Какъв Форд да си купя?

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
mondeosport
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 18 мар 2011, 13:02
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Какъв Форд да си купя?

Мнение от mondeosport » 06 юни 2011, 15:26

Здравейте колеги!

Имам дилема с избора си на кола. В момента карам Мондео 2002 година и искам да го сменя с по-нов. Фен съм на марката и искам и новото ми возило също да е Форд. Някой има ли впечатления от новите модели на любимата ни марка?

Благодаря!

THB
потребител
потребител
Мнения: 105
Регистриран: 13 фев 2010, 16:43
Модел на автомобила: Mondeo mk1 1.8td
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от THB » 06 юни 2011, 21:17

Ами ти най-добре можеш да си отговориш на въпроса. За какво ти трябва колата, ако е за придимно градско каране някоя малка от стила на Ка, фиеста, ако имаш по голямо семейсто пък ще ти трябва по голяма По новото мондео може или пък С макс или Галакси, ако имаш и доста ходене по черни пътища най-добре някои от Всъдеходите, ако обичаш да караш по спортно най-добре фокус. Аз лично Бих избрал Дизелов фокус, умерено голяма кола 5 места доста пъргава и ако избереш двигателя 2.0 тдци ще имаш 163 коня от 0 до 100 за 8.7 и среден разход 5 на сто което е супер сделка, това бих избрал аз :)
Изображение

Matrona
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 06 юни 2011, 21:52
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2007
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от Matrona » 06 юни 2011, 22:38

Е ако си си фен на Мондео, си взимай Мондео. Аз се возих на едно ново, и съм много впечатлен. Особено от интериора. Пък и моя приятел ми каза, че и като качество и здравина било много хубаво.

Matrona
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 06 юни 2011, 21:52
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2007
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от Matrona » 06 юни 2011, 23:28

THB написа:Ами ти най-добре можеш да си отговориш на въпроса. За какво ти трябва колата, ако е за придимно градско каране някоя малка от стила на Ка, фиеста, ако имаш по голямо семейсто пък ще ти трябва по голяма По новото мондео може или пък С макс или Галакси, ако имаш и доста ходене по черни пътища най-добре някои от Всъдеходите, ако обичаш да караш по спортно най-добре фокус. Аз лично Бих избрал Дизелов фокус, умерено голяма кола 5 места доста пъргава и ако избереш двигателя 2.0 тдци ще имаш 163 коня от 0 до 100 за 8.7 и среден разход 5 на сто което е супер сделка, това бих избрал аз :)
А това 5 на 100 от каде ти дойде не знам :D

sgel
потребител
потребител
Мнения: 258
Регистриран: 25 юли 2010, 12:31
Модел на автомобила: focus 1.6TDCI 90HP '07
Местоположение: Ловеч\Свищов
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от sgel » 06 юни 2011, 23:36

Мога да ти дам мнение за фокус 2007 преди facelift-a. 1.6 TDCI 90hp. Седан е и съм много доволен от него като разход в момента на компа ми показва 4,6l/100km. Предницата е желязна за нашите пътища - идеална.Взех я от МП беше на 188к сега е на 123к почти ипредницата не е мръднала. Стои здраво на пътя при по-висока скорост управлението е стегнато педалите са много меки особено съединителя и гаста. Към какъвто и модел да се насочиш отди в някое МП,което ти е най-близко и където имат твоята кола и ги накарай да направиш 1 кръгче и да усетиш дали ти харесва или не. Успех с избора и дано попаднеш на читава кола,защото кола и жена на късмет с екупуват :D :D :D
Изображение

NeedForSpeed
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 28 апр 2011, 10:19
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от NeedForSpeed » 06 юни 2011, 23:40

Прав е колегата като казва, че зависи за какво ти трябва колата. Ама щом не си посочил, значи сигурно за из града. Тогава и аз като ТНВ бих ти казал Фокус. За мен просто това е най-добрият избор, от серията Форд де, защото нали казваш, че такава марка точно искаш. Причини много. Обаче бензинов, не дизелов. Вярно, ще ти харчи една идея повече, но пък удоволствието ще е доста повече от една идея отгоре :)

mondeosport
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 18 мар 2011, 13:02
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от mondeosport » 07 юни 2011, 09:57

Благодаря колеги! Новото Мондео ми харесва много,ама незнам дали ще имам финансова възможност. А пък искам този път колата ми е да е чисто нова. Идеята за Фокуса ми допада,даже разгледах новия модел и наистина е впечатляващ. Особено интериора :) Проверих в сайта на МП, но мисля,че все още не се продава :( Някой случайно да се е возил (или карал) и да има впечатления?

