За ползата от двойното заключване

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

За ползата от двойното заключване

Мнение от urgan » 04 май 2009, 13:36

Колеги да ви кажа какво стана тази нощ. Опитаха се да ми откраднат колата. Отидох си за празниците в Шумен и тая сутрин съседа звъни на пожар. Слизам аз какво да видя капака отворен и задното стъкло на лявата врата строшено. Не беше взето нищо ама са пробвали акумулатора да разкачват но без успех. Полицията разбира се не направи нищо дори не си направиха труда да дойдат, да видят за какво става въпрос, накараха ме аз да ходя и да давам показания. Та такива неща, затова колеги който я има тази екстра двойно заключване ползвайте я защото при мен изигра много важа роля. Заради нея не са могли да влязат в колата и да направят по голям зулум. Ама само да ги хвана тия келешчета ще им натроша главите както беше натрошено стъклото.

Промених ти заглавието, че не беше особено информативно.
debug
Изображение

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Да ви разкажа...

Мнение от essex » 04 май 2009, 16:09

баси копеленцетата *00142* *00200* но добре че съседа поне ти е званнал, че някои въобще не им дреме цитирам: "нали не е мойта кола :mrgreen: "
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

фук-фук
потребител
потребител
Мнения: 224
Регистриран: 15 май 2008, 09:19
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK2 96г
Sedan 1.8i Zetec-E
Местоположение: Plovdiv
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от фук-фук » 08 май 2009, 10:49

А какво е това "двойно заключване"?
Абе що гори толкова много тоя Ford бе?!? Щото много върви ли?

Потребителски аватар
nikolovvd
потребител
потребител
Мнения: 4952
Регистриран: 15 май 2006, 16:18
Модел на автомобила: Mitsubishi X
Местоположение: Видин
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от nikolovvd » 08 май 2009, 11:47

Неможеш да отвориш отвътре вратата на колата.

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от hunter » 08 май 2009, 13:49

Но това не важи ли само за задните врати, по точно "защита против отваряне от деца" или е нещо друго ?

Потребителски аватар
Атанас
потребител
потребител
Мнения: 857
Регистриран: 18 окт 2006, 15:36
Модел на автомобила: Mondeo MK2 1.8TDI в сърцето ми
Mondeo MK3 2.2TDCI
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от Атанас » 08 май 2009, 14:20

Хайде сега по-спокойно :)
Би ли обяснил как двойното заключване попречи на крадците да влезнат в колата и да я откраднат?
Инък съжалявам за случката. Много кофти работа. Тези да ги хванеш и да им счупиш ръчичките от бой *00142*

Потребителски аватар
bodurov
потребител
потребител
Мнения: 362
Регистриран: 29 юли 2007, 11:46
Модел на автомобила: FORD C-MAX 1.6L Duratec 16V Ti-VCT(115 hp)2009г.
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от bodurov » 08 май 2009, 18:47

Здравейте,на мойта като я заключа с тази екстра се чува как машинката прави още малко ход и вратите и 4те отвътре не могат да се отворят може би е направено с цел ако счупят прозорец да не отворят врата и да проникнат в колата,до тук добре но бутнеш ли ключ или нещо друго в ключалката и всичко се отваря.А между другото с моя ключ отварям още 2 фордака.
Изображение

Потребителски аватар
Cougar
потребител
потребител
Мнения: 590
Регистриран: 14 яну 2008, 09:34
Модел на автомобила: Ford Probe GT '93 2.5 V6 EB9003AH, Ford Cougar '00 2.0 16V EB9950AH
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от Cougar » 09 май 2009, 08:23

За двойното заключване за пръв път прочетох в каталог на Мондео от 1993 година, само че нащо няма :)
Продавам си колата !

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от HACKO » 09 май 2009, 21:58

Това че не се отваря вратата хубаво, обаче какво те топли, като от 2г в Хасково (предполагам че и във другите градове) директно чупят стъклото на предна врата и оттам без даже и да пробват да отворят вратата отмъкват радиото и каквото друго докопат.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

hunter
потребител
потребител
Мнения: 165
Регистриран: 18 фев 2009, 15:25
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.25 16V АГУ
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от hunter » 10 май 2009, 15:09

Наско а има ли някакъв начин за противодействие ? Поне знам че си криминалист и може би ще кажеш някоя хитрост _friends_

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13097
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от HACKO » 10 май 2009, 21:48

За съжаление не, понякога щетите по автомобила са във пъти по-големи отколкото стойността на откраднатото.
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от urgan » 11 май 2009, 09:25

понякога щетите по автомобила са във пъти по-големи отколкото стойността на откраднатото.
С това съм много съгласен.

