Ядове с климатроника на Галакси

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
МруСимон27
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 юли 2012, 21:32
Модел на автомобила: Форд Галакси 2.3 16v 12.2000
Местоположение: Aachen, Deutschland
Status: Извън линия

Ядове с климатроника на Галакси

Мнение от МруСимон27 » 12 юли 2012, 23:49

Здравейте ,имам проблем с климатроника,моля за помощ. Преди 1 месец си купих Форд Галакси 2.3 бензин 12.2000г. новиат модел.Та проблемат ми е следният:
Като го взех старият собственник ми каза че климатроника работи когато си иска. Направи ми впечатление че дисплеят мига няколко секунди като запаля двгатела и после се оправя. Ходих в сервиз и го напълниха истриха грешките и проработи нормално. Спря да мига, духа си студено всичко беше О.К. точно догато минах 100 метра спря да духа студено, изгасих двигатела и пак го запалих и видях че дисплеят на климатроника пак мига. Върнах се в сервиза и пак почна да духа студено. Закачиха го на компутара и казаха че има проблем с въздуха, но немогат нищо да направят и ме пращат във Форд. Вече една седмица го карам така. Ту духа студено, ту не. Каде може да е проблема? Като пусна климата перките на вентилатора трябва ли да се въртят, защото при мен несе въртят?. Но когато духа студено несъм обръщал внимание. Щесе радвам много на всеки одговор и на всеки съвет. Благодаря
Ford Galaxy 2.3 KW 107 WGR
DOHC 16V BJ. 14.12.2000

Потребителски аватар
ЯЛТА
Потребител
Потребител
Мнения: 10848
Регистриран: 22 юли 2010, 14:52
Модел на автомобила: FORD MONDEO 1.8 TD, 90 hp., GHIA, ENDURA D, SW, MK-2, 2000 year.
***********************
Ford Puma, 1.6, 2002 year, 103 hp.
http://clubford.org/forum/viewtopic.php ... __________
АМБИЦИЯТА Е ПОСЛЕДНОТО УБЕЖИЩЕ НА НЕУДАЧНИКА. О.Уайлд
Местоположение: СОФИЯ, и чат пат на луната.
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Ядове с климатроника на Галакси

Мнение от ЯЛТА » 13 юли 2012, 12:46

http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 10&t=57672
Но може и да не е само това, все си мисля че с пускането на климатика трябва и вентилатора да тръгне на високи обороти.
Мисли ГЛОБАЛНО действай ЛОКАЛНО

МруСимон27
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 юли 2012, 21:32
Модел на автомобила: Форд Галакси 2.3 16v 12.2000
Местоположение: Aachen, Deutschland
Status: Извън линия

Re: Ядове с климатроника на Галакси

Мнение от МруСимон27 » 14 юли 2012, 19:47

ЯЛТА написа:http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 10&t=57672
Но може и да не е само това, все си мисля че с пускането на климатика трябва и вентилатора да тръгне на високи обороти.
Аз днес гледах Шарана на един приател с нормален климатик, като включи климатика перките на вентилатора веднага се включват. Днес ми направи впечетление климатика проработи след около час градско. Отворих капака и видях,че и двете перки въртят, спрях климатика ,а те продължиха дасе въртят- включих го пак и си работеше без проблем. Колата беше загряла до 90 градуса. При диагностиката ми казаха , че перката на охлаждането работи само на втората степен. Сега си мисля дали има това връска с климатроника? Да духа студено когато колата загрее и се включат перките? Ако отстраня проблема с първата степен на вентилатора дали щесе оправи и климатика?
Ford Galaxy 2.3 KW 107 WGR
DOHC 16V BJ. 14.12.2000

Потребителски аватар
OgiDogi
потребител
потребител
Мнения: 2043
Регистриран: 01 фев 2009, 00:09
Модел на автомобила: Orion 1.6DL '83 -> Mondeo 1.8TDi '97 с газ
Местоположение: Сливен
Status: Извън линия

Re: Ядове с климатроника на Галакси

Мнение от OgiDogi » 14 юли 2012, 22:35

МруСимон27 написа:
ЯЛТА написа:http://www.clubford.org/forum/viewtopic ... 10&t=57672
Но може и да не е само това, все си мисля че с пускането на климатика трябва и вентилатора да тръгне на високи обороти.
Аз днес гледах Шарана на един приател с нормален климатик, като включи климатика перките на вентилатора веднага се включват. Днес ми направи впечетление климатика проработи след около час градско. Отворих капака и видях,че и двете перки въртят, спрях климатика ,а те продължиха дасе въртят- включих го пак и си работеше без проблем. Колата беше загряла до 90 градуса. При диагностиката ми казаха , че перката на охлаждането работи само на втората степен. Сега си мисля дали има това връска с климатроника? Да духа студено когато колата загрее и се включат перките? Ако отстраня проблема с първата степен на вентилатора дали щесе оправи и климатика?
Сам си се досетил къде е причината. Да ти обясня защо се получава така:
Ако перката не се пуска заедно с климатика, компресорът напомпва фреон в кондензатора, при което температурата се повишава. Ако няма охлаждане на кондензатора, налягането бързо минава над стойността, при която във филма се включва пресостата (примерно 25 bar) и прекъсва захранването на компресора - трябва да го предпази от прегряване (и задиране на буталата) и тръбите от пръсване.
Премери бавната степен на вентилатора, да не е изгоряла, а ако всичко е наред, търси причината в предпазител или реле по захранването му.
Изображение
Ford не боледува - направо умира... примерно след 25 години. :D
ДЕ-РУСИФИКАЦИЯ

МруСимон27
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 юли 2012, 21:32
Модел на автомобила: Форд Галакси 2.3 16v 12.2000
Местоположение: Aachen, Deutschland
Status: Извън линия

Re: Ядове с климатроника на Галакси

Мнение от МруСимон27 » 15 юли 2012, 00:01

Благодаря ви за одговорите. Когато купих колата , неработеше релето за вентилаторите дето се намира под бушоните които са пред акумолатора. Смених го, но с употребявано и си мисля , че то сигурно е прецакано. Предполагам че това реле подава информация на вентилаторите кой кога дасе включи, а то самото получава информациа от датчика на термостата ( поне там е свързано). Мисля да извадя кабела от страната на термостата и даго дам на късо, ще включа и климатика, ако климатика проработи значи 100процента е проблема от там.
Ford Galaxy 2.3 KW 107 WGR
DOHC 16V BJ. 14.12.2000

МруСимон27
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 юли 2012, 21:32
Модел на автомобила: Форд Галакси 2.3 16v 12.2000
Местоположение: Aachen, Deutschland
Status: Извън линия

Re: Ядове с климатроника на Галакси

Мнение от МруСимон27 » 22 юли 2012, 22:13

Значи извадих кабела на перките дето се свързва с температурния датчик на термостата и го дадох на късо. И двете перки завъртяха, но климатика не тръгна. Закарах автомобила във сервиз на форд , но и те неможаха да открият повредата. Замериха налягането на фреон ( нормално), течове няма. Казаха че предполагат , че проблема е електрически и искаха да разглобят арматурното табло данеби проблемат дае от някой датчик или от някой кабел. Аз им отказах защото много щесе оскапи , а гаранця че ще го оправят- никаква. Дотук сам платил 250 евро.( на вятъра). Може ли някой дами препоръча добър сервиз за климатроници около Горна Оряховица или Велико Търново.
Вчера изминах около 20 километра и климатика проработи всичко нормално. Така около 20мин и пак се изсключи след известно време пак се включи. Дисплеят мига окола 15-20 секунди като запаля двигатела и след това работи нормално.
Правими впечатление ,че когато се включи компресора на климатика се чува едно леко прещракване от към жапката ( сигурно някое реле) и едно по-силно прещракване идва от отпред от климакомпресора(незнам такали трябва да се чува).
Отказах се да ги наривам тук с пари и нищо дане правят. Дано се включва от време на време по пътя за Бг.,че дане се сварим,а нашите момчета щего оправят( надявам се)!
Ford Galaxy 2.3 KW 107 WGR
DOHC 16V BJ. 14.12.2000

Потребителски аватар
bateto_toshko
потребител
потребител
Мнения: 1216
Регистриран: 01 юни 2008, 16:57
Модел на автомобила: Fiesta 1.4 Ghia '96
(Zetec-SE,16V, 90PS)
Местоположение: Бургас
Status: Извън линия

Re: Ядове с климатроника на Галакси

Мнение от bateto_toshko » 22 юли 2012, 23:02

обърни внимание , когато климатика тръгне , виж на колко градуса си го настроил и пробвай известно време да караш само на тая температура.Ако на тая темпеаратура работи , а на друга не , тогава твърде вероятен проблем е "таралежа" ...това е една платка която ти превключва степените на климатроника така да се каже на прост език :) Не ти пожелавам да е той , защото струво скъпо.Аз бих започнал със смяна на релето втора ръка с чисто ново за да съм сигурен , че не е то проблема.
сърцето ми обича форд мустанг , а джоба фиеста :mrgreen:
Една кола не може да се оправи докато не се счупи

МруСимон27
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 юли 2012, 21:32
Модел на автомобила: Форд Галакси 2.3 16v 12.2000
Местоположение: Aachen, Deutschland
Status: Извън линия

Re: Ядове с климатроника на Галакси

Мнение от МруСимон27 » 23 юли 2012, 00:43

bateto_toshko написа:обърни внимание , когато климатика тръгне , виж на колко градуса си го настроил и пробвай известно време да караш само на тая температура.Ако на тая темпеаратура работи , а на друга не , тогава твърде вероятен проблем е "таралежа" ...това е една платка която ти превключва степените на климатроника така да се каже на прост език :) Не ти пожелавам да е той , защото струво скъпо.Аз бих започнал със смяна на релето втора ръка с чисто ново за да съм сигурен , че не е то проблема.
Релето е замервано при форд, казаха че работи. А за градусите - различно. Наблюдавал съм го, абе като му скимне прещраква нещо и работи без проблем, а като откаже каквото и да правя не тръгва. Иначе топло си духа. От форд ми казаха че напрежението което идва към перките е различно- понякога доста слабо. Те отпред са две перки за охлаждането. Аз никога несъм виждал дасе включи само едната. Все двете се въртят като загрее. Иначе въпросното реле го взех втора ръка, защото ново тук струва 120 евро. Ама както казах вече в сервиза на форд казаха че нее от него. И те отначало си мислеха ,че то прави проблеми затова почнаха от него.Абе тук са едни майсторииииии....., знаят само пари да вземат.
Ford Galaxy 2.3 KW 107 WGR
DOHC 16V BJ. 14.12.2000

МруСимон27
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 юли 2012, 21:32
Модел на автомобила: Форд Галакси 2.3 16v 12.2000
Местоположение: Aachen, Deutschland
Status: Извън линия

Re: Ядове с климатроника на Галакси

Мнение от МруСимон27 » 24 юли 2012, 18:29

Значи днес след работа запалих колата и климатика се включи след около 2 секунди. Бях го оставил на максимум (LO),изминах около 1-2 километра и пак се изсключи. Тя колата цял ден беше на слънцето и се беше нагряла. Дали проблемат дане е от някой температурен датчик?
Ford Galaxy 2.3 KW 107 WGR
DOHC 16V BJ. 14.12.2000

МруСимон27
потребител
потребител
Мнения: 7
Регистриран: 12 юли 2012, 21:32
Модел на автомобила: Форд Галакси 2.3 16v 12.2000
Местоположение: Aachen, Deutschland
Status: Извън линия

Re: Ядове с климатроника на Галакси

Мнение от МруСимон27 » 26 юли 2012, 00:23

Проблемат е решен. Продадох колата. :)
Ford Galaxy 2.3 KW 107 WGR
DOHC 16V BJ. 14.12.2000

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 76 госта