STP добавки за вашата кола

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Потребителски аватар
Brock
потребител
потребител
Мнения: 2226
Регистриран: 15 фев 2005, 11:49
Модел на автомобила: Mondeo 1.6 16V - 94г. - комби АГУ
Местоположение: София, Гео Милев
Контакти:
Status: Извън линия

STP добавки за вашата кола

Мнение от Brock » 14 фев 2005, 13:21

36011
DEISEL TREATMENT

ДОБАВКА КЪМ ДИЗЕЛОВОТО ГОРИВО ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА ДЮЗИТЕ И НАМАЛЯВАНЕ НА ПУШЕКА В ОТРАБОТЕНИТЕ ГАЗОВЕ
При редовна употреба добавката почиства дюзите, удължава живота им, одобрява икономията на гориво и намалява шума и отработените газове от двигателя. Цетанът съдържащ се в добавкете на гориво донася за намаляване на пушека в отработените газове, подобряване на поведението при студен старт, увеличаване на мощността и цялостно подобряване на работата на двигателя.
Начин на употреба: Съдържанието на едно шише се изсипва в пълен резервоар.
250 ml
Цена: 11,70 лв.

ST 3008
DIESEL FUEL TREATMENT

ДОБАВКА КЪМ ДИЗЕЛОВОТО ГОРИВО
Почиства дюзите и поддържа тяхната чистота. Предотвратява замръзването на гориво. Предпазва от ръжда и корозия. Удължава живота на дюзите. Предпазва филтрите и дюзите от запушване. Намалява отделянето на пушек и разхода на гориво, увеличава мощността на двигателя.
Начин на употреба: Цялото шише се изсипва в резервоара, независимо от обема му, преди зареждане с гориво. През зимата при всяко пълнене на резервоара, иначе след всеки изминати 2000 км.
236 ml
Цена: 9,60 лв.

ST 2088
FUEL INJECTOR & CARBURETOR CLEANER
ДОБАВКА КЪМ БЕНЗИНА ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА ДЮЗИТЕ, КАРБУРАТОРА
Възстановява чистотата на дюзите и карбуратора. Поддържа точното инжекторно впръскване. Премахва вредните емисии. Предпазва от ръжда и корозия. Увеличава живота на двигателя. Намалява разхода на гориво. Увеличава мощността на двигателя. Не вреди на катализатора. Съвместима е с всички видове бензин.
Начин на употреба: Едно шише е за 57 л. И след всеки изминати 1500 км. Изипва се в резервоара преди зареждане с гориво.
236 ml
Цена: 9,60 лв.

ST 2078
FUEL INJECTOR CLEANER

СВРЪХКОНЦЕНТРИРАНА ДОБАВКА ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА ДЮЗИТЕ
Добавка за всички бензинови автомобили с инжекционно подаване на горивото. Разтваря нагара, увеличава мощността и ускорението, икономисва гориво. Иглажда неравномерната работа на празен ход. Почиства и подобрява състоянието на цялата горивна система. Премахва трудното стартиране. Намалява отделянето на топлина.
Начин на употреба: Едно шише се изсипва в резервоара, независимо от обема, преди да се зареди с гориво. Повтаря се след всеки изминати 1500 км.
250 ml
Цена: 13,70 лв.

ST 2098
OKTANE BOOSTER

ДОБАВКА КЪМ БЕНЗИНА АЗ ПОВИШАВАНЕ НА ОКТАНОВОТО ЧИСЛО
Повишава октановото число и чисти горивната камера. При редовна употреба: ще повиши октановото число; ще спре чукането и прекъсването на мотора; ще повеше мощността на двигателя; ще поддържа чиста горивната система, ще предотврати трудното стартиране. Предотвратява оббразуването на нагар.
Начин на употреба: Едно шише редовно на всяко пълнене на резервоара. Достатъчно е за 57 л.
236 ml
Цена: 13,90 лв.

