Да споделя и аз за ПТП-тата и лошите обезщетения

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
stomanata
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 30 дек 2011, 22:34
Модел на автомобила: cr-v
Status: Извън линия

Да споделя и аз за ПТП-тата и лошите обезщетения

Мнение от stomanata » 13 авг 2012, 22:42

Здравейте,
Поздрави за готиният и полезен раздел.
Ето и малко ПРАКТИКА от мен!
Карам си в Троян ЦР-В-то по главен път и отляво от СТОП излиза 1 дядо и преминава
направо. Аз го удрям в задната врата и го завъртам. Това става октомври 2011-та.
Дядото е застрахован в Олимпик (по него време ги нямаше в сайта на СДИ).
И понеже нямат офис в Троян, отидох за опис на щетите в Ловеч (на 35км от Троян, като
трябваше и да си изхабя 1 ден от платеният годишен отпуск).
В Ловече онези обаче опитаха да ми се направят на интересни и не ми признаха счупването на
1 ухо и малко от корпуса на 2-я фар (единият го зачетоха за смяна) + леко огъване и пукване на боята на предният капак (казаха, че само е изкривен в 2-те тънки панти и само трябва наместване).
Отделно от изкривяването на капака при отварянето му, за да снимат около двигателя и ВИН номера
се изкриви и противоположният заден край и ожули боята на калника (като и това не го зачетоха) и още нещо не беше както го исках....
Таааа реших да им покажа, че не са уцелили с кого да се ибават и да ощетяват.
Платих си на вещо лице да ми направи опис, като му подсказах/посочих недоописаните щети, а другите ги написа (пак ги виждаше де). Направи ми калкулация на щетите, изчаках да ми платят паричките и......
Застрахователя получи искова молба за разликата м/у 2-та описа (такмо 500лв :D ) и си написах
и още 1500лв за неимуществени вреди, понеже се возеше при мен и жената бременна в 3-я месец.
Лошото е, че докато приключи първата част на делото 26-ти юни 2012 колата стоеше на пътя
и течаха: данък 240лв, винетка 65лв, преглед 25лв и ГО 175лв, което прави
приблизително по 40лв на месец и отделно автомобила се обезценява, но адвоката ми тези
неща не ги вмъкна в съда.
Та след 2 явявания в съда и без да идва никой от Олимпик съда реши, че си ми признава
тези 500лв (все пак е документирано и неоспорено), но от другите 1500 ми призна само 1000 :(
Както и да е, лека загуба. Сега чакаме да видим дали ще обжалят и да започнем да ходим
в Ловеч за следващи дела.
Между другото преди това ми бяха изплатили около 950лв за автомобил 99-та година.
Та доста пари падат от ГО :) и ако се случи да претърпите ПТП и не сте виновен се консултирайте
малко и си потърсете правата. Много пъти се занижава обезщетението Ви с надеждата, че на никой няма да му се занимава да ги съди!!!


Сега да спомена и за други аспекти на ГО.
ПТП пак с въпросната машина и виновният е в ЛевИнс.....
Имам ожулена броня, малко смачкан калник и счупен фар. Изплащат ми 250лв. Чака ги съд за това, но ми трябват още няколко месеца да стабилизирам финансите :)
Друго ПТП (доказващо тези нищожни 250лв).
Пак виновният е в ЛевИнс. Много е леко и само е ожулена бронята и малко е жулнат и калника (т.е тук нямаме фар за смяна).
Звъни ми мацката от офиса им, че ми е готово обезщетението. Не съм догледал и сме писали
изплащане на ръка (голяма грешка).
Отивам аз и ми дава да попълвам някакъв формуляр и пише нали, че ще получа някъде
около 170лв. Мацката понеже ме помни от предният път ме пита дали този път е добре :)
Аз я погледнах и ведна отсякох "НЕ".
Тя се зачуди и ме попита защо тогава ще подписвам документа, а не пусна молба до тях за преразглеждане. Аз и отговорих, че за мен е смешно да се оплаквам от тях на самите тях. По-добре да се обърна към институция, която е над тях (КФН например), а също така ще
говоря и с адвокат и ще реша какво да правя.
Тя ми каза, че ще говори с техните юрисконсулти, но аз и казах да не се занимава.
Та добре не подписах документа, понеже долу завършва с "съгласен с обезщетението и няам
възражения"!!! ПОДПИШЕТЕ ЛИ ТАКЪВ ДОКУМЕНТ НЕ МОЖЕТЕ ДА ОБЖАЛВАТЕ ПОВЕЧЕ!!!
Та отивам си аз и на другият ден мацката пак ми звъни:
-Абе така и така нашите експерти ти преразгледаха случая и са объркали бронята ти. Сметнали
са я за матова, а тя е гланцова (или обратното) и сега обезщетението ти е 230лв.
Казах и, че това вече е друга работа и се подписах и си взех парите.
Та за предният случай, където има и фар горница, а са ми изплатили само с 20лв повече ще има съд.

Хайде от мен да мине да споделя и за 3-ти случай, където пак ги чака съд :lol:
Виновната страна е Български имоти.
Пак пусках отпуска и ходех до Ловеч, че в Троян е пълна скръб и няма нищо тука.....
Направиха си ми описа, но там п*тката ми каза, че стъклата се смятали по цени на Кобра (беше ми
счупено задно странично стъкло). Аз нищо не казах (беше ми първото ПТП), но малко след това
взех да чета закони и кодекси и вече бях в час как стоят нещата :)
Пойсках си калкулация на щетите и видях, че са писали за стъклото 30лв. Другото може и да е
коректно, понеже ми изплатиха 960лв, а се оправих за няма и 300 реално, но все пак и те ще си
минат през съда.
Също така има и някакви опции за групови дела (някъде бях чел, че има такива срещу
ЛевИнс {явно те най-лошо изплащат}, но не съм се интересувал)

Дано съм от полза на някой и си търсете правата!!!

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 61 госта