Питане за ГТП и Годишен данък

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
al_lukanov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 08 фев 2011, 12:14
Модел на автомобила: Mondeo 1.8 2005 sold, Fusion 1.4 TDCI 2009 sold, Focus 1.6 Ecoboost 2012 sold, Volvo V60 2016, Toyota LC120 2008
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Питане за ГТП и Годишен данък

Мнение от al_lukanov » 19 фев 2014, 14:36

В талоните на по-новите автомобили е вписан. Поне в моя талон го има макар че вече не го броя нов :) ще чукне 9 години след някой друг месец.

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Питане за ГТП и Годишен данък

Мнение от martin1977 » 07 май 2014, 00:18

Колеги, чудя се що за злоба има по този свят .... и най-вече в тази държава. Всеки тук гледа да прецака другия ... и най-страшното е че като го направи, се кефи. Момчето е право- зададе Ви въпрос, някои от Вас го "порицаха" публично. Като не може да му помогнете, не го съдете. Нима ако има пари, ще кара кола на 20г., и гарантирам че е на газ и винаги прави сметка, преди да я запали и подкара. А Вие ми говорите за мощни коли. Смешници- каква мощна кола ще е една 20 годишна кола бе. Тя ще се разпадне, а той по 200 лева годишен данък ще и плаща. Сигурно е склададжия някъде и блъска по 12 часа на ден за 300-400 лева на месец, ако изобщо работи. Държавата достатъчно му е взела, та и половин заплата за данък на колата да взема. Съветвате го 50 коня кола да кара. Ами че нашите чудни законотворци утре и на малолитражките ще направят данъка 150 лева - тогава какво ще го посъветвате - да продаде колата и колело да си купи ли? А после като почнем всички колела да караме, и на колелата едни хубави данъци ще треснат. Хората вървят напред, ние назад. Разбираш ли, някои били тарикати, щото "минавали" държавата и не си плащали данъците. А сигурно държавата не ги "минава" тези хора. Цените на горивото, такси, винетки и данъци са ни почти като в Германия, а доходите? А пътищата? А инфраструктурата? А отношението на държавата към гражданите? Някои се изказа - те данъците не отивали в държавата, а в общините.... смяяяхххх .... приятел- те общините да не са на чичо ми? И аз като изряден платец ... преди години пред очите ми ми откраднаха колата, на секундата подадох сигнал и родната полиция дойде след 40 минути /в центъра на София/ и вика "Кво става тука - ти ли звъня за неква открадната кола". А аз мислех че идват да ми кажат че са ми намерили колата и ми я връщат. А оня хубавец ми вика "е ти да не мислиш че си само ти и ей сега веднага ще хукнем да ти гоним колата". Та така - и после един куп процедури и разправии, че едвам ми я отписаха от отчет. И какво като и плащах 10 години данъка. Преди това и мотор ми бяха крали и ситуацията бе почти идентична. И ако някой каже че едното няма връзка с другото аз пак ще попитам - полицията да не е на чичо ми. Всичко е свързано. Държавата си е държава - полиция, общини и т.н. Винетките и гражданските дето плащаме са предостатъчни съобразно цялостното състояние на държавната инфраструктура. Нека бъдем повече човечни. Който е преценил, че трябва да си плаща данъка, нека го плаща- никой няма да го вини или съди. Но момчето, а и милиони като него в България поради една или друга причина не може да го прави - дайте тогава да ги линчуваме публично. Повярвайте ми, че не си плаща данъците не защото не иска, а защото не може. И ще отговоря на тези които ще кажат- като не може да си плаща данъка, да не кара кола! Държавата им е взела всичко - на някой здравето, на други бъдещето, на трети мечтите, дайте и едничката 20 годишна кола да им вземе - то само това им е останало ... докато на други е дала милиарди .... и то точно тези милиарди дето ние си плащаме във вид на данъци. Честито!!!

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Питане за ГТП и Годишен данък

Мнение от dimkar » 07 май 2014, 22:18

Дай тогава да затваряме държавата. За какво ни е? Аман от андрешковци...

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Питане за ГТП и Годишен данък

Мнение от martin1977 » 07 май 2014, 22:39

Пич, тя държавата мнооогооо отдавна е затворила и е спряла да изпълнява функциите си като държава и ако не си забелязал всичко тук върви на самотек. Твоите, моите и нашите данъци никога не са отивали по предназначение. А що се отнася до коментара ти за "андрешковци" ... обзалагам се че когато ти се налага да идваш в София и да ползваш градски транспорт, си един от 80-те процента които не си дупчат билетче, така че този ти коментар никак не е уместен. Отклонихме се от темата - предлагам тя да се преименува на "Кой кого прецаква - ние държавата или държавата нас".

