Колко гори колата ти?

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
gvd
потребител
потребител
Регистриран: 30 авг 2019, 20:38
Модел на автомобила: Ford Focus 1.6 Zetek
Status: Извън линия

Re: Колко гори колата ти?

Мнение от gvd » 02 ное 2020, 21:28

OgiDogi написа:
10 апр 2020, 05:12
Виждаш ли сега, като не знаеш как се пише във форуми и се получава объркване.
Хайде първо се научи, че има функция "цитирай" (обърни внимание на кавичките и ги намери като бутон в съобщението, което искаш да цитираш), после се научи да я използваш и чак тогава направи опит да разделиш досегашните си творения, че да стане ясно кой кого е цитирал и кое е въпрос/отговор. Иначе, с copy/paste става мазало, особено както не си използвал поне по един празен ред между текстовете на различните мнения.
Щото в момента "сигурен ли си / за какво... не съм" е твой въпрос, на който после сам си отговаряш, и след това си задаваш и въпрос на отговора :)

А "горене на газ 1.5 литра над бензин" е нещо неясно - на 100 км ли е, при разход 4/100 или 20/100 на бензин ли е, за определена отсечка ли е (примерно София-Бургас)...
Да правилно! Не знам как се пише, но не във форуми(грешиш), а във форума----. Разхода е на 100км. Но как да го разбереш или трябва(Проумеете) , като сте изтъркали мнението ми? И не само това!
Що не питаш ,,fordmaniac", дали е виждал уред за мерене на съпротивление ? Ми и аз така да питам, че не знам как директно да го попитам , че не знае как се мери нивомер на Ford Focus 2002 бензин и като излъга мен, аз съответно му повярвах и сега стрелката на нивомера не стига до пълно , а седи по средата. Кажи му да си слага байпаси и да не се занимава с неща , които не са му ясни?Много е добър там на байпаса , ама аз, няма да си го сложа !!!! Ха- ха-ха.
OgiDogi- Смятях те за корифей в много области от авто-електрониката и сигурно е така , ама прочети , че разход се мери на 100км. и в литри. Сигурен съм , че го знаеш? Както и да е това Ви е простено. Питай пак този прословут ,,fordmaniac" как се мери захвърлен нивомер? Кажи му да премахне паралелните съпротивления и да измери само нивомера?
Все ще ми остане свободно време и ще му докажа , че не може да мери едно просто съпротивление?
Много е добър ,,fordmaniac" в поставянето на маркучи и скоби! Таман дърводелец си е!
След 25г. минавайте на кола различна от Ford, че умирала!!! Голям смях ме гони!!!
Този, който търка мненията ми, да се появи?
И темата с газов инж. ,,Lovato" ми е изритана, но промяната на налягането на изпарителя, работи перфектно!
Това е 2-3 в едно.
Ето и една снимчица....
Не ми премахвайте мненията! Това е проблема.
И какво не е ясно на корифея,,fordmaniac"?
2.jpg
Ами трябва да подсказвам, не е 15ома, а повечко , примерно 25- 30 но, не знам ,предполагам? Но , ако не се беше изхвърлил , нямаше да имам проблем, не само аз, но подлъгах и целия форум и не само.
Смятам , че е редно да бъда оборен с цитат на мнението ми, а не да се търка и да се изказват неподготвени индивиди?
И да ме питат , чрез ...втори индивиди? Излез директно?------,,fordmaniac" ?....
Много Моля, Наско да не се намесва! Много тъпо, мнение направих!
Търкайте всичко, или нищо?
Че ,,OgiDogi" се пери? А аз , не знам за какво?
Разхода по спомен ми е бил около 7,3л. на пропан-бутан на 100км. Примерно 15,3л. заредено на газ-станция и изминати 205км. , Това по борда е нереално , но той , ,,OgiDogi" си е измислил нещо си и го натрапва , и спори с ... не знам? Не е с мен , че ми няма моето мнение , и се чудя , какво става, ама, той упорит , спори с луната!
Намират ми се изхвърлени корпуси от помпи, та го мернах.
Празен 16 Ом , Пълен 164 Ом.
Поздрави

Сгрешил съм, това е истината.
Сега , да ми преправи нивомера прословутия ,,fordmaniac" , какви съпротивления да променя?
Само на думи де ! Няма да стане, за мен вече, неговото мнение се игнорира!!!От мен де , Вие си знаете.
Не си играйте с огъня , че пари?
,,Fordmaniac"-питай ме директно , не се крий зад ,,OgiDogi "?
Не намираш тема ли? Ми, създай си и питай?
Хайде ,,OgiDogi ,цитирай ме и да спорим? Къде , какво съм написал? Давай, напред! Не се смущавай!
Преди 6-7 месеца си бил много як?
Абе Вие двамата с ,,Fordmaniac" , нещо да имате общо? Не знам , питам само?
Скоро, ще се разбере, каква Ви е далаверата?Ха-ха-ха. Айде бе,двама сте , срещу един.
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FIESTA 97г/1.25/ X 3493 KA
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK

Мнение от HACKO » 03 ное 2020, 00:00

gvd написа:
02 ное 2020, 21:28
.... какви съпротивления да променя?
......
Имам идея, ама ти не искаш да се меся. >:D<:
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Контакти:

