винетки 2016

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
edmon
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 05 сеп 2008, 13:44
Модел на автомобила: Focus
Местоположение: София
Status: Извън линия

винетки 2016

Мнение от edmon » 25 апр 2016, 15:19

Здравейте,
имам вътрешно убеждение, че приходите от продажбата на винетки тази година, а както се знае и от предишни постоянно намалява, за това и се опитаха
да компенсират с това почти 30% увеличение, ясно е че приходите явно са намалявали за две години(2014/2015) с над 20%, и сега се опитват да компенсират. Понеже не могат да откажат обещаните приходите на нашият човек от печатницата , нямаше как да спрат още тази година с свинетката и да преминат към толл такси.
Та така изложено твърдо се съмнявам, че от 01.01.2017 ще има такова нещо като свинетка, първо защото е неефективно, второ идват избори и няма да дразнят хората.
И сега да дойдем да въпроса, ако не си купя свинетка за 100 лв. тази година 2016, може да ме глобят, ако ме проверят - 300 лв. Колко пъти
могат да ми наложат тази глоба, освен глобата има ли някаква друга санкция. Да речем, че отивам на море, спират ме и ме глобяват 300 лв. , след 2 седмици се връщам . пак ме спират, още една глоба ли ще ми наложат от 300лв.
След като ми напишат каквото там каквото се пише - кой ще ме принуди да платя тези 300 лв? Каква е давността на глобата?

Благодаря.

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: винетки 2016

Мнение от dimkar » 25 апр 2016, 18:13

По-добре не пробвай, че да не дойдат едни лоши чичковци, да ти опишат имотите. :lol:

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: винетки 2016

Мнение от Eastbourne » 25 апр 2016, 22:05

edmon написа:Здравейте,
имам вътрешно убеждение, че приходите от продажбата на винетки тази година, а както се знае и от предишни постоянно намалява, за това и се опитаха
да компенсират с това почти 30% увеличение, ясно е че приходите явно са намалявали за две години(2014/2015) с над 20%, и сега се опитват да компенсират. Понеже не могат да откажат обещаните приходите на нашият човек от печатницата , нямаше как да спрат още тази година с свинетката и да преминат към толл такси.
Та така изложено твърдо се съмнявам, че от 01.01.2017 ще има такова нещо като свинетка, първо защото е неефективно, второ идват избори и няма да дразнят хората.
Благодаря.
В написаното от теб, няма абсолютно нито едно изречение, което да е вярно.

edmon
потребител
потребител
Мнения: 16
Регистриран: 05 сеп 2008, 13:44
Модел на автомобила: Focus
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: винетки 2016

Мнение от edmon » 25 апр 2016, 22:09

аз се чудя тия що така с лека ръка правят билетчето 1.60 пък то имало бая заблуден народ :)

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: винетки 2016

Мнение от Eastbourne » 25 апр 2016, 22:41

Ей такива хора ни трябват като теб, за да се оправят нещата, дето всичко им е ясно

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10831
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: винетки 2016

Мнение от ЯЛТА » 25 апр 2016, 23:44

edmon написа:Аз се чудя тия що така с лека ръка правят билетчето 1.60
За да накарат хората да си купят карти, за да им приберат парите авансово, като това осигурява евтиния превоз.
edmon написа:пък то имало бая заблуден народ :)
А заблудените няма да си купят карти, и ще плащат повече. Това ще са предимно кратко приходящите в София.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

Потребителски аватар
martin1977
потребител
потребител
Мнения: 848
Регистриран: 17 май 2010, 16:42
Модел на автомобила: Ford
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: винетки 2016

Мнение от martin1977 » 26 апр 2016, 09:09

Следващата стъпка е увеличение на абонаментните карти за градския транспорт с поне 50% на пук на обещанията, че няма да увеличават тяхната цена. Гарантирам! Още преди края на 2016. Ще се измъкнат с до болка познатата фраза "Не може билетчето 1.60, пък картите толкова евтини - сега всички пътуват с карти и градският транспорт е на загуба". Вече знаем номерата им и нищо не може да ни учуди. Увеличаване цената на винетките бе поредния пладнешки обир. Бе повече от ясно, че и тези приходи просто ще потънат в неизвестността, както и се случи. Ясно е че никой не прави и ремонтира пътища, само някоя дупка се пълни - поредна доза прах в очите. Ако се задържат тези управници (да не дава Господ), до 2018 година винетката ще е още по-скъпа, градският транспорт също, ток, парно, вода.....в общи линии всичко. Ще въведат такса за паркиране пред блока. Дори предвиждам нов данък "въздух", разбира се под друга форма и с друго име. Гарантирам. Но всеки народ си заслужава управниците.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4777
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: винетки 2016

