Задна пръскачка комби мондео

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Задна пръскачка комби мондео

Мнение от red » 29 дек 2009, 14:05

Някой знае ли след двигателния отсег от къде минава маркучето за водата и как е захванато?
Тръгнах да го попправям от към казанечето и като го видях как е нацепен сигурно е така по цялата дължина - занчи трябва да го сменям цялото но искам да измисля най лесния начин.

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задна пръскачка комби мондео

Мнение от pepy1 » 29 дек 2009, 14:55

омотаваш края на новия и края на стария с изолирбанд и теглиш бавно и внимателно,минава през тавана ако е за отзад,в средната задна част на предния капак под кората има разклонение за предните пръскалки и задната от там тръгни
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задна пръскачка комби мондео

Мнение от tropper » 29 дек 2009, 14:57

На МК1/хечбек тръгва през дясна предна колонка, минава по тавана на около 5-10см от десния ръб, покрай дръжките на тавана и така до маншона в ъгъла на петата врата през който влиза във вратата.

Успех :wink:

При мен се е разместил някъде и се беше откачила една свързваща гумена муфа около дръжката над задна дясна врата и течеше през тапицерията на тавана. Като го дръпнах за да го вкарам в муфата се откачи другаде и нарая му теглих ма*ната и се отказах.
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задна пръскачка комби мондео

Мнение от red » 29 дек 2009, 15:13

От отговорите да разбирам ли, че по тавана щипки няма и мога да го сменя само с теглене без да свалям тапицерията на тавана?

by_cec
потребител
потребител
Мнения: 291
Регистриран: 27 авг 2008, 14:27
Модел на автомобила: Mondeo 93' 2.0 16v Mondeo ST220 2,5Т
Corsa 99" 1.0 12v
Mondeo 99" 2.0 16v
Местоположение: Габрово
Status: Извън линия

Re: Задна пръскачка комби мондео

Мнение от by_cec » 29 дек 2009, 15:20

Ако маркуча е нацепен само в двигателния отсек, по-добре не се мъчи да го изтегляш защото наистина е наден по средата на тавана и ще се наложи да сваляш тапицерията ,а то си е сериозна играчка. Освен това над тапицерията има няколко щипки, които държат маркуча към гредите на тавана за да не се разхожда и дрънка по тапицерията.

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задна пръскачка комби мондео

Мнение от red » 29 дек 2009, 23:30

значи - най лошият вариант.
няма начин да не го сменям според мен продължава да тече и в скритите в купето части.
ще обмисля да пусна нов по праговете и после в задната врата.....

Потребителски аватар
tropper
потребител
потребител
Мнения: 687
Регистриран: 12 юли 2007, 00:34
Модел на автомобила: Ford Mondeo MK1 1.6 16V GLX '93; ГИ Stilogas/Tamona, изп. Tomasetto, инж. Valtek; *** КЛИМАТИК ***
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задна пръскачка комби мондео

Мнение от tropper » 30 дек 2009, 20:19

Не съм сигурен за МК2, но да си кажа при мен как беше, пък може и да помогне:

Тапицерята се отделя сравнително лесно. Единственото по-неприятно е да свалиш панела, през който излиза колана на средната колонка горе. След това сваляш дръжките на тавана над вратите и вече можеш с ръка да бъркаш до маркуча.

Панелът на колана обаче после трудно се слага, щото е на едни щипки дето да си е*е *амата! Ако на МК2 е като на МК1, търси щипка горе в средата (и много внимавай да не я счупиш) и отстрани има на по две места от всяка страна едни пластини - стените на панела трябва да се изкривят леко навън за да освобоодят пластините.
късото съединение прави силата
LPG: Изображение / 1.07 заради гумите :)

Потребителски аватар
pepy1
Модератор
Модератор
Мнения: 4778
Регистриран: 18 май 2005, 22:38
Модел на автомобила: бивш форд ескорт 1.6i 16v zetec Ghia Combi'96
бившо пежо 306 комби 1,9 ТД пак комби и Сеат ибиза 3 цилиндров 1.4 дизел
Местоположение: шоп от Младост-4
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задна пръскачка комби мондео

Мнение от pepy1 » 30 дек 2009, 20:27

red написа:значи - най лошият вариант.
няма начин да не го сменям според мен продължава да тече и в скритите в купето части.
ще обмисля да пусна нов по праговете и после в задната врата.....
сетил си се за най правилното решение ,старите остават там където са ,пък ти си пусни нов от където си душа иска
времето е като парите-никога не стига

Потребителски аватар
gorby
потребител
потребител
Мнения: 71
Регистриран: 15 мар 2008, 20:19
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TDI-99.
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Задна пръскачка комби мондео

Мнение от gorby » 01 яну 2010, 20:50

Здравей,при мен го имаше проблема със задната чистачка но докато го открия мина доста време.Не пръскаше дюзата отзад а помпичката се чува.И аз започнах от зад на пред.Разглобих дюзата на задния капак-комби е мондеото ми.Там всичко беше на реди го затворих и аз така си мислех да не се занимавам с това.Случайно погледнах под бронята отпред където е казанчето и видях пяна и вода.беше се откачило маркучето от помпата на казанчето.При теб ,казваш че енацепено маркучето.До къде е нацепено,в моторния отсек ли?пробвай първо да го подмениш само там,възможно е в купето маркучето да е здраво.Желая ти успех! >:D<:
карам си форда!

Потребителски аватар
red
потребител
потребител
Мнения: 888
Регистриран: 04 окт 2005, 10:36
Модел на автомобила: Mondeo 2.0L 16 combi mkII GHIA GAZ
Местоположение: На изток от рая :)
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Задна пръскачка комби мондео

Мнение от red » 10 яну 2010, 00:30

Каккто се казва речено - сторено.
Купих си маркуче Фи 3мм по 19ст., седем метра. Правих една снадка след опита да сменя само частта в моторния отсек. Иначе смело взимай 9 метра.
Не си играх да разглабям тавана. Прокарах маркуча род плаговете и през тапицерията на багажника. мимиходом, разглабяйки корите на петата врата оправих и ключалката на багажника - да работи като бутонче , а не само с ключа. При интерес ще обяснявам.
Важно е да се има предвид, че от страната на казанчето от моторния отсег към купето дупка няма. Или трябва да си пробиеш или да влезеш от към шовюрската страна и да продължиш по тези прагове или, както направих аз - промуших маркуча през отвора за климатизацията. Използва се разстоянието между филтъра за вуздух и пластмасовата кора , която го звахваща. След тов се продържава през процепа на уплътнението между купето и пластмасата на отвора за въздух. Може и да притиска тук-таме , но ефектът е на лице - пръска и не губи вода.
Успех на желаещите!

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google [Bot] и 11 госта