Съвети и мнения за Ford C-max

Това се прави така! Няма смисъл да откриваме топлата вода.
Отговори
P.Petrov
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 13 юни 2021, 17:28
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Съвети и мнения за Ford C-max

Мнение от P.Petrov » 14 юни 2021, 00:56

Здравейте
Решил съм да сменя колата с някоя по-семейна така че да мога да събера жената и двете деца 8)
Ориантирал съм се към Ford C-max 2003-2007 и фейслифта 2007-2010г. , но приемам всякакви предложения и препоръки.
Екстрите които ме интересуват най-много са:
Ел. Стъкла , климатик и както споменах по горе да събира жена и две деца :)
Ще се кара предимно градско и по-рядко извън града ( 2-3 пъти месечно ).
Бензин или дизел бихте ми препоръчали ? Плюсове и минуси ?
Може ли да се сложи Газова уредба и заслужава ли си ?
Благодаря

bizu
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 фев 2008, 00:01
Модел на автомобила: Ford C-Max 2009 2.0i 145Hp LPG
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвети и мнения за Ford C-max

Мнение от bizu » 14 юни 2021, 01:07

Здрасти,
Карам C-max фейслифтовия, бензин 2.0 145кс. Бих казал, че съм много доволен. До сега като минус съм забелязъл, че на мен ми е леко ниска.
Газова може да се сложи, моята даже е от тези дето ги водят с фабрична газ.

P.Petrov
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 13 юни 2021, 17:28
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Съвети и мнения за Ford C-max

Мнение от P.Petrov » 14 юни 2021, 08:02

Всички модели ли са с демпферен маховик ? Чувал съм ,че за смяна на съединител с маховик излиза на 1500-2000лв .
При евентуална покупка на автомобил които е с демпферен маховик как да проверя дали не е за смяна ?
Ориантировъчно на каква цена би ми излязо евентуална подмянан а съединител с демпферен маховик за този модел ?

Като цяло в обявите масово се продават 1.6 TDCI 90 к.с. и 109к.с. . Тези мотори читави ли са и като цяло какъв мотор е добре да гледам ?
Попаднах и на 1.8 115кс за тях някакво мнение ?
Незнам защо но повече доверие ми вдъхват моторите 2.0 136к.с. . Според Вас по-добри ли са от 1.6 ?

Така като гледам съм си харесал 9-10 автомобила и всичките са дизели .

По въпросите ми вече сте се ориантирали ,че не разбирам от автомобили :) . Извинявам се ако задавам глупави въпроси.

bizu
потребител
потребител
Мнения: 106
Регистриран: 13 фев 2008, 00:01
Модел на автомобила: Ford C-Max 2009 2.0i 145Hp LPG
Местоположение: София
Status: Извън линия

Re: Съвети и мнения за Ford C-max

Мнение от bizu » 14 юни 2021, 12:51

Нямам никаква представа за съединителя и дизели. Едно време търсех конкретно бензин и такава взех.
Моторите 2.0 не са ли 145кс, вместо 136 както си написал?

P.Petrov
потребител
потребител
Мнения: 3
Регистриран: 13 юни 2021, 17:28
Местоположение: Русе
Status: Извън линия

Re: Съвети и мнения за Ford C-max

Мнение от P.Petrov » 14 юни 2021, 13:02

Дизелите са 2.0 TDCI 136к.с. ( не съм се уточнил горе че става въпрос за дизел )
145 е бензина.

Харесах един cmax от моя град и мисля да отида да го видя.
https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... ink=kfi9tm
В обявата пише ,че е Cmax , а на багажника пише Focus Cmax . Какво ще рече това ? Focus-а ли се води C-max или Focus C-max и C-max са два отделни автомобила ?
Незнам защо но ме притеснява този двигател 1.6 . Изглежда ми малък и ми се струва ,че колата ще се мъчи с него. Някой с наблюдения ако може да сподели

Потребителски аватар
dragozow
потребител
потребител
Мнения: 119
Регистриран: 31 юли 2008, 13:11
Модел на автомобила: C-max Titanium 2.0 Duratec HE, 2009, LPG
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Съвети и мнения за Ford C-max