Matrona
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 06 юни 2011, 21:52
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2007
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от Matrona » 07 юни 2011, 14:58

Е защо бе, Мондеото май не е толкова скъпо. А за новия фокус не знам. Някой ми беше казал, че го е виждал по улиците, ама до колкото знам още не е пуснат официално. Така че ако някой има някакво инфо да казва, че и на мене ми е много интересно :twisted:

Потребителски аватар
nikky
потребител
потребител
Мнения: 313
Регистриран: 20 фев 2010, 20:01
Модел на автомобила: Ford Fiesta Zetec '08
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от nikky » 07 юни 2011, 15:01

Фокус е перфектен - и за извънградско, и за градско, достатъчно компактен и с достатъчно пространство. Автомобилите от този "клас" неслучайно са най-продавани.

mondeosport
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 18 мар 2011, 13:02
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от mondeosport » 07 юни 2011, 15:51

За извънградско едва ли е чак "перфектен". Не мисля,че е по-комфортен от Мондеото. Но пък ако не пътуваш чак толкова,може да се преживее. Онзи ден видях стария фокус СТ и ми хареса много,но вероятно нов ще е доста по-скъп от серийния :cry:

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от DigiPro » 07 юни 2011, 19:59

mondeosport написа:Идеята за Фокуса ми допада,даже разгледах новия модел и наистина е впечатляващ. Особено интериора :) Проверих в сайта на МП, но мисля,че все още не се продава :( Някой случайно да се е возил (или карал) и да има впечатления?
Продава се новият модел. Ето ценова листа: http://www.ford.bg/files/priceslists/Ne ... _V3_5y.pdf
Впечатления не мога да дам кой знае какви, защото врътнах само едно кръгче из комплекса, понеже тъкмо го бяха докарали през април и нямаше още номера. Волана се върти много леко при маневриране. Седалката се настройва във всякакви посоки. Интериора е много приятен. След като си настроих шофьорската седалка, седнах и на задната зад нея и се събрах перфектно (краката и главата) а съм висок 1,90м.

П.С. Сега се сетих, че имаше тема за новият Фокус: http://clubford.org/forum/viewtopic.php?f=24&t=47315

NeedForSpeed
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 28 апр 2011, 10:19
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от NeedForSpeed » 07 юни 2011, 23:59

Mondeosport, за комфорта не си прав. Един приятел има Фокус, мисля че е 2007. Супер удобна кола. Аз съм доста висок и се чувствам идеално в нея. До сега съм седял само на предната седалка и честно казано не се бях замислял какво място остава отзад. Но като цяло ми е наистина много удобно, а съм се возил бая пъти дори и извън София.

А що се отнася до новия фокус, май в близките дни ще имам възможност да го тествам за едно кръгче или поне да се повозя. ТОгава ще ти кажа какво ми е мнението за него. Предполагам не си се засилил да си купуваш кола точно днес или утре :D

Matrona
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 06 юни 2011, 21:52
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2007
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от Matrona » 08 юни 2011, 11:33

Ето вижте и тука http://textdrive.next-dc.com/textdrive/participants#" onclick="window.open(this.href);return false;

Някакви test drive са се провеждали.

mondeosport
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 18 мар 2011, 13:02
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от mondeosport » 08 юни 2011, 11:55

Това доколкото видях е "Текст драйв" :D Незнам доколко мога да се доверя на мнението на хора,които не са професионалисти в сферата на автомобилите :)

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от Alexi » 08 юни 2011, 11:59

от мондео 3 на фокус 2 :? лично впечатление - фокуса е много по зле като автомобил ...

NeedForSpeed
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 28 апр 2011, 10:19
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от NeedForSpeed » 08 юни 2011, 23:49

Това за "текст драйва" е яко, защото хората поне се стараят да са обективни, тъй като все пак са уважавани блогъри :)

NeedForSpeed
потребител
потребител
Мнения: 13
Регистриран: 28 апр 2011, 10:19
Модел на автомобила: focus
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от NeedForSpeed » 11 юни 2011, 23:31

Много съм впечатлен от Фокуса. За външния вид всеки може сам да си прецени, на мен лично ми допада много. И ако отвън все пак прилича на стария Фокус, то отвътре няма абсолютно нищо общо. Новият дизайн на таблото е доста по-футуристичен и в същото време подредбата му ми допадна супер много, всичко е много интуитивно. Единствено е малко шашкащо, че на волана има адски много копчета, но пък един път човек, ако свикне, ще да е голямо удобство (предполагам де, то за това си трябва време :D: ) Много ми хареса и интериорното осветление (до сега бях виждал такова нещо само в едно БМВ при това без да съм се возил). Светлините в краката и във всевъзможните дупки където да си държиш разни неща като очила да речем, създава много уют. В тоя ред на мисли изобщо има доста екстри, които по принцип са присъщи на по-висок клас автомобил като сензор на чистачките, камера разпознаваща знаците, предупреждение за напускане на платното и коригиране на траекторията, сама си превключва къси и дълги и какво ли не. А ме изкефи определено и възможността да изгасва сама в спряло положение (задръстване, светофар) и само с натискане на съединителя пак се запалва сама (тя по принцип се пали с копче, само ключа да ви е в джоба). А бе този път са се постарали да направят наистина страшна кола, което пък е разбираемо, защото конкуренцията взе доста да се засилва. Ще видим и каква цена ще й поискат де :)

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от Alexi » 12 юни 2011, 00:08

цените ги има на сайта на МР и са космически за момента :D:

mondeosport
потребител
потребител
Мнения: 10
Регистриран: 18 мар 2011, 13:02
Модел на автомобила: mondeo
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от mondeosport » 13 юни 2011, 13:16

40 хилки за Фокус... май са се престарали :)

Matrona
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 06 юни 2011, 21:52
Модел на автомобила: Ford Focus 1.8 TDCI 2007
Status: Извън линия

Re: Какъв Форд да си купя?

Мнение от Matrona » 14 юни 2011, 22:42

Alexi написа:цените ги има на сайта на МР и са космически за момента :D:
Според мене ще паднат много бързо. То с всеки нов модел е така. Поне се надявам де..... :D

Заключена

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта