Фарове и фолио за тях!

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
Потребителски аватар
bateto113
потребител
потребител
Мнения: 190
Регистриран: 17 окт 2008, 09:04
Модел на автомобила: Ford Puma 1,7
Местоположение: Стамболийски
Status: Извън линия

Фарове и фолио за тях!

Мнение от bateto113 » 01 мар 2011, 08:59

Колеги,изчетох статията за тъкане на фаровете,но в крайна сметка реших след изтъркване до блясък да им сложа защитно фолио,което след доста ровене и нет пространството така и не можах да намеря къде точно се продава,същото ли е като това за затъмняване на прозорците?Ако някой се сблъсквал с проблем от това естество ще съм му благодарен ако ми помогне!

Потребителски аватар
sotirbg
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 10 май 2009, 14:20
Модел на автомобила: 2005 Ford Focus 1.6 tdci DPF 109PS
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Фарове и фолио за тях!

Мнение от sotirbg » 19 мар 2011, 12:45

За задните свтлини ли става въпрос? До колкото знам фолиото за тях е специално, това за прозорци пречи да се виждат светлините през деня, особено при слънчево време. Обаче не знам от къде да го намериш, защото на мен лично затъмнениете задни свтлини ми се струват много грозно нещо и не бих го направил на моята кола. Ако пък става дума за затъмнени предни светлини - е т'ва е the ultimate голф-арщина.

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Фарове и фолио за тях!

Мнение от FordSierra1.6L » 20 мар 2011, 09:50

sotirbg написа:За задните свтлини ли става въпрос? До колкото знам фолиото за тях е специално, това за прозорци пречи да се виждат светлините през деня, особено при слънчево време. Обаче не знам от къде да го намериш, защото на мен лично затъмнениете задни свтлини ми се струват много грозно нещо и не бих го направил на моята кола. Ако пък става дума за затъмнени предни светлини - е т'ва е the ultimate голф-арщина.
хаха моите предни фарове са с фолио(черно) и да ти кажа въобще не е "голфарщина"...факта ,че не малко хора са ме питали как съм го направил и ,че изглежда добре ме навежда на мисълта ,че въобще не е "селско".....Има си специално фолио за фарове и стопове което има пропускливост над 90%.....Ако колата ти е сток и не си пипал абсолютно нищо по нея не мисля ,че даваш компетентно мнение ;) нищо лично,всеки си има виждане за нещата ;) Всеки си е в правото да харесва и да не харесва ;)
Ето и въпросната "голфарщина" на моята кола ;)
Нямате нужните права за да преглеждате прикачените към това мнение файлове.

Потребителски аватар
Racinga
потребител
потребител
Мнения: 534
Регистриран: 16 ное 2009, 23:51
Модел на автомобила: Форд Фокус мк1
Местоположение: Djambazi Racing Team Pleven
Status: Извън линия

Re: Фарове и фолио за тях!

Мнение от Racinga » 21 мар 2011, 09:05

FordSierra1.6L куките не ти ли прават проблеми ? и колко пари ти е излязло фолиото и какво е :) добре се е получило _friends_
Drag Racing Pleven

Изображение

Потребителски аватар
bateto113
потребител
потребител
Мнения: 190
Регистриран: 17 окт 2008, 09:04
Модел на автомобила: Ford Puma 1,7
Местоположение: Стамболийски
Status: Извън линия

Re: Фарове и фолио за тях!

Мнение от bateto113 » 21 мар 2011, 09:40

За предните фарове става въпрос!

Потребителски аватар
sotirbg
потребител
потребител
Мнения: 59
Регистриран: 10 май 2009, 14:20
Модел на автомобила: 2005 Ford Focus 1.6 tdci DPF 109PS
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Фарове и фолио за тях!

Мнение от sotirbg » 24 мар 2011, 13:56

FordSierra1.6L написа:
sotirbg написа:За задните свтлини ли става въпрос? До колкото знам фолиото за тях е специално, това за прозорци пречи да се виждат светлините през деня, особено при слънчево време. Обаче не знам от къде да го намериш, защото на мен лично затъмнениете задни свтлини ми се струват много грозно нещо и не бих го направил на моята кола. Ако пък става дума за затъмнени предни светлини - е т'ва е the ultimate голф-арщина.
хаха моите предни фарове са с фолио(черно) и да ти кажа въобще не е "голфарщина"...факта ,че не малко хора са ме питали как съм го направил и ,че изглежда добре ме навежда на мисълта ,че въобще не е "селско".....Има си специално фолио за фарове и стопове което има пропускливост над 90%.....Ако колата ти е сток и не си пипал абсолютно нищо по нея не мисля ,че даваш компетентно мнение ;) нищо лично,всеки си има виждане за нещата ;) Всеки си е в правото да харесва и да не харесва ;)
Ето и въпросната "голфарщина" на моята кола ;)
Колега, не се засягай, изразявам собственото си мнение! Ти имаш пълното право да си правиш с автомобила каквото си поискаш. Радвам се, че му се кефиш и че това, че е със затъмнени предни фарове те прави щастлив. Аз лично харесвам когато автомобила се поддържа в безупречно техническо и козметично състояние така, както е излязъл от завода и дори и да е на 15-20 години, те да не му личат по никакъв начин. Това за мен е истински красив автомобил без значение от марка, модел и т.н.

vrajdeber
потребител
потребител
Мнения: 15
Регистриран: 11 юли 2009, 18:01
Модел на автомобила: Ford Focus 1,6 Ti-VCT Ghia
Status: Извън линия

Re: Фарове и фолио за тях!

Мнение от vrajdeber » 08 юни 2011, 11:23

Здравейте.

Много мислих по въпроса и реших и аз да си затъмня задните стъкла, стоповете и фаровере на Фокуса.

Доколкото разбирам, фолиото за фарове е по-различно и си пуска светлината от фаровете без проблем, така ли?

Потребителски аватар
addic7ed
потребител
потребител
Мнения: 285
Регистриран: 20 юни 2008, 18:24
Модел на автомобила: Mondeo
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Фарове и фолио за тях!

Мнение от addic7ed » 11 юли 2011, 11:11

FordSierra1.6L написа:
sotirbg написа:За задните свтлини ли става въпрос? До колкото знам фолиото за тях е специално, това за прозорци пречи да се виждат светлините през деня, особено при слънчево време. Обаче не знам от къде да го намериш, защото на мен лично затъмнениете задни свтлини ми се струват много грозно нещо и не бих го направил на моята кола. Ако пък става дума за затъмнени предни светлини - е т'ва е the ultimate голф-арщина.
хаха моите предни фарове са с фолио(черно) и да ти кажа въобще не е "голфарщина"...факта ,че не малко хора са ме питали как съм го направил и ,че изглежда добре ме навежда на мисълта ,че въобще не е "селско".....Има си специално фолио за фарове и стопове което има пропускливост над 90%.....Ако колата ти е сток и не си пипал абсолютно нищо по нея не мисля ,че даваш компетентно мнение ;) нищо лично,всеки си има виждане за нещата ;) Всеки си е в правото да харесва и да не харесва ;)
Ето и въпросната "голфарщина" на моята кола ;)
Да и аз бих искал да разбера с фолио или спрей ли си го правил и къде, защото искам да го приложа и на мойта, че са потъмнели леко фаровете, трябва да се изчистят стъклата, но отвътре. А нямам идея дали могат да се разглобяват, а не са и евтини за намиране/тоест не мога да се пробвам да ги разглобя или нагрея и отлепя, защото са и с движение на фаровете./
Some people want it to happen, some wish it would happen, others make it happen.

Потребителски аватар
FordSierra1.6L
потребител
потребител
Мнения: 1021
Регистриран: 28 фев 2005, 22:11
Модел на автомобила: Ford mondeo MK2 2.5 V6 "ST"
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Re: Фарове и фолио за тях!

Мнение от FordSierra1.6L » 12 юли 2011, 19:12

addic7ed написа:
FordSierra1.6L написа:
sotirbg написа:За задните свтлини ли става въпрос? До колкото знам фолиото за тях е специално, това за прозорци пречи да се виждат светлините през деня, особено при слънчево време. Обаче не знам от къде да го намериш, защото на мен лично затъмнениете задни свтлини ми се струват много грозно нещо и не бих го направил на моята кола. Ако пък става дума за затъмнени предни светлини - е т'ва е the ultimate голф-арщина.
хаха моите предни фарове са с фолио(черно) и да ти кажа въобще не е "голфарщина"...факта ,че не малко хора са ме питали как съм го направил и ,че изглежда добре ме навежда на мисълта ,че въобще не е "селско".....Има си специално фолио за фарове и стопове което има пропускливост над 90%.....Ако колата ти е сток и не си пипал абсолютно нищо по нея не мисля ,че даваш компетентно мнение ;) нищо лично,всеки си има виждане за нещата ;) Всеки си е в правото да харесва и да не харесва ;)
Ето и въпросната "голфарщина" на моята кола ;)
Да и аз бих искал да разбера с фолио или спрей ли си го правил и къде, защото искам да го приложа и на мойта, че са потъмнели леко фаровете, трябва да се изчистят стъклата, но отвътре. А нямам идея дали могат да се разглобяват, а не са и евтини за намиране/тоест не мога да се пробвам да ги разглобя или нагрея и отлепя, защото са и с движение на фаровете./
с фолио са фаровете...с спрей няма да стане равномерно и ще ги затъмниш до такава степен ,че няма да ти светят фаровете въобще...ами фолиото много пази от камъчета,от слънцето да не избледняват фаровете и рефлекторите...има над 90% пропускливост на светлината ,с една дума няма да усетиш голяма разлика в светенето,а ако имаш ксенон даже въобще ;) на лично мога да ти драсна телефона на майсторчето ,много съм доволен от него,фаровете ми прави,предния капак,задния джам,на старата броня и халогените и все при него си ходя...гледам ,че си от София така ,че няма да има проблем ;)

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Google Adsense [Bot] и 21 госта