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Питане за ГТП и Годишен данък

Мнение от S_C » 08 май 2014, 00:04

Дайте да оставим държавата да си се циганицира на спокойствие, а ние да се съсредоточим върху проблема с данъците и да споделяме само полезни неща.
Радетелите за нов световен ред, морал и законност, да си направят своя тема и да си споделят...де да знам какво...актуалните сметки за местните данъци по общини или нещо подобно, дето им е интересно. Тука мислим как да си прекараме колите на преглед с минимум разходи, ако може направо без такива. От тия три страници до тука, половината мнения обясняват защо това не трябва да е така. Принципно са прави.Но това няма значение. То по принцип и динозаврите не е трябвало да измират, ама днес няма нито един жив динозавър.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

dreadx
потребител
потребител
Мнения: 601
Регистриран: 06 апр 2011, 20:26
Модел на автомобила: FIESTA 89г/1.1/OHV
Status: Извън линия

Re: Питане за ГТП и Годишен данък

Мнение от dreadx » 08 май 2014, 00:24

Аз като минавах на преглед май в никаква онлайн система не ме проверяваха. Занесох само копие от квитанцията за платен данък от миналата година (за тази година още има време данъкът да се плати в срок). На всичкото отгоре цветният копир в днешни дни е толкова напреднал - установих, че копията ми почти не се различават от оригинала. Едва ли ще направи впечатление, ако не се знае че е копие.

Изглежда, че на преглед може да се мине с всякаква квитанция, дори с коригирано съдържание, отпечатана на цветен принтер. Ако някой все пак попита, може да му кажете, че това е копие на квитанцията. За по-достоверно може да си я отпечатате в два-три екземпляра и направо да му ги размахате накуп. Това би разсеяло всякакви подозрения. Човек, който се опитва да мине със саморъчно отпечатана квитанция, не би размахвал няколко екземпляра от същата. Ако все пак не ви приемат копието на квитанцията, би трябвало да ви върнат преди прегледът да започне.

Мисля, че изготвянето на подобен документ не попада под дефиницията: "умишлена заблуда с цел лична облага или ощетяване на друга страна", понеже така или иначе неплатените данъци си остават като задължение на собственика на автомобила.
И дори общината да има право да ви откаже обслужване при неплатени данъци, не виждам защо трябва да ви се отказва преглед на МПС.

Ето една интересна дискусия: http://www.lex.bg/forum/viewtopic.php?t=52629

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: Питане за ГТП и Годишен данък

Мнение от dimkar » 08 май 2014, 18:59

martin1977 написа:... обзалагам се че когато ти се налага да идваш в София и да ползваш градски транспорт, си един от 80-те процента които не си дупчат билетче, така че този ти коментар никак не е уместен...
Грешиш. Не съм като теб, така че коментарът ми си е много уместен.

Потребителски аватар
Tsurinski
потребител
потребител
Мнения: 245
Регистриран: 27 май 2009, 11:47
Модел на автомобила: Ford Cougar 2.5 99
Status: Извън линия

Re: Питане за ГТП и Годишен данък

Мнение от Tsurinski » 08 май 2014, 21:01

От доста време следя темата и се чудех дали да се включа. Както гласи поговорката "Сиромах човек - жив дявол", та и нашата работа е такава. Не искам да обидя никой от колегите поради простата причина че, дори и в момента да съм изряден платец съм бил и от другата страна с висящи данъци за 2-3 години. Та колега ако потърсиш все ще намериш къде да минеш преглед на колата без данък срещу някои лев (не казвам че е правилно но е някакво решение за момента). Само да те предупредя че, рано или късно ще бъде изградена връзка между институциите и няма да можеш да се криеш вечно. В момента до колкото ми е известно данъчните правят проверки на случаен принцип. Така в края на миналата година "привикаха" двама мои приятели за не регистрирани коли в данъчното.Единия се занимава с покупко/ продажба на автомобили и за два автомобила които е купил по стечение на обстоятелствата с договор и не ги е регистрирал в данъчното. Та той успя да се оправи по някакъв начин. Другия приятел за не регистриран автомобил и не плащани данъци за 6 години. Той ми каза че, след два часа спор са се споразумели на 50 лв. глоба и да плати данъка за текущата година(разбира се и регистрация в данъчното). Но има и други вратички от които ние "простосмъртните " не можем да се възползваме. Спомнете си едно Порше Кайен регистрирано като товаро-пътническо от категорията на баничарка с данък 9-10 лв. от излъчен репортаж по национална телевизия преди няколко години и как още на другия ден преставители на власта се изпреварваха да обясняват как всичко било законно. Такива не са малко (лично познавам няколко) и са хора които могат безпроблемно но не искат да си плащат данъците в пълния размер.
Приятна вечер от мен.
Изображение

Потребителски аватар
Isaac
потребител
потребител
Мнения: 22
Регистриран: 28 фев 2013, 14:07
Модел на автомобила: Focus 1998 1.8
Status: Извън линия

Re: Питане за ГТП и Годишен данък

Мнение от Isaac » 11 яну 2015, 01:09

Филипов написа:Първо не пиши в чужди теми.

Не само в твое село, а и навсякъде данъците за МПС се плащат в съответната служба МДТ (местни данъци и такси) на съответната община. Точно, там, където се плаща данък сгради и такса смет, както и патентните данъци.
Напълно съм забравил че съм писал тука та да отговоря: Плаща се до сградата на КАТ,срещуположния ъгъл.Дано е в помощ на някой колега а на многознайкото от СЕВЕРНОТО СЕЛО много ясно че се плаща в сграда за МДТ.Моят въпрос беше в точно коя сграда защото не съм стъпвал от 100 години там.Айде у село!
[url=http://dobavi.info/cars/Ford/][img]http://dobavi.info/cars/Ford/m37796.gif[/img][/url]

Заключена

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта