Съвет при покупка ???

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
gire_91
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 17 юли 2017, 02:41
Местоположение: Blago
Status: Извън линия

Съвет при покупка ???

Мнение от gire_91 » 17 юли 2017, 03:12

Здравейте!
Нов съм във форума, така че моля да ме извините с баналния въпрос и ако темата е не на място...
Та, ще си купувам кола и доста ми допаднаха някои модели на Форд. Ще съм мнооого благодарен на вас хора, които ще ме насочите към точно каквото трябва.
Благодаря Ви!
Година: след 2004та
Бюджет: 6-7000лв
Гориво: Бензин / Газов Инжекцион ?
Седан или Комби или Хеч 5врати?
Фокус или Мондео?
Моделите , на които съм се спрял са Фокус и Мондео. Търся си нещо голямо и удобно за каране. Не че Фокуса хеч е лош, също :)
Гледах и един модел на Шевролет - Епика, който го сравняват с Мондео-то, но доста негативни коментари относно управление и екстри. За тези пари ми предлагат и Ц или Е класа Мерцедес 2004г дизел автомат, но мисля че Форд след 2005та е по-доброто решение. Всеки един съвет е добре дошъл. Мнения относно моделите, също.
Благодаря.

Eastbourne
потребител
потребител
Мнения: 901
Регистриран: 18 юни 2014, 10:14
Модел на автомобила: Focus c-max 1.8
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка ???

Мнение от Eastbourne » 17 юли 2017, 22:03

За какво ще я ползваш колата, имаш ли семейство, ще имаш ли, много ли пътуваш, багаж пренасяш ли? Първо си отговори на тези въпроси и се спри на вариант автомобил.

Ц или Е класа за 6000-7000 - най-вероятно е за моделите 2001 година. Фейслифтовите от 2003/4 са по 10000. При тези от 2001 до колкото знам, имат доста проблеми с електрониката, като голяма част от тези и други са отстранени при моделите от 2004. Познати реват и от ходовата част... Поддръжката е Мерцедес, а не Форд :)

Има много теми за форд: ползвай търсачката и ще намериш.
Бензиновите са здрави коли във всяко отношение: като скъпи агрегати: съединител - с двумасов маховик както и вихровите клапи на всмукателния колектор. При слагане на газ - писано е много по темата - реглаж на клапани на 20-30 хил км. Маслото също обича да го похапва :)
Дизелите: дюзи, съединител, турбо - също писано много.

Ако се плашиш от скъпи ремонти, то дизели, автоматици и мерцедеси избягвай. Форд фокус мк2 бензин, би бил добър избор.

gire_91
потребител
потребител
Мнения: 2
Регистриран: 17 юли 2017, 02:41
Местоположение: Blago
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка ???

Мнение от gire_91 » 18 юли 2017, 01:56

Много ти благодаря за отговора!
Значи бегам далеч от Мондео и Фокус дизел или Автомат :)
Семейство не, просто съм свикнал със Седан и искам голяма кола. Пътувам често. Около 5к на месец извънградско главно, затова и съм по-наточен на газов инжекцион.
Та, проверявах в сайтове частите и за Е класа 2003 цените са сходни с на Фокуса 2006-та (за амортисьор и накладки и т.н.)
Утре мисля да ходя да гледам тази - Обява 1 или Обява 2
Друго, което ми хареса е този Фокус мк3, мисля - http://www.cars.bg/offer/c1819363Обява 3 , но при огледа се оказа, че има за смяна заден капак на багажника и предния. Свити са на места и си личи, че е чукано да се изправи.

Доколкото разбрах, автоматиците за без демпфер и маховик, заради което клоня повече към Мерцедеса. Но всеки казва различно и все пак си е до късмет. Ако имате да кажете нещо, относно моделите - благодаря.

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка ???

Мнение от S_C » 20 юли 2017, 02:01

Между 2002 и 2008-9 са слаби години за европейското производство на Форд. Без оглед на модела. Качеството пада драстично в сравнение със старите модели, а цената на частите скача с доста. Но понеже са много модели, с различно оборудване и двигатели-има поносими компромиси, най-вече в средния клас.
Автоматик/полуавтомат (роботизирана кутия) на Форд- никога, никакъв, за нищо на света! Там въпросът не е дали ще седнеш на колчето, а кога ще седнеш. За сметка на това винаги влиза мноооого дълбоко и болезнено откъм финанси.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

aspasia
потребител
потребител
Мнения: 1412
Регистриран: 30 ное 2010, 19:10
Модел на автомобила: форд фокус-2000 1.6 16v
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка ???

Мнение от aspasia » 20 юли 2017, 07:26

Обявите с двигателите 1,8-2,0 направо ги подминавай на Mazda са и не са читави само ще наливаш кинти в тях!

kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка ???

Мнение от kito » 20 юли 2017, 08:25

Ако ти трябва за дълъг път, подминавай Фокуса, ще ти надуе главата от към шум! Не е добре шумоизолирана кола!

Потребителски аватар
HACKO
Модератор
Модератор
Мнения: 13096
Регистриран: 24 май 2006, 21:22
Модел на автомобила: FORD
FOCUS 00г/1.6/КОМБИ/ Х 7003 КА
FOCUS 04г/1.6/ X 4696 KK
SUBARU LEGACY 10г/2.0/ СВ 6292 ВК
Местоположение: ХАСКОВО
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка ???

Мнение от HACKO » 20 юли 2017, 13:14

И ако все още не се е отказал от Форд, какво остана?
Въздържайте се от излишни цитати, има бутон "ОТГОВОРИ", ще заключвам! *0030*

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвет при покупка ???

Мнение от S_C » 22 юли 2017, 10:40

Пътническият Конект от тия години е ОК като кола. Лошото е, че на пътническите версии няма друг мотор освен 1,8 TDCi. Иначе вътре е широко, удобно, прилично изолирано и обикновено са с доста екстри. Има багажник! Кола си е отвсякъде, само трбява да се внимава с мотора да не заминал.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Bing [Bot] и 8 госта