Не казвам че това е екстра която защитава от кражба и автомобила неможе да бъде откраднат, но в моя случай не са можли да влезнат точно заради това че не са можли да я отворят. На комшията без проблем са си свършили работата.
Хайде сега по-спокойно
Би ли обяснил как двойното заключване попречи на крадците да влезнат в колата и да я откраднат?
Чупят задното стъкло с мисълта можеби да отворят задната врата и през не всички останали но тъй като не са можли, а и всичко е в стъкла не са искали да се нарежат са се отказали, но това са само предположения немога да ти кажа със сигурност само те си знаят. Но факт е че нищо не липсваше може и да са се подплашили знам ли.

От всичко изписано става ясно че крадците са пълни аматьори може би това е главната причина да се размина с едно стъкло. Ако някой ти е набелязал колата ще я вземе и няма никакви заключвания и аларми да помогнат, те просто пречат и забавят малко, но понякога това малко върши работа.
Изображение

Потребителски аватар
essex
потребител
потребител
Мнения: 2401
Регистриран: 28 окт 2008, 14:15
Модел на автомобила: Форд Фокус СТ170
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от essex » 28 яну 2010, 17:02

Здравеите колеги, днес случайно открих "топлата вода" ! Отварям аз едната задна врата и гледам некво малко бяло палче малко под езика на бравата , ако мога да така да се изразя и си викам: "брей за какво ли е това :lol: :D: "
цъкам го и се ослушвам :roll: , така няколко пъти и нищо не чувам :mrgreen: и бом може пък да е онова двойно заключване ми изникна щото четох тази тема преди доста време. След което опитах отвътре да отворя - да ама не , а от вън се отваря , ебаси якото :lol: :D: !!! ще бъзна някой приятел че ми е счупил механизма ... :mrgreen:
По-добре 10мин закъснял, но поне жив и здрав.

Потребителски аватар
debug
потребител
потребител
Мнения: 1582
Регистриран: 07 фев 2007, 01:29
Модел на автомобила: триврат Focus Zetec 2.0 99г; Mazda 626 GC купе 84г.; BMW E36 96г.
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от debug » 28 яну 2010, 19:18

essex написа:Здравеите колеги, днес случайно открих "топлата вода" ! Отварям аз едната задна врата и гледам некво малко бяло палче малко под езика на бравата , ако мога да така да се изразя и си викам: "брей за какво ли е това :lol: :D: "
цъкам го и се ослушвам :roll: , така няколко пъти и нищо не чувам :mrgreen: и бом може пък да е онова двойно заключване ми изникна щото четох тази тема преди доста време. След което опитах отвътре да отворя - да ама не , а от вън се отваря , ебаси якото :lol: :D: !!! ще бъзна някой приятел че ми е счупил механизма ... :mrgreen:
Ти сериозно ли го мислиш, че това е двойното заключване :shock: . Това е защита против палави детски ръчички - да не си отворят отвътре и да изпаднат в движение.
Изображение

Изображение

NOS
потребител
потребител
Мнения: 31
Регистриран: 05 юни 2008, 17:40
Модел на автомобила: Nissan Primera P11-144 2.0TD
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от NOS » 28 яну 2010, 21:19

Бе не че нещо ама да го кажем по този начин. Чупят стъклото , отключват и си отварят от отвън. Кво му е сложното та да ти пази колата. Това е за деца на задната седалка да не си отворят вратата в движение и да стане мазало. По скоро се е разлаяло някое куче от чупенето на стъклото и са побягнали. само ми е интересно защо пък на задната врата. Каква е разликата със стъклото на предната хем е и по голямо и по лесно ще поддаде. Само да не са били някакви лапета просто ей така за да правят глупости да са го измахали с някакъв камък.

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от Alexi » 28 яну 2010, 21:34

колеги ,бъркате се .. двойното заключване е система против кражба и няма нищо общо със защитата против отваряне на задните врати от деца .. при мен се активира при повторно натискане на бутона за заключване в рамките на 4 сек ,машинките правят още някакво движение и индикацията на мигачите е друга .. тази и други функции на дистанционното са описани подробно в инструкцията за експлоатация на автомобила.

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от PcMan » 28 яну 2010, 23:05

Точно така. Един път натискайки само включва алармата и заключва вратите без да премигват мигачите. Натиснеш ли два пъти копчето за заключване последнователно, тогава светват и мигачите и наистина сякаш чувам допълнителен звук от ключалките (не съм се заслушвал а много бързо цъкам два пъти дистанционното без голям интервал за да се отдели звука от нормалното заключване от дозаключването).

Бих казал, че двойното наистина би помогнало против по-лошо подготвени крадци. Аз дори в магазин да влизам за 2минути си взимам панела, не заради него да ми направят по-големи щети отколкото цената на 6000-ката и нерви.. Предния собственик (и всичките ми познати) оставят панела под кормилото в малкото пространство или под седалката и т.н. за различни марки/модели. :shock: Така ти разбиват стъклото, намират панела и ефекта е нулев от факта че имаш падащ панел с код. Поне като ще ти разбиват стъклото да не намерят панела(взимаш го със себе си) и да останеш само със стъкло за оправяне.. Още повече с малките и лекички панели на някои оригинални форд-ски cd-ta. И каско абсолютно задължително особено за София. Да, много пари е но точно когато нямате ще стане нещо неприятно - така стана със сиерата ми. :)

Най-лесно влезте в колата и с дистанционното включете алармата(централното), опитайте да отключите ръчно със всички ключалки 1 по 1 и ако не става - имате двойно заключване. По лесно е от ровене из упътвания и данни за нивото на оборудване на модела ви в повечето случаи :wink:
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Потребителски аватар
trackersoft
потребител
потребител
Мнения: 96
Регистриран: 05 окт 2009, 12:46
Модел на автомобила: Форд Пума 1.6 2001
Местоположение: Бургас, България
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от trackersoft » 29 яну 2010, 10:01

На мен пък преди 4 години ми откраднаха CD плеъра без панела, заедно с колоните (тъкмо бяха на седмица едни JVC-та). И то без да чупят каквото и да било по колата, ма на късмет ченгетата ги хванали същата нощ - и след близо месец чакане и документация си ми върнаха CD-то и колонките.
Така че извода с падащите панели е, че се крадат и плеърите без панели, чудех се известно време за кво им е бил плеър без панел, ма после ме светнаха че панели се продавали отделно...Така че тва с падащия панел си е малко та*ак работа за в БГ.

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от urgan » 29 яну 2010, 15:20

Всичко това с двойното заключване е за пишман кадци, такива дето чупят и троша сама и само да вземат няква вещ на стойност около 100 лв. Интелигентния крадец никога няма да ти строши джама първо защото се вдига много шум и второ като счупиш прозореца всичко по седалките става в стъкла. Както беше и с мойта кола. Незнам защо задния прозорец, но едва ли този който краде ще иска да си нареже ръцете или други части от тялото си все пак всички имаме инстинкт за самосъхранение. Всичко е много лесно когато счупиш джама отвориш си врата и си вземеш каквото искаш. Но когато човек е неподготвен че вратата няма да се отвори от вътре и не иска да се нареже плана се променя. Така че аз смятам че двойното заключване което изобщо не е за децата отзад, както някой беше писал по-горе, е изключително полезно против такива тъпи крадци като тези.
Изображение

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: За ползата от двойното заключване

Мнение от PcMan » 29 яну 2010, 23:05

trackersoft До колкото аз знам, СД плейъра (поне за оригиналните мисля, че е така) работи само и единствено със собствения си панел, т.е. имат връзка - не е само кода, който може да се разбие. Поне така си мисля, може би на афтермаркет-ите някои не са така.
urgan Така е, но е по-добре със двойно заключване колкото и да е малък шанса да те спаси някой ден от пишлеме. По подобна на твоята логика да караме без еърбеци, защото като те блъсне 40тонен ТИР са без значение (това е старото мислене на баща ми, за когото колите са на приблизително равно ниво по безопасност, както и, че голяма кола като сиера е много безопасна кола заради размерите и теглото, които играят много за нея). И много други примери, не знам дали ще се съгласиш с мен - и пишлемета от квартала има в крайна сметка, не са само обучени крадци навсякъде :wink:
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 11 госта