ST 2070
INTAKE VALVE CLEANER

СВРЪХКОНЦЕНТРИРАНА ДОБАВКА ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА ВСМУКАТЕЛНИТЕ КЛАПАНИ
Тази концентрирана, високоефективна добавка почиства замърсените всмукателни клапани, които могат да причинят проблем при стартирането на двигателя. При редовна употреба чисти всмукателните клапани, предпазва ги от образуването на нагар, грижи се горивото да извършва дълготрайна защита на клапаните. Използва се за намаляване на колебанието, загубата на мощност и неравномерната работа на празен ход.
Начин на употреба: На всеки 3000 км. се изсипва едно шише в резервоара, независимо от обема, преди да се зареди с гориво.
354 ml
Цена: 10,00 лв.

ST 2015
COMPLETE FUEL SISTEMS

ДОБАВКА ЗА ПЪЛНО ПОЧИСТВАНЕ НА ГОРИВНАТА СИСТЕМА
С едно третиране се почиства цялата горивна система и се довежда в нормално състояние. Чисти жигльорите, всмукателните клапани, горивната камера, горивната помпа, цилиндровата глава и буталната повърхност. Премахва натрупванията, които могат да причинят: странични шумове, загуба на мощност, трудно стартиране, детонации, обедняване на горивната смес, увеличаване на вредните емисии.
Начин на употреба: Излейте бутилката в пълен резервоар – една бутилка е за 80 л. Да не се използва повече от един път на 6500 км.
532 ml
Цена: 44,00 лв.

ST 1014
OIL TREATMENT

ДОБАВКА КЪМ МТОРНОТО МАСЛО ЗА БЕНЗИНОВИ ДВИГАТЕЛИ
Намалява образуването на нагар до 68%. Поддържа основните части на двигателя по-чисти. Намаляването на консумацията на масло. Забавя износването и корозията на двигателя. Намалява образуването на утайки. Създава тънък смазочен слой, който предпазва двигателя при студено стартиране.
Начин на употреба: При смяна на маслото се прибавя съмо едно шише или едно шише между две смени на маслото.
450 ml
Цена: 12,70 лв.

ST 1215
DIESEL OIL TREATMENT

ДОБАВКА КЪМ ДИЗЕЛОВОТО МАСЛО
Забавя износването и корозията на двигателя. Предотвратява образуването на нагар по сегментите на буталото до 25%. Поддържа основните части на двигателя по-чисти. Намалява консумацията на масло до 50%. Намалява износването на двигатиля и удължава живота му. Намалява образуването на утайки. Създава тънък смазочен слой, който предпазва двигателя при студено стартиране.
Начин на употреба: При смяна на маслото се прибавя само едно шише или едно шише между две смени на маслото.
300 ml
Цена: 15,60 лв.

ST 1012
ENGINE STOP LEAK

ДОБАВКА ЗА СПИРАНЕ ТЕЧА НА ДВИГАТЕЛНОТО МАСЛО
Съдържа специални “набъбващи вещества”, които карат напуканите уплътнения да се издуват и така спират течовете. Уплътняват всички маслени уплътнения в двигателя. Действа веднага. Намалява разхода на масло. Използва се при всякакъв вид двигатели: бензинови и дизелови, при камиони, трактори, мотори. Съвместима е с всички минерални и синтетични масла.
Начин на употреба: Цялото шише се излива в маслото при топъл двигател.
428 ml
Цена: 18,70 лв.

ST 1013
SMOKE TREATMENT

ДОБАВКА ЗА СПИРАНЕ ПУШЕНЕТО НА ДВИГАТЕЛЯ
Притежава специален вискозитетен подобрител. Прибавя се директно към маслото. Намалява разхода на масло. Редуцира образуването на пушек. Предпазва вече износените части. Намалява отделянето на вредни газове: CO, CO2, HCO2. Съвместима е с всички минерални и синтетични масла.
Начин на употреба: цялото съдържание на добавката се излива в двигателя при смяна на маслото.
428 ml
Цена: 16,40 лв.

60150
GEAR OIL TREATMENT

ДОБАВКА ЗА СКОРОСТНИ КУТИИ, ДИФЕРЕНЦИАЛ, ТРАНСМИСИИ
Използва се при скоростната кутия, диференциала, задната ос, кормилната кутия. Прибавя се към съответното масло. Намалява триенето и износването. Премахва шума при смяна на скоростите. Осигурява нормална работа в скоростната кутия и диференциала. Увеличава корозионната защита. Създава равномерен вискозитет на маслото при различни температури. Има смазващо действие.
Начин на употреба: За главните трансмисии, скоростна кутия и диференциала се прибавя една тубичка.
Не се препоръчва за атоматични трансмисии!
150 ml
Цена: 13,50 лв.

ST 1852
ENGINE FLUSH

МОТОРНА ТЕЧНОСТ ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА ДВИГАТЕЛЯ ПРЕДИ СМЯНА НА МАСЛО

ЗАЩО СИПВАТЕ МАСЛО В МРЪСЕН ДВИГАТЕЛ?
В картера и в мазилната система на двигателя остават винаги и утайки. В резултат на това, новото масло веднага се замърсява и пробегът му се съкращава значително. Тази моторна течност почиства вътрешността на двигателя и неутрализира киселините. Премахва нагара, осмоляванията и утайките в картера.
Начин на употреба: Налива се в двигателя преди смяна на маслото, като двигатиля работи 15 мин. на празен ход, след това маслото се източва още докато е топло. Сменя се масления филтър и се налива новото масло.
450 ml
Цена: 9,80 лв.


Тези добавки можете да закупите от тука >> и да ползвате 10% отстъпка от цената за регистрирани потребители на форума и/или на портала


:twisted:

Потребителски аватар
shark
потребител
потребител
Мнения: 191
Регистриран: 23 авг 2005, 12:48
Модел на автомобила: Sierra 1.6 GL
Местоположение: Русе
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от shark » 01 сеп 2006, 15:30

Какво мислите за тези добавки за почистване на двигателя преди смяна на маслото? Позлвали ли сте някои от тях и има ли ефект?

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от mrdds » 01 сеп 2006, 16:12

аз сложих такава при последната смяна.Със старото масло се бях притеснил:Имаше една тънка бяло-жълта ивица на върха на щеката.Помислих си че е вода.Но като отидох при приятел в сервиз за смяна на масла ми каза че е за прочистване с добавка.Наля нещо на Валволин,колата поработи 10мин и източихме маслото.След тази добавка маслото беше почти жълто-и то цялото,явно е измила там някви отлагания.Сега с новото масло съм минал около 5000км и няма никакво изменение в цвета.Смятам че е подействала добавката.

Потребителски аватар
Plamen CONSUL 73
потребител
потребител
Мнения: 1160
Регистриран: 23 юли 2006, 21:45
Модел на автомобила: FORD CONSUL" 73 2.3V6 FORD CONSUL"73 2.0 OHC AUDI A4 1.9 AFN
Местоположение: ВАРНА
Status: Извън линия

Мнение от Plamen CONSUL 73 » 03 сеп 2006, 19:31

Аз съм ползвал това за течове в охл. с-ма течеше ми радиатора сипах от това, и веднага спря не помня каква марка беше (да знам за червения пипер :D )

Потребителски аватар
WarKiller
потребител
потребител
Мнения: 104
Регистриран: 29 юни 2006, 22:17
Модел на автомобила: Ford Fiesta CLX 1.1 Mi
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от WarKiller » 28 сеп 2006, 01:52

За да не отварям нова тема - реших да питам направо в тази ...
Някой ползвал ли е добавка за масло Sonax и ако да какви са му впечатленията.

Потребителски аватар
WarKiller
потребител
потребител
Мнения: 104
Регистриран: 29 юни 2006, 22:17
Модел на автомобила: Ford Fiesta CLX 1.1 Mi
Местоположение: Бургас
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от WarKiller » 31 окт 2006, 14:58

:D
Никой нищо не каза ... затова аз ще пиша вече впечатленията си за тази добавка. :x
Ужас е. Никакво намаляване на разхода на масло. Единственото, което стана, че започнах да пуша от ауспуха ужасно много.
Един познат, който работи в бензиностанция ми разправяше после, че доста хора са оплаквали от тези добавки на Sonax. И пушело от високото съдържание на парафин в тях ... :x

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Мнение от nikolovvd » 14 дек 2006, 09:40

Според мен всички тези добавки имат за цел да решат времено проблема - докато ти отстранят проблема в сервиза или продадеш колата на някой. Не визирам автомобилите с АГУ. Там нещата са други и от време на време трябва да им се помага.
Последна промяна от nikolovvd на 14 дек 2006, 10:07, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Мнение от mrdds » 14 дек 2006, 09:46

специално за инжекторите не мисля.Като караме на газ нали се запушват.Това в никой сервиз не могат да го излекуват,изключвам ултразвукува вана,която пак е същото почистване както и с добавката.Мисля да се пробвам с едно шУше добавка за инжектори,че вече трудно стартирам,особенно при отрицателни температури.Незнам дали ще помогне,но няма да навреди.

