Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Потребителски аватар
jordj
потребител
потребител
Мнения: 1190
Регистриран: 27 юни 2005, 22:10
Модел на автомобила: Форд Фокус МК2 1,6tdci
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от jordj » 18 дек 2010, 06:06

В неделя в ОМВ-Люлин ще я видят които са там.Снимки ще кача.
*00133*

Потребителски аватар
sotirbg
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 10 май 2009, 14:20
Модел на автомобила: 2005 Ford Focus 1.6 tdci DPF 109PS
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от sotirbg » 18 дек 2010, 19:59

Колега, стига коолата да е била поддържана, не виждам какво си му мислил на дизела! От около 2 години съм с тоя фокус от профила ми и абсолютно никакви проблеми нямам, а харчи уникално малко! Според мен тия предразсъдъци относно дизела: капризни, скъпа поддръжка и т.н. са отживеница. 2 години вече само наливам дизел и карам без никакви други разходи. А удоволствието като се качиш на вълната на въртящия моменнт е страхотно. Много безаварийни километри!

Потребителски аватар
DigiPro
потребител
потребител
Мнения: 4336
Регистриран: 08 фев 2005, 23:15
Модел на автомобила: служебен C-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен B-Max 1,0 EcoBoost
ex служебен Fusion 1,4 Duratec 16V.
ex Fiesta Si 1,6 16V MK3,5
ex Fiesta 1,1i MK3
Местоположение: Велико Търново
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от DigiPro » 18 дек 2010, 20:54

sotirbg написа:Колега, стига коолата да е била поддържана, не виждам какво си му мислил на дизела! От около 2 години съм с тоя фокус от профила ми и абсолютно никакви проблеми нямам, а харчи уникално малко! Според мен тия предразсъдъци относно дизела: капризни, скъпа поддръжка и т.н. са отживеница. 2 години вече само наливам дизел и карам без никакви други разходи. А удоволствието като се качиш на вълната на въртящия моменнт е страхотно.
На един колега от форума Мондео 2,2 TDCi 2005г - на малко километри и със сервизна история тези дни след диагностика му направили сметка приблизително 7 хил. лв. за ремонт (помпа, инжектори и т.н.). Та ти ми кажи дали са предразсъдъци.

Потребителски аватар
Pyrhel
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 12 авг 2010, 20:51
Модел на автомобила: няколко други марки +
Mondeo Titanium X 2.2 TDCi
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от Pyrhel » 19 дек 2010, 02:36

аз съм тоя с 7те хил. за ремонт. Засега (200км с целенасочено наистина много злобно ръчкане) проблемът се реши със 70 лв за смяна на горивен филтър, заради скръндзлив избор от предния собственик. Предстои ми пътуване от няколко хил. км следващите дни по БГ и реших да следвам приказката, че "султанът обича смелите" и ще тръгна с тая кола поне да й разкажа играта докрай, ако я бъде - ще я бъде, ако не - ще ремонтирам :)

Потребителски аватар
kimimg
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 26 мар 2010, 21:29
Модел на автомобила: mondeo 2000 tdci 130 к.с. 2003г и mondeo 1.8 16V 115 к.с. 1993г
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от kimimg » 22 дек 2010, 12:31

колегата който направи сравнение между бензин и дизел на 100000 км е забравил да сложи при разходите на бензина свещи и кабели а темай се сменят 2 пъти за тези километри, ами ако и на бензиновия автомобил се скапе съединителя :mrgreen: Поздрави за избора на фокусника безавариино каране от мен

didoya
потребител
потребител
Мнения: 103
Регистриран: 10 дек 2009, 21:49
Модел на автомобила: Focus 2008 1.6 Duratec
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от didoya » 22 дек 2010, 15:25

Честито за колата, много да те слуша:)

Иначе относно избора на мотор - ами не съм съгласен с квалификацията, че 1.6 бензин е умрял мотор. Зависи от очакванията.

