Все забравям ел. стъклата...

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Потребителски аватар
pantata
потребител
потребител
Мнения: 1374
Регистриран: 28 сеп 2006, 03:22
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 `89
Fiesta 1.25 '10
Subaru Legacy 3.0R Auto '07
Местоположение: Димитровград/София
Status: Извън линия

Мнение от pantata » 17 юли 2007, 17:55

Взех такъв модул, тръгнах по алармаджийте, обиколих доста из Бургас и навсякъде най-културно ми отказваха да го сложат :cry: Някой да има идея къде мога да отида и да го сложат на приемлива цена?
Изображение

Потребителски аватар
alexxx
потребител
потребител
Мнения: 395
Регистриран: 13 май 2006, 00:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 1998г.
Местоположение: София,Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от alexxx » 18 юли 2007, 13:48

И при мен така.Ще се пробвам сам,ама тези кабели които отиват към стъклото не знам как да ги вържа.На схемата на единия пише ключ,а на другия мотор.Ще сканирам после схемата и ще я пусна тук.

Потребителски аватар
alexxx
потребител
потребител
Мнения: 395
Регистриран: 13 май 2006, 00:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 1998г.
Местоположение: София,Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от alexxx » 19 юли 2007, 13:52

Ето я схемата,ако може колегата billy_boy да помогне.Интересува ме това което съм заградил,тези два кабела директно за мотора на стъклото ли да ги вържа или не?
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от FordSierra1.6L » 19 юли 2007, 14:41

alexxx написа:И при мен така.Ще се пробвам сам,ама тези кабели които отиват към стъклото не знам как да ги вържа.На схемата на единия пише ключ,а на другия мотор.Ще сканирам после схемата и ще я пусна тук.
Колега гледам че си ми комшия :) отиди зад Голяма поща на пазара СБА дето е там има алармаджия и за музика...Търсиш Ники той ще ти оправи сичко и щи каже дали може се сложи или не :) не се мъчи :)

Потребителски аватар
billy_boy
потребител
потребител
Мнения: 845
Регистриран: 01 фев 2006, 12:40
Модел на автомобила: Audi a4 1.8TQ AJL, караше Sierra
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от billy_boy » 20 юли 2007, 23:56

alexxx написа:Ето я схемата,ако може колегата billy_boy да помогне.Интересува ме това което съм заградил,тези два кабела директно за мотора на стъклото ли да ги вържа или не?
Кабела на които пише Switch го включваш към копчето прекъсваш тока между копчето и машинката. А кабела на който пише Motor го връзваш за кабела които продължава към машинката.


1
Копче-----------Машинка

2
Копче-----(Switch) (Motor)----Машинка


Дано ти е станало ясно. Ако си взел модула от топ спеед. И ако е като моя - EagleMaster. То той подава + тоест трябва да го вържеш на този кабел на машинкатана който като се подаде + да я вдига. Но днес забелезах при мен. Че в спокойно състояние без да е натиснато копчето подава и на двата изхода за машинката плюсове. И тъй като и модула ми подава + ще трябва да се преправи да подава минус и тогава всичко се оправя. Провери с мултицета дали и при теб е така. Да не се чудиш защо не става или от къде да взимаш минус.
Изображение
Изображение

Потребителски аватар
alexxx
потребител
потребител
Мнения: 395
Регистриран: 13 май 2006, 00:26
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 1998г.
Местоположение: София,Люлин
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от alexxx » 23 юли 2007, 14:47

Мерси за помощта,модула е монтиран и работи :D .При мен нямаше постоянен плюс при покой към стъклата,та стана лесно.

Потребителски аватар
toto
потребител
потребител
Мнения: 300
Регистриран: 20 юли 2005, 23:18
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 97'
Ford Fiesta 1.25 Zetec-S 12'
Местоположение: Пазарджик
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от toto » 17 авг 2007, 01:01

Да се изкажа и аз по темата, защото имам пресни спомени. Отидох преди два дена да си слагам аларма и исках като на стария ми форд (много ми беше харесала). Та цената от 150лв. (от преди 2 години) беше паднала на 130лв. Обаче за 170лв. (или пък бяха 180лв...не помня вече) имаше аларма с вграден модул за вдигане на стъкла и аз веднага поисках нея да ми сложат. Сега всичко работи на 6, но вдига първо едното стъкло, после другото и ми е малко смешно, ама върши работа. Отделно на дистанционното има 3-то копче което вдига само стъклата без да пуска алармата.

Потребителски аватар
gicho_fiesta
потребител
потребител
Мнения: 62
Регистриран: 18 май 2007, 15:05
Модел на автомобила: FIESTA 1,8D 1999г.
Status: Извън линия

Мнение от gicho_fiesta » 15 сеп 2007, 14:55

и моя модул работи перфектно. Eaglemaster CL200
Няма нищо сложно в монтажа.

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 10 госта