Регистрация в КАТ преди или след АГУ?

И как да се борим с тях!? Петте секунди преди катастрофата. Това можеше и да не се случи.
borisy
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 21 юни 2015, 20:07
Модел на автомобила: Fiesta 1.6 16V 2002 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Регистрация в КАТ преди или след АГУ?

Мнение от borisy » 14 юни 2016, 14:06

Колата още е с транзитни номера и смятам да й слагам газова. Ако първо регистрирам колата и после й сложа газова, трябва ли да ходя повторно в КАТ за промяна на талони и т.н.? Може би просто при следващия ГТП там нещо се оправя?

По-добре ли е първо да сложа АГУ, и после да я регистрирам?

Новини от КАТ - София - на територията на КАТ не се допускат хора, освен собствениците на автомобилите. Т.е. ако отидете с някой да ви помага с регистрацията - гонят го! Ако ви липсват документи - гонят ви от опашката. Т.е. не става ти да чакаш на опашката, а някой да ходи да плаща екотакси. Всичко трябва да е приготвено предварително.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Регистрация в КАТ преди или след АГУ?

Мнение от Eastbourne » 14 юни 2016, 14:19

Като регистрираш кола и след това сложиш газ, трябва да ходиш отново да вадиш талоните, на които да пише бензин/газ.
Аз вече две години карам така, без да съм променял талона

borisy
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 21 юни 2015, 20:07
Модел на автомобила: Fiesta 1.6 16V 2002 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Регистрация в КАТ преди или след АГУ?

Мнение от borisy » 14 юни 2016, 14:21

Eastbourne написа:Като регистрираш кола и след това сложиш газ, трябва да ходиш отново да вадиш талоните, на които да пише бензин/газ.
Аз вече две години карам така, без да съм променял талона
Наистина ли "трябва"? Задължително ли е?

Потребителски аватар
madboy
Администратор
Администратор
Мнения: 7254
Регистриран: 20 юли 2005, 09:59
Модел на автомобила: ex. Fiesta 1.1`86
Ford Ka I coupe
Ford Focus 2.0 mk1
You'll Never Walk Alone!
„Душевно болен, но духовно богат!“ "Морално дезоориентиран."
Местоположение: West Park, Blood green
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Регистрация в КАТ преди или след АГУ?

Мнение от madboy » 14 юни 2016, 17:42

Изображение Фен на служителите на OMV "Белозем"
Мръсните усти на завистниците са като кофи за боклук - вонящи и винаги отворени.
Парите свършват, глупостите не.

borisy
потребител
потребител
Мнения: 26
Регистриран: 21 юни 2015, 20:07
Модел на автомобила: Fiesta 1.6 16V 2002 г.
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Регистрация в КАТ преди или след АГУ?

Мнение от borisy » 14 юни 2016, 20:21

Благодаря!

ragnarl
потребител
потребител
Мнения: 12
Регистриран: 15 мар 2015, 18:18
Модел на автомобила: Fiesta 2002 1.4/80
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Регистрация в КАТ преди или след АГУ?

Мнение от ragnarl » 16 юни 2016, 09:33

След като сложиш агу, имаш 1 година (от датата в паспорта) да направиш "първоначален технически преглед на агу".
Има няколко оторизирани пункта където могат да го направят.
Струва 50лв (на мен ми свалиха цената без да се пазаря, явно като е чисто нова им е по-лесно.)
Не ги гледах какво правят, но сравняваха сериините номера от паспорта (който ми издадоха газаджиите) с тези на елементите.
Дават ти малко документи, слагат друга лепенка /!\, и чак при следващия годишен технически преглед (на автомобила) вписват че е газ/бензин защото "им излиза в системата".
Аз си направих преглед на автомобила, и после се сетих че ми остава 1 месец до прегледа на газовата, но в пункта ми обясниха че няма проблеми.
Не се прави нов талон. Не е голяма работа.
Просто гледат някой да не си е направил самоделна бомба в жигулата.

Можеш да видиш в тук къде са пунктовете.

Потребителски аватар
toniboy
потребител
потребител
Мнения: 1391
Регистриран: 21 мар 2008, 17:20
Модел на автомобила: ford C MAX 1.6 TDCI /109 к.с / 2009 г
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Регистрация в КАТ преди или след АГУ?

Мнение от toniboy » 02 юли 2016, 12:03

Да се включаи аз по темата . Като купих колата беше с монтирана вече газова и паспорт. За късмет беше и бургаски номера и трябваше само талоните да сменя на мое име , без да се сменят номерата и греда. В КАТ искаха сертификат за монтаж на газовото с вписани номера на бутилката , изпарителя и рег. номер на колата, нещо което го нямах . Имах само паспорт за газовото заверен два пъти. От там в пункта за ГТП на МПС те имат и сервиз за монтаж на газови представители са на романо /и газовото ми е такова/ минах технотест на газовата само , мисля 35 лв беше издадоха ми един сертификат на които са вписани всички серийни номера на частите по газовото и рег нмер на колата+ номер на шасито и рамата на мотора. Един вид документ ,че при тях е монтирано газовото . И пак в КАТ опашки чакане, като паказах този документ в талона ми вписаха вид гориво бензин/втечнен нефт газ- petrol/lpg. 40 лв беше.
Тка ,че след като колата е регистрирана вече , се минава само по гишетата за смяна на талоните и колата въобще не влиза в халето на каналите за идентификация на номера на мотор, валяци и подобни . Необходими документи задължително сертификат за монтаж на газовата ако е слагана при теб трябва да го имаш в документите на газовото един релефен лист цветен, розово синкав, или в друг цвят. + всички документи на колата малък,голям талон, валидна полица гражданска, и талоните за прегледа. Всичко излиза 40 лв и си взимаш малък и голям талон с вписано лпг. Между временно ми се наложи тази седмица пак да я пререгистрирам след кражба на преден номер , пуснах жалба и оттам в кат ,минах взех си заявление за пререгистарция и там след справка в системата на мвр ,че има жалба за кражба ме пратиха през каналите само за сверка на номерата по шаси и рамата и оттам по гишетата за смяна на талоните и накрая монтаж на нови номера. всичко 44 лв.

Отговори

Върни се в “ЗАСТРАХОВКИ, КАТ и ПТП”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 17 госта