Моите впечатления от Фокус 2, 1.6 100 коня бензин са:

1. Потегля много леко, без никакви затруднения.
2. Пъргав е в града.
3. Извън града не е ракета, но е абсолютно достатъчен за нормално шофиране. При движение съсм 120 км/ч на 5-та предавка няма нагорнище на Тракия на което да не може да ускори. Скоростите са сметнати доста добре и колата се чувства доста пъргава за само 100 коня.
4. Разход в София - по 40 км на ден, повече от 9/100 не съм успявал да го докарам.
5. Разход навън - София - Корфу - София (~ 1500 км), с пуснат климатик и спазване на ограниченията - среден разход 6.35/100.
6. За да не кажете, че съм чак толкова заблуден относно вървенето - слизам от А4 1.8Т с чип на 180 коня, та горе-долу си имам представа какво е вървеж:) Карах и 1.6 ТДЦИ преди да избера. Да - повече тегли в ниските, като цяло повече върви от 1.6 бензин-а, но за мен 1.6 бензин е идеалният баланс цена/разход/вървеж/подръжка за нашите пътни условия. И върви напълно достатъчно. И не правете аналогии със старият 1.6, нищо, че и той е 100 коня. Модифицират ги по малко непрекъснато и ги правят по-пъргави и еластични моторите.

С дизела евентуални негативи, защото се говори за 2-ра упортеба кола:
1. Дюзи - 2000++
2. Помпа - няма идея
3. Турбина - 1500++
4. Демпферен маховик - 1000++
5. Електрически хидроусилвател на волана - всички Фокус 2, различни от 1.4 и 1.6 бензин са оборудвани с нея - не подлежи на ремонт и/или рециклаж.

Относно колегата със свещите - Свещите на бензина са смехотворна сума и се сменят веднъж на 60 000 км:)
Бензина няма и горивен филтър, това още поевтинява обслужването.

Потребителски аватар
mrdds
потребител
потребител
Мнения: 3127
Регистриран: 23 фев 2006, 12:26
Модел на автомобила: S max 2.0 Diratec HE 2007 titanium
Местоположение: Пловдив
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от mrdds » 23 дек 2010, 10:24

Има горивен филтър,разбира се,но цената му е смехотворна в сравнение с на TDCI-то.Както и свещите , кабелите и т.н. :D

Не е критерии за качество и здравина 2г и 15000км без да си пипал нищо.Просто ще си дойде времето на всичко....рано или по късно.Колите се купуват да те карат не 2г,а 12.Виж ако има някой след 12г с TDCI да каже,че не е пипал дюзи,турбо,и т.н тогава ще си признем,че поддръжката на стар TDCI е незначителен разход на фона на 12-те години и поне 150 000км пробег.

А и в крайна сметка парите са за това да се харчат.Когато един автомобил те кефи(както обичам да казвам "кеф цена няма" ) какво от това да го поддържаш по скъпо от друг.Колата и жената само пари харчат.Едни повече други по малко. :wink:
Да си ги караме със здраве ,другото ще го изработим. :D

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от Alexi » 23 дек 2010, 10:53

моето мондео не е 12 годишно но пробега му доближава 150к ,не е пипано нищо по горивната система нито по окачването и за момента няма грижи .. закупено и обслужвано е само в МР ,пробега е реален .. но ако си купиш 12 годишна горублянка на 150к - е там вече няма да минеш без проблеми .. просто няма 12 годишен дизел на 150к .. вярно че ако се скапе нещо ще е цифра но мен ме кефи смазващата тяга като смачкам газта още от 1500 оборота и това усещане си струва всеки лев за мене .. няма да живея 100 години че да карам малолитражни бензини щото не се чупели и малко харчели ...

vvasilev
потребител
потребител
Мнения: 517
Регистриран: 25 юли 2005, 17:33
Модел на автомобила: Форд Фиеста 1.8 дизел-1998 г.
Местоположение: В. Търново
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от vvasilev » 23 дек 2010, 18:19

:twisted:
Alexi написа:няма да живея 100 години че да карам малолитражни бензини щото не се чупели и малко харчели ...

angel.georgiev
ВРЕМЕННО ОТСТРАНЕН
ВРЕМЕННО ОТСТРАНЕН
Мнения: 92
Регистриран: 24 дек 2010, 09:42
Модел на автомобила: .
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от angel.georgiev » 24 дек 2010, 10:26

vvasilev написа::twisted:
Alexi написа:няма да живея 100 години че да карам малолитражни бензини щото не се чупели и малко харчели ...
Който е обсебен от манията за 2012-та да си вземе много литражни турбо-бензини като Ford Focus RS500 например :)

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10847
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от ЯЛТА » 24 дек 2010, 10:50

Аз съм съгласен, откривам дарителски фонд, айде спонсорирайте ! После ще ви повозя !
Превеждайте парите на сметката на " КЛУБ ФОРД ", с уточнение,- за RS-500
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

angel.georgiev
ВРЕМЕННО ОТСТРАНЕН
ВРЕМЕННО ОТСТРАНЕН
Мнения: 92
Регистриран: 24 дек 2010, 09:42
Модел на автомобила: .
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от angel.georgiev » 24 дек 2010, 14:25

ЯЛТА написа:Аз съм съгласен, откривам дарителски фонд, айде спонсорирайте ! После ще ви повозя !
Превеждайте парите на сметката на " КЛУБ ФОРД ", с уточнение,- за RS-500
Малко сме закъсняли, защото всички са продадени :) Може да си купиш само "обикновения" Ford Focus RS 305 hp :twisted:

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от Alexi » 24 дек 2010, 14:31

има един върнат от лизинг в МР ,на половин цена .. няколко пъти вече го гледам :twisted:

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от PcMan » 24 дек 2010, 14:51

По-горе вече правихме сметката със спестените пари. Да кажем, че на година ще върти 20 000км фокуса. 6000км градско и 14 000км извън. Примерно! При тези цифри и разход по книжка (а при дизела той е по-точен, при бензина вероятността в Софийския ад да прави по-голямо отклонение от книжката е 100%-ов, при въображаеми равни условия, задръствания и начин на каране на бензина и дизела) при 1.6 бензин 100коня, и 1.6 tdci HP 109hp по книжки: Това прави 1000лв отгоре за бензин, само за 20 000км, само за гориво. Да не забравяме, че дизела е и по-динамичната кола, а в градско отдлно от това е и много по-добрата. Ако се кара повече градско(1 от причините да се купува дизел), парите скачат още заради по-голямата разлика в градския от извънградския разход м/у бенз.двигател и дизеловия, ако се кара повече от 20 000км, още.

Т.е. ако не се кара много в София, и като цяло не много - 20 000км за 12 месеца, това са 1000лв. Ако се кара повече градско, и 30 000км общо, отиват към 2000лв на година.
Не знам всяка година да се сменят сериозни неща, за да се връщат тези пари в колата, с което става равна с бензина :mrgreen: Особено на 20-30 хил. км как ще стане това :mrgreen: И така заключение - правилния избор, особено кола с история, по-динамичния двигател, спестяващ 4 цифрени суми на година само в гориво. :) Поздрави.
Alexi написа:има един върнат от лизинг в МР ,на половин цена .. няколко пъти вече го гледам :twisted:
На коя цена половината? Мото пфое и RS ли предлагат/предлагали, похвално. Четох, че бил само един RS в България, може вече да не е така. Виждал съм го в движение, мали :mrgreen:
Последна промяна от PcMan на 24 дек 2010, 15:03, променено общо 2 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

angel.georgiev
ВРЕМЕННО ОТСТРАНЕН
ВРЕМЕННО ОТСТРАНЕН
Мнения: 92
Регистриран: 24 дек 2010, 09:42
Модел на автомобила: .
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от angel.georgiev » 24 дек 2010, 15:50

PcMan написа:По-горе вече правихме сметката със спестените пари. Да кажем, че на година ще върти 20 000км фокуса. 6000км градско и 14 000км извън. Примерно! При тези цифри и разход по книжка (а при дизела той е по-точен, при бензина вероятността в Софийския ад да прави по-голямо отклонение от книжката е 100%-ов, при въображаеми равни условия, задръствания и начин на каране на бензина и дизела) при 1.6 бензин 100коня, и 1.6 tdci HP 109hp по книжки: Това прави 1000лв отгоре за бензин, само за 20 000км, само за гориво. Да не забравяме, че дизела е и по-динамичната кола, а в градско отдлно от това е и много по-добрата. Ако се кара повече градско(1 от причините да се купува дизел), парите скачат още заради по-голямата разлика в градския от извънградския разход м/у бенз.двигател и дизеловия, ако се кара повече от 20 000км, още.

Т.е. ако не се кара много в София, и като цяло не много - 20 000км за 12 месеца, това са 1000лв. Ако се кара повече градско, и 30 000км общо, отиват към 2000лв на година.
Не знам всяка година да се сменят сериозни неща, за да се връщат тези пари в колата, с което става равна с бензина :mrgreen: Особено на 20-30 хил. км как ще стане това :mrgreen: И така заключение - правилния избор, особено кола с история, по-динамичния двигател, спестяващ 4 цифрени суми на година само в гориво. :) Поздрави.
Alexi написа:има един върнат от лизинг в МР ,на половин цена .. няколко пъти вече го гледам :twisted:
На коя цена половината? Мото пфое и RS ли предлагат/предлагали, похвално. Четох, че бил само един RS в България, може вече да не е така. Виждал съм го в движение, мали :mrgreen:
Колега, аз съм имал Ford Focus 1.6 PET (2009) и съм го карал почти година и половина. Как ги измисли тези неща за динамиката в градски условия и разхода в града не знам. Как реши, че пропорцията 6000/14000 км е средностатистическата също не знам... Ако хванеш една книжка и съпоставиш разхода и нещата, които трябва да се сменят като консумативи по препоръка на производител ще си промениш мнението. Това е единствения показател, който подлежи на обсъждане. Всичко друго е безкрайно субективно и се почва с неща от сорта на аз карам по-агресивно, аз карам по-икономично, София е по-голям град от Пордим и т.н. Никой не спори, че дизеловият автомобил има по-добра динамика в средните обороти и харчи по-малко. Твърдението е, че при нов автомобил тотала до 100 000 км е в полза на бензина. При автомобилите втора употреба сичко е до състояние и късмет. Ако аз тъкмо съм обслужил един дизелов автомобил на 60 000 км и ти го продам може и да ти излезе сметката, но колко са тези случаи?

Потребителски аватар
PcMan
потребител
потребител
Мнения: 1155
Регистриран: 29 яну 2009, 19:00
Модел на автомобила: Ford Focus '01 1.8TDdi 90hp pre-face ниво Zetec
Ford Sierra '90 1.6i CVH 80hp последен face ниво CLX
Местоположение: Ловеч
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от PcMan » 24 дек 2010, 16:52

Ивинявам се, но не съм написал, че бензина не струва, и не го мисля. Не съм написал, че това е средностатистически пробег, а примерен, точно тази дума използвах в пълния й смисъл. Средностатистически пробег не съществува. За това съм написал примерен колега, не се заяждам - само повтарям думите си :)
Моята идея е, че дизела заради икономията в горивото в най-лошия случай спестените пари да отидат за скъпи части като дюзи и др, които познаваме. Но при кола с история вероятността от скъпи ремонти е малка, и въпреки това да кажем, че се случи, но нямам как да е всяка година, а спестените пари си се връщат всеки месец и година. И сметката е с налични скъпи ремонти, т.е. не може да се твърди, че дизел втора ръка (това, че трябва да е подбран и с история важи за всички коли, вкл. за бензиновите, които не са безсмъртни) излиза много по-скъпо от бензин 2ра. В най-лошия случай колкото него - ако имаш лош късмет и не подбираш, разликата в горивото ще отиде за ремонтите, а дизелите не са за сефте, малко от тези tdci-та отиват на скъп ремонт скоро след като са купени 2ра ръка. И 30 000км са грубо 2000лв за 1 год в примерния пробег с повече градско от 6 към 14, а 30 000км не са много, пък и 1 година ли ще се кара колата - в тези посоки са ми мислите :)
Весела Коледа на теб и на всички :)
Последна промяна от PcMan на 24 дек 2010, 22:36, променено общо 2 пъти.
Изображение ИзображениеИзображение My blood runs blue

angel.georgiev
ВРЕМЕННО ОТСТРАНЕН
ВРЕМЕННО ОТСТРАНЕН
Мнения: 92
Регистриран: 24 дек 2010, 09:42
Модел на автомобила: .
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от angel.georgiev » 24 дек 2010, 17:14

PcMan написа:Ивинявам се, но не съм написал, че бензина не струва, и не го мисля. Не съм написал, че това е средностатистически пробег, а примерен, точно тази дума използвах в пълния й смисъл. Средностатистически пробег не съществува. За това съм написал примерен колега, не се заяждам - само повтарям думите си :)
Моята идея е, че дизела заради икономията в горивото в най-лошия случай спестените пари да отидат за скъпи части като дюзи и др, които познаваме. Но при кола с история вероятността от скъпи ремонти е малка, и въпреки това да кажем, че се случи, но нямам как да е всяка година, а спестените пари си се връщат всеки месец и година. И сметката е с налични скъпи ремонти, т.е. не може да се твърди, че дизел втора ръка (това, че трябва да е подбран и с история важи за всички коли, вкл. за бензиновите, които не са безсмъртни) излиза много по-скъпо от бензин 2ра. В най-лошия случай колкото него - ако имаш лош късмет и не подбираш, разликата в горивото ще отиде за ремонтите, а дизелите не са за сефте, малко от тези tdci-та отиват на скъп ремонт скоро след като са купени 2ра ръка. И 30 000км са грубо 2000лв за 1 год в примерния пробег с повече градско от 6 към 14, а 30 000км не са много, пък и 1 година ли ще се кара колата - в тези посоки са ми мислите :)
Весело посрещане на Коледа на всички и нека тя им донесе щастие и автомобила, за който си мечтаят, без значение дали е бензин или дизел...

