Probe 2.2T vs 2.5 v6

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Five5
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 01 сеп 2012, 03:19
Модел на автомобила: N/A
Status: Извън линия

Probe 2.2T vs 2.5 v6

Мнение от Five5 » 01 сеп 2012, 03:37

Колеги знам , че има подобна тема , но исках малко да поразбудя духовете.. Изчетох доста други статии , спецификации и тем подобни. Уви не съм имал възможността да се кача на който и да е от 2та посочени автомобила. Видях цените на частите и 2те са ок , но сякаш за 6така има повечко особено в ибей. Колебая се м/у двете , по принцип ми се кара турбо автомобил , но виждам че не го долюбват заради мотора, а дори видях цитати от рода "това е просто двигател от камион" в чужди форуми... За разхода също видях и 2те са на кантар сякаш. Външния вид ми допада и на 2те /2та ген малко повече . но от край време си обичам коли с вдигащи фарове/ Няма да ми е 1ви автомобил, минах през мазда 323ф бг и 106 с2 1.6 Интересува ме надежността и потенциала на 2та мотора на тези Пробета, по скоро искам мотор, който да има мегдан за развитие. 2.2т вероятно ще е на 1 поглед по лесен за вдигане на мощност , но шестака сток е доста силен и с някоя модификация ще литне вероятно, кое да избера ? Покупката вероятно ще е в края на тази или началото на др година, но почвам от сега да се информирам. Благодаря ви предварително _friends_

Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Probe 2.2T vs 2.5 v6

Мнение от Ianaki » 04 сеп 2012, 22:14

Не мисля, че 2.2 е добър вариант, просто за толкова години и километри турбото най-вероятно няма да е в много добро състояние. 2.5 атмосверният е по-мощен и по-надежден. Притесняват ме само частите, от къде и за колко. Повечето неща от Мазда MX-6 ставали, но не съм сигурен кои точно. Приготви си не по-малко от 5000лв. за наистина добра кола с TUV от Германия. Парадоксално е, но за толкова пари можеш да минеш директно на Кугар, поне части има в МФ. Като динамични показатели са почти еднакви, но Кугарът е много по-голям и просторен.

Five5
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 01 сеп 2012, 03:19
Модел на автомобила: N/A
Status: Извън линия

Re: Probe 2.2T vs 2.5 v6

Мнение от Five5 » 05 сеп 2012, 01:08

Благодаря колега за мнението! Принципно мотора и окачването са от мх6 , но предполагам само механиката без кабеляка ще да става . Тя и мх6-цата е много "често" срещана така че може би доста неща ще да се поръчват от УК. Иначе е вярно , че за 5000 може да се мине на кугар , както и на много други марки , но предполагам знаеш как е да те грабне някоя кола, и вероятно ще заложа на Пробата. И аз си мисля, че 6така ще е по добрия вариант , но все още има неща които ме привличат в турбото. Проучвайки от чичко Гугъл излезна и ,че стария проб има LX версия която е 3.0 в6 150 к.с доста малко , но включваща допълнителни екстри като дигитално табло и куп сензори и т.н. Интересното е, че всеки който пише за Проб е доволен , а тази кола не е станала особено масова и няма особено мн инфо.. :-/:

Потребителски аватар
Ianaki
потребител
потребител
Мнения: 1097
Регистриран: 09 авг 2007, 21:55
Модел на автомобила: Ford Eskort 1.8TD 96г. Turnier лека полека върви към всички екстри
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Probe 2.2T vs 2.5 v6

Мнение от Ianaki » 05 сеп 2012, 19:58

Аз също имам мераци към Probe и Cugar и ще следя темата с интерес. Иначе от проучването ми до момента стигнах до извода, че най-добрият вариант е да се търси от Германия с TUV сертификат. Не се полъгвай по някакъв нечовешки рядък модел, защото за части ще е още по-трудно. За да ти дам малко кураж ще ти кажа, че по-бърза кола за по-малко пари няма, да не говорим за дизайна.

За турбото не се лъжи. Атмосферният двигател е по-добър във всяко отношение - изключвам вариантите с комресор, би-турбо, супер чарджари и др. Помисли само защо ферари имат само няколко коли с турбо през цялата си история! Звукът на атмосверен шестак е също много по-внушителен!

Five5
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 01 сеп 2012, 03:19
Модел на автомобила: N/A
Status: Извън линия

Re: Probe 2.2T vs 2.5 v6

Мнение от Five5 » 06 сеп 2012, 02:19

До тук съм абсолютно съгласен колега. и ми е ясно, че бърза кола за малко пари няма :) 106цата ми прави от 0 - 100 за по малко от 8 сек, абсолютно задоволително и ми дава разход 8 в пловдив . Но , за това отидоха доволно пари . Проба знам че е по бавничак (2,2 турбото , 6така ми е ясно, че е по бърз ) , но въпреки това мисля , че е страхотна кола. Разглеждайки ибей открих, че с правилното търсене се намират части за 2.2 турбото и то на достъпни цени. Идеята започва все повече да ми харесва ... А относно ферари.. какво да ти кажа , тези хора правят отделен калъп за всеки 1 от тяхните двигатели , за тях е по скоро достойнство и традиция да правят най-бързите атмосферки , все пак с турбо всеки може както се казва :)

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 3 госта