За другите неща съм съгласен,разни маслени добавки за уплънение и т.н...колкото да продадеш колата. :wink:

TIN
потребител
потребител
Мнения: 543
Регистриран: 17 фев 2006, 15:40
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8i DOHC 1796cc 16V Zetec 85KW (115PS); 95 - комби,АГУ BRC Sequent Injection
Ford Fiesta 1,4i 2008г.
Местоположение: гр Сопот
Status: Извън линия

Мнение от TIN » 14 дек 2006, 10:03

mrdds написа:специално за инжекторите не мисля.Като караме на газ нали се запушват.Това в никой сервиз не могат да го излекуват,изключвам ултразвукува вана,която пак е същото почистване както и с добавката.Мисля да се пробвам с едно шУше добавка за инжектори,че вече трудно стартирам,особенно при отрицателни температури.Незнам дали ще помогне,но няма да навреди.

За другите неща съм съгласен,разни маслени добавки за уплънение и т.н...колкото да продадеш колата. :wink:
Използвай Castrol!
20-30 литра гориво и 200-300 км само на бензин но с повечко газ при това извънградско, в градски цикъл без ефект!
Т.е. Поне към 4000 оборота ако може повечко ... :)
При мен се оправи след 200км..
Успех!

Потребителски аватар
Svetlix
потребител
потребител
Мнения: 524
Регистриран: 21 сеп 2006, 18:38
Модел на автомобила: Nissan Almera SRi 1.6, 16V
Местоположение: Моето гето е д`гето
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Svetlix » 14 дек 2006, 11:00

По принцип всички добавки независимо за какво са представляват нож с 2 остриета. Нищо не се губи в природата. Всяко едно подобрение е за сметка на друго.

По принцип промивка на мазителна система се прави точно както е описал Паци за ладата. Така поне го пише по учебниците ;)

nisko
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 29 мар 2009, 19:00
Модел на автомобила: fiesta
Status: Извън линия

Re: STP добавки за вашата кола

Мнение от nisko » 14 юли 2009, 19:13

линка за това откъде могат да бъдат закупени не ми се отваря. моля пиши на л.с.

Kiko123
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 21 юни 2009, 18:21
Модел на автомобила: Ford Focus 2002 1.8 TDCI 115hp
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: STP добавки за вашата кола

Мнение от Kiko123 » 15 юли 2009, 08:50

Попринцип тези добавки ги има дори в ОМВ, тъй че не са проблем за намиране.

Да питам някои колега с TDCI ползвал ли е 36011
DEISEL TREATMENT и има ли някакъв feedback за него :)

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: STP добавки за вашата кола

Мнение от urgan » 15 юли 2009, 11:13

Brock ти като човек който се занимава с коли мислиш ли че тези добавки вършат работа, питам защото чувам мнения че някой са слагали такива добавки вдигнало им сичката мизерия от резервоара и накрая става мазало. Не веднъж съм питал за добавки и всеки ми казва не се занимавай с глупости. Ти какво ще кажеш по въпроса, гледам също много негативни изказвания относно въпросните добавки.
Изображение

DTM
потребител
потребител
Мнения: 1526
Регистриран: 05 мар 2006, 14:18
Модел на автомобила: *
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Re: STP добавки за вашата кола

Мнение от DTM » 17 юли 2009, 06:53

nisko написа:линка за това откъде могат да бъдат закупени не ми се отваря. моля пиши на л.с.
Колега, линк-а не ти се отваря?
А преди това видя ли, че темата е пусната преди повече от 4-тири години :shock: :D .

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 31 госта