Потребителски аватар
kimimg
потребител
потребител
Мнения: 33
Регистриран: 26 мар 2010, 21:29
Модел на автомобила: mondeo 2000 tdci 130 к.с. 2003г и mondeo 1.8 16V 115 к.с. 1993г
Местоположение: Стара Загора
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от kimimg » 25 дек 2010, 09:18

Весела Коледа на всички бъдете живи и здрави другото се купува >:D<: Имам и бензиново мондео и дизелово, бензиновото е на 220к километра поне толкова знам аз и смело твърдя че от 150к насам все му има нещо развалено вярно дребно но с постоянни проблеми, преди месец си взех дизечето и тия дни влезе в авариен режим в мото пфое веднага ми направиха една сметка с която се опитаха да ми отсекат главата от кръста, намерих си сервиз в Ст Загора прдставител на Делфи и за 40 кинта колата отново лети, а в Мото пфое та дюзи ли не беше помпа и некви там тръби споменаха. След ремонта майстора ми каза че колата е перфектна и само съм щял да дам една торба пари в другия сервиз :D: така че за тез прославути инжектори на дизела дали на доста от колегите не са им ги сменили без пречина :roll: просто горивната система Делфи не е позната на повечето авто сервизи и всеки бяга в мото пфое а там с един ремонт се пробват да ти вземат пари колкото за друга кола :mrgreen:

angel.georgiev
ВРЕМЕННО ОТСТРАНЕН
ВРЕМЕННО ОТСТРАНЕН
Мнения: 92
Регистриран: 24 дек 2010, 09:42
Модел на автомобила: .
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от angel.georgiev » 25 дек 2010, 09:29

kimimg написа:Весела Коледа на всички бъдете живи и здрави другото се купува >:D<: Имам и бензиново мондео и дизелово, бензиновото е на 220к километра поне толкова знам аз и смело твърдя че от 150к насам все му има нещо развалено вярно дребно но с постоянни проблеми, преди месец си взех дизечето и тия дни влезе в авариен режим в мото пфое веднага ми направиха една сметка с която се опитаха да ми отсекат главата от кръста, намерих си сервиз в Ст Загора прдставител на Делфи и за 40 кинта колата отново лети, а в Мото пфое та дюзи ли не беше помпа и некви там тръби споменаха. След ремонта майстора ми каза че колата е перфектна и само съм щял да дам една торба пари в другия сервиз :D: така че за тез прославути инжектори на дизела дали на доста от колегите не са им ги сменили без пречина :roll: просто горивната система Делфи не е позната на повечето авто сервизи и всеки бяга в мото пфое а там с един ремонт се пробват да ти вземат пари колкото за друга кола :mrgreen:
АКо това е така, то би било доста некоректно от страна на Мото-Пфое да имат такава политика. Т. като този въпрос интересува доста хора от клуба би трябвало да се провери информацията и да сме предупредени за подобни неща... Въпреки това аз лично се съмнявам, защото според мен Мото-Пфое са доста коректна фирма!

Потребителски аватар
Alexi
потребител
потребител
Мнения: 1559
Регистриран: 18 май 2008, 22:50
Модел на автомобила: '06 Mondeo 2.2 TDCI Ghia ,'08 Transit Connect 1.8 TDCI
Местоположение: Шумен
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Искам да си купя фокус2006г. но какъв

Мнение от Alexi » 25 дек 2010, 10:38

те може да са коректни ,но техника като не разбира твърде дори и да има желание не може да ти отстрани проблема .. инжектора най вероятно е препрограмиран ,което като цяло не решава проблема с него ако има проблем .. може и да няма ,просто да си е забравил кода ЕКУто за тоя инжектор ...

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 13 госта