнения: 103
Регистриран: 27 яну 2005, 12:56
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.3mi '94
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

От играчка да не стане плачка :)

Мнение от l_m_b » 23 фев 2005, 08:18

Аз съм внимателен и културен шофьор. Но имам една особеност. Когато съм сам, пътя е широк и няма опастност за другите, обичам да изпробвам туй онуй. Така се и уча какво може да стане в действителност. И това го правя от години. Може би обаче, трябва по-добре да се преценява кога да се играе и кога не. Е днес за малко щях да сбъркам и затова разказвам.

Т-образното кръстовище на К.Величков и бул. Възкресение. Идвайки откъм медицинска и завивайки наляво по Възкресение има трамвайни релси. Мнооого са гадни по принцип, но днес нямаше никой там, рано сутринта. Та реших да ги взема "състезателно". Мислих си че ако дам газ точно на релсата, колата ще поднесе силно, но ще я овладея. Влязох с около 50км в завоя на 3-та и натиснах газта до дупка точно на релсата за да проверя какво ще стане. В резултата на което направих атрактивно обръщане на повече от 180 градуса, а колата не ми даде шанс дори за миг да я овладея. Спрях се на 30м от линията, обърнат срещу движението. Видяха ме единствено два мангала от близкия катун и заръкопляскаха.

Боже, мангалите ми пляскат, аз съм звезда, аз съм Азис! :wink: И действително се почуствах сякаш съм Азис, заради собствената си простотия. Мда... тъпа случка. Ако имаше коли щях да ударя някого. Но и едва ли щях да направя такава глупост. Просто останаха важни изводи от случката.

А те са:

1. Такова силно завъртане се дължи на износени задни гуми. Ако някой се чуди за какво са му хубави задни гуми, ето причина. Предните са ми страхотни, чисто нови, но задните не са.
2. Мислете по няколко пъти преди да се "заиграете".
3. Все пак понякога се заигравайте за да няма в реални условия бели.

Успех в игрите! :lol:
Форд Фиеста
1.3mi
09.1994

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 66 госта