Мнение от ЯЛТА » 03 ное 2020, 00:07

HACKO написа:
03 ное 2020, 00:00
Ми за да се месиш и ти трябва да си на 5 ракии.
Изображение
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

gvd
потребител
потребител

Мнение от gvd » 03 ное 2020, 00:16

HACKO написа:
gvd написа:
......
Давай!

gvd
потребител
потребител

Мнение от gvd » 03 ное 2020, 00:18

ЯЛТА написа:
03 ное 2020, 00:07
HACKO написа:
Не е задължително.

gvd
потребител
потребител

Мнение от gvd » 03 ное 2020, 00:20

gvd написа:
03 ное 2020, 00:18
ЯЛТА написа:
03 ное 2020, 00:07
HACKO написа:
Не е задължително.
Намери ли началото да видя и аз спора? Ми аз го чакам, това начало.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ

Мнение от OgiDogi » 03 ное 2020, 06:46

gvd написа:
...
Да правилно! Не знам как се пише, но не във форуми(грешиш), а във форума----. Разхода е на 100км...
OgiDogi- Смятях те за корифей в много области от авто-електрониката и сигурно е така , ама прочети , че разход се мери на 100км. и в литри...
Нямам представа, защо и от какво си афектиран 6+ месеца след последното ми мнение *worry2*
Радвам се, че поне си се научил да цитираш чуждите мнения във форуми (до колкото тази функция я има и работи във всички такива, не само на clubford.org), приемайки използването на същият стил на писане за еднакъв навсякъде. Така мненията ти са много по-прегледни и не се получават обърквания кой-кого-защо е цитирал.
Разход не се мери само на 100 км и в литри - пусни търсене за mpg или kmpl и ще разбереш. Освен тези, на стационарните машини разход се отчита на моточас и ако висиш много по задръствания и кръстовища, разходът ти освен градско/извънградско има и такава компонента.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FIESTA 97г/1.25/ X 3493 KA
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK

Мнение от HACKO » 03 ное 2020, 08:55

gvd написа:
03 ное 2020, 00:16
HACKO написа:
gvd написа:
......
Давай!
Закачаш на мястото на нивомера потенциалометър и мериш съпротовлението в началото и края на отклонението на стрелката, после може да премериш и на произволно положение на стрелката и на база измерванията коригираш резисторите.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

gvd
потребител
потребител

Мнение от gvd » 07 мар 2021, 23:15

gvd написа: ↑
...
Да правилно! Не знам как се пише, но не във форуми(грешиш), а във форума----. Разхода е на 100км...
OgiDogi- Смятях те за корифей в много области от авто-електрониката и сигурно е така , ама прочети , че разход се мери на 100км. и в литри...

Нямам представа, защо и от какво си афектиран 6+ месеца след последното ми мнение *worry2*
,, Радвам се, че поне си се научил да цитираш чуждите мнения във форуми (до колкото тази функция я има и работи във всички такива, не само на clubford.org), приемайки използването на същият стил на писане за еднакъв навсякъде. Така мненията ти са много по-прегледни и не се получават обърквания кой-кого-защо е цитирал.
Разход, не се мери само на 100 км. и в литри - пусни търсене за mpg или kmpl и ще разбереш." Освен тези, на стационарните машини разход се отчита на моточас и ако висиш много по задръствания и кръстовища, разходът ти освен градско/извънградско има и такава компонента.

Мери се на 100км. Няма да търся! Колата не е ел. агрегат? Т.Е работи само на място и в Мото часовете, Ти си ги търси?
Много, тъпо извинение! 6м. И си прав, че времето, ще опрости глупостите ти? Да , времето лекува, Прав Си!
Наско , прав си за измерванията! Нямам навика да отговарям, ако не е попитано? Ако има проблем с направата на горепосоченото????? , ще отговоря и ще помисля и ще цитирам , ама не знам с кой бутон.

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ

Мнение от OgiDogi » 10 мар 2021, 17:19

:-/: [icon_e_confused.gif]
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D

Потребителски аватар
zz_stefanov
потребител
потребител
Регистриран: 04 авг 2020, 21:23
Модел на автомобила: Ford Focus Mk 2,5 бензин 1,6 Ti-VCT 115 к.с.

Мнение от zz_stefanov » 10 мар 2021, 18:57

Колата от подписа ми.
До сега се хвалех. че е 7,4 л/100км. , но при продължително наблюдение и водене на отчет за няколко месеца средният разход е 7,85 л/100.
По бордкомп 7,7 . Лятото ще е нагоре :)

F Focus
Потребител
Потребител
Регистриран: 25 сеп 2020, 17:56
Модел на автомобила: Форд Фокус 1.8 бензин 125к.с., 2006г.

Мнение от F Focus » 10 мар 2021, 19:42

Тука се заформиха нЕкви люти(и някак неясни) спорове, та да разведря поне малко атмосферата-двигател 1.8 бензин, 125к.с., Фокус 2006г.(ама комби-демек по-къси скорости)-разход на газ градско в София на разстояние 9км. до работата(тъкмо е загряла) и обратно след 8часа-11л. газ/100км. При извънградско по магистрала със скорост 140км./час-11л. газ. По шосе с до 100км./ч.-9л./100км. Да се има предвид и известно количество бензин, докато позагрее-около 2км. в студовете.
Та така...убеден съм, че разхода не е толкова важен, а дали двигателят и колата са читави, защото евентуални сериозни ремонти могат да ви фалират!
Много автомати-слаби резултати!

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”