Дисплей/GPS/Video+Audio player в сенника

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Дисплей/GPS/Video+Audio player в сенника

Мнение от Pyrhel » 27 май 2011, 12:24

Зенер диод е, да. Не може да е направено да работи без товар, защото беше в една пластмаса, дето се бута в запалката, а от нея излиза кабел с mini USB накрая. А за силокона - точно с акрилен го нафляках. Снощи набързо тръгнах да тествам и стигнах до камерата за задния ход - не иска да включи картина. Ще прегледам кабеляците и връзките, ще я тествам и самата нея на телевизора да видя откъде идва проблемът. За схема с какви елементи говориш?

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Дисплей/GPS/Video+Audio player в сенника

Мнение от tropper » 27 май 2011, 16:10

Примерно LM2575 или 76 е елементарно и стабилно решение, зависи каква ти е консумацията. Има и други варианти...
34063 е много неприятен чип с калпава токова защита, калпава стабилизация, калпав честотен генератор.... абе малко хубави неща могат да се кажат за него, освен цената :)
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Дисплей/GPS/Video+Audio player в сенника

Мнение от Pyrhel » 16 юни 2011, 12:42

Нещо нещата почнаха да се насират... Батерията ми прави мизерии и мисля да я разкарам, а от захранването с един резистор и кондензатор да пусна ток към мястото на батерията.
Другото - бах му и ра'отата с тая камера за заден ход. Аз ли съм загубен и не мога да я вържа правилно или не бачка... :! Понеже нямам място за жакове директно по платката запоявам кабелите и нещо ме превключва към видео като й подам напрежение. Ще ровя да видя тоя жак като се пъхне да не затваря някаква верига, за да знае да гледа и за видео инпут... Таш*ак работа стана и се замотах много.. :/

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Дисплей/GPS/Video+Audio player в сенника

Мнение от Pyrhel » 17 юли 2011, 04:46

Проектът не е зарязан :P
От известно време си мисля, че с бутон ще е по-добре и днес го реализирах. Взех гумена контакт-шапка и направих тънка основа с 2 пластини. Бутона ще го скрия в сенника, няма да се вижда, но ще сложа някаква обозначение къде да се натиска :) Утре мисля да лепя и събирам - всичко е тествано и бачка. Ето го и бутончето:
Изображение

ПС: мисля да продам настоящата камера и да поръчам друга, която пасва точно на моя модел плафон за номера... Така де, ще я пусна като дойде другата :)

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Дисплей/GPS/Video+Audio player в сенника

Мнение от Pyrhel » 20 юли 2011, 03:46

Хора, сори за спама, ама... Взе да му се вижда края:
Изображение

Това го смятам някъде на около 90% завършен проект, остава фугиране, поставяне на рамката отгоре, за да стане красивичко и прокарването на кабелите по колата :D

mihata
потребител
потребител
Мнения: 1
Регистриран: 21 дек 2010, 16:32
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 16v 2000
Status: Извън линия

Re: Дисплей/GPS/Video+Audio player в сенника

Мнение от mihata » 20 юли 2011, 09:52

Здравей колега,

Може ли да покажеш снимка на камерата и горе долу с какви размери е. Аз търся за Фокус седан 2000г. Прерових почти целия интернет и намирам само за по-новите. Също така можеш ли да споделиш какъв софтуер си накатерил на машинката. Мисля че имам почти същия GPS, TM706B се води моя. Сорри за нахалството но да питам още нещо, как включи камерката? Из нета намерих мнения че трябва някакъв по специален AV-IN кабел.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Дисплей/GPS/Video+Audio player в сенника

Мнение от Pyrhel » 20 юли 2011, 10:30

Камерата е за новия модел и плафончето трябва да се преправи. Обаче съм поръчал и за нашия вариант и трябва да пристигне скоро време. Ще пасне точно - дупки, размери...
Тя си дойде с iGo. Аз съм му фен на тоя нави софтуер, така че ще ползвам него. Имам по-нова версия от която дойде, както и карти, така че ще сменя само версията. Нямам спомен какъв модел се води (водеше :mrgreen: ), мога да ти кажа с какви чипове е. Камерата, както и всичко останало съм го включил с резачките и поялника. Няма букси и куплунзи вече при мене :mrgreen: Иначе кабела, който ти трябва не е нещо специално. Просто от единия женски конектор да минава към 2.5мм av.

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 32 госта