Мнение от pepy1 » 29 апр 2016, 10:46

Нека да обсъждаме софийския градски транспорт в друг раздел подходящ за това. Относно винетките ще кажа, че трафик камерите не могат да видят дати на залепените стикери на стъклото, но могат да видят има или няма стикер в дясната част на стъклото! Глоба се налага всеки път, когато бъдеш хванат без винатка.
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
dimkar
потребител
потребител
Мнения: 1364
Регистриран: 03 мар 2007, 23:21
Модел на автомобила: Nissan
Местоположение: Сопот
Status: Извън линия

Re: винетки 2016

Мнение от dimkar » 29 апр 2016, 14:48

То, затова минетките ги правят с различни цветове...

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: винетки 2016

Мнение от S_C » 29 апр 2016, 15:36

Стани дистрибутор на винетки. На касовия апарат му е позволена разлика 2 часа от реалното астрономическо време. Караш, спират те, пишат ти акт. Тогава си вадиш касовия апарат, който показва време преди 2 часа и си пускаш една касова бележка и фактура за продадена винетка. После...обжалваш постановлението, защото тя глобата е за незаплатена такса, а не за винетка. Ти таксата си я платил... преди 2 часа.
Дали това обаче има смисъл за 100 лева на година...от сега ти казвам, че няма. От София до Благоевград, със седмична винетка са ме спирали 8 (осем) пъти само за да ми видят винетката.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

BOROOO
потребител
потребител
Мнения: 125
Регистриран: 21 юни 2006, 12:47
Модел на автомобила: екс Ford Fiesta 1.1 '94г. с BRC, сега Opel Astra G '03г. комби-метан
Местоположение: гр. София
Status: Извън линия

Re: винетки 2016

Мнение от BOROOO » 30 апр 2016, 15:25

Мен друго ме притеснява. Вече почти не минавам през път, на който да не са монтирани т.нар. "трафик камери". В един прекрасен момент ще ни турнат по един чип в колата и ще ни забият едни такси за всеки изминат километър, че с носталгия ще си спомняме за винетката.
В България има само един вид пътни знаци - пожелателни.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: винетки 2016

Мнение от Eastbourne » 30 апр 2016, 17:39

:D
Целта на тези трафик камери е да броят броя коли, които преминават. Могат,ако искат, и да се види с каква скорост е минало МПС-то.

Едно време, когато е нямало камери, са слагали хора, които да броят и записват всяко преминало МПС

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: винетки 2016

Мнение от HACKO » 01 май 2016, 11:21

BOROOO написа:Мен друго ме притеснява. Вече почти не минавам през път, на който да не са монтирани т.нар. "трафик камери". В един прекрасен момент ще ни турнат по един чип в колата и ще ни забият едни такси за всеки изминат километър, че с носталгия ще си спомняме за винетката.
Спокойно и това ще стане, само трябва да се направят законодателни промени. Първо обаче трябва да се промени изборния кодекс, после конституцията с което твърдо да се установи постоянната власт на ГЕРБ и после каквото пискат това ще стане.

Преди време настина се броеше ръчно, но това се случваше за определен период и не толкова на често като позиция. После хората бяха заменени от индуктивни датчици в асфалта. Не мога да се убедя, че в момент на финансов недоимък ще се прави тази инвестиция само заради по-добра статистика. Тези камери явно са с добра резолюция, снимат денем и нощем. Със съответен софтуер, могат да мерят без проблем и скорост и да разпознават номера. Даже и чип няма да трябва да се слага по колите, просто ще четат номера и ще начисляват таксата, ще проверяват за валидна застраховка и платен пътен данък и разни други екстри.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 18 госта