Мнение от dragozow » 14 юни 2021, 14:43

2,0/145 също е с демпфер, сменях съединител преди няколко месеца, но маховика е ок. Иначе за градско не разбирам за какво ти е дизел, този с фабричната газова ако го сметнеш в пари харчи по-малко и върви повече. Нямаш дюзи, турбо. Повечето бензинови горят масло, моят е към 0,5 л/2 000 км, не смятам да го пипам, защото от както съм го взел все толкова гори. Трябва да им се преглеждат клапаните, но аз за 40 000+ км съм ги правил веднъж, последно ги проверяваха преди 6 месеца и бяха в норма. Повечето 2,0 LPG са изпълнение Titanium и имат всичко, каквото искаш.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Съвети и мнения за Ford C-max

Мнение от Ozzie » 14 юни 2021, 21:33

P.Petrov написа:
14 юни 2021, 13:02
В обявата пише ,че е Cmax , а на багажника пише Focus Cmax. Какво ще рече това? Focus-а ли се води C-max или Focus C-max и C-max са два отделни автомобила?
Ще рече, че джамбазина го е домързяло да напише името на модела "от - до". Иначе 2003-2007 г. официално е Focus C-Max, след фейса през 2007 г. остава само C-Max. Фирмена политика да обособи вановете като отделна гама.
P.Petrov написа:
14 юни 2021, 13:02
Не знам защо но ме притеснява този двигател 1.6 . Изглежда ми малък и ми се струва ,че колата ще се мъчи с него.
На мен ми е достатъчен. Не съм усетил да му липсва мощност, дори и при натоварена кола. Единствено ми липсва 6-та предавка, която да смъкне малко оборотите при висока скорост.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: Съвети и мнения за Ford C-max

Мнение от addition » 14 юни 2021, 23:24

Аз като търсех дизел ми беше препоръчан 2.0 и в никакъв случай 1.6 от сериозен майстор. Това е най-здравия и икономичен двигател. Масло не пипа грам - колкото сложа, толкова източвам. Спирам дотук, за да не се наложи да обяснявам, ако се включат колеги с 1.6, които не са имали проблеми :)

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Съвети и мнения за Ford C-max

Мнение от Ozzie » 14 юни 2021, 23:59

addition написа:
14 юни 2021, 23:24
Спирам дотук, за да не се наложи да обяснявам, ако се включат колеги с 1.6, които не са имали проблеми
за пет години, ако не броим обслужването, около двигателя най-кахърното нещо беше ЕГР клапана и една тръба към входящия колектор
Сервизната история може да се види >>тук<<

Не искам да кажа "ебаси якия мотор", просто да се слага всеки екземпляр под общ знаменател с другите не е обективно.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Потребителски аватар
addition
потребител
потребител
Мнения: 398
Регистриран: 14 ное 2007, 17:35
Модел на автомобила: Focus C-Max 2.0 TDCI '04 Ghia
Местоположение: София, Монтана
Status: Извън линия

Re: Съвети и мнения за Ford C-max

Мнение от addition » 15 юни 2021, 10:55

Рабира се, точно това имах предвид. Мнението на майстора е на база мнооооого двигатели, минали през сервиза му. Винаги има изключения и от двете страни, това е просто съвет от него. Нещо като ширещото се из форумите "не купувайте комънрейл дизели втора ръка, особено пък и автоматици, че правели проблеми и са скъпи ремонтите." :D

Между другото, за градско, както иска колегата, 1.6 може да е по-икономичен. Не мога да кажа, защото карам 95% извънградско и никога не съм засичал градско.

Потребителски аватар
Ozzie
потребител
потребител
Мнения: 1152
Регистриран: 06 май 2016, 21:28
Модел на автомобила: Focus Turnier MkIII facelift 1,6 TDCi 85 kW / EZ 02/15
Ex:Ford Focus C-Max 1,6 TDCi - 80 kW
Местоположение: Варна
Status: Извън линия

Re: Съвети и мнения за Ford C-max

Мнение от Ozzie » 15 юни 2021, 11:43

addition написа:
15 юни 2021, 10:55
Между другото, за градско, както иска колегата, 1.6 може да е по-икономичен.
Не знам дали е много по-икономичен от 2.0 или на мен ми е тежък крака (когато кара сина, разхода винаги е малко по-нисък от моя), но под 6.0 градско да се очаква от 1.6 сякаш ми се струва утопия.

P.S. Статистика за зарежданията >>тук<<.
Вижда се среден разход, заредено количество, минати километри, тип на карането - градско, извънградско, магистрала и пр.
По-добре с хубава жена на надуваем матрак, отколкото с надуваема жена на хубав матрак...

Отговори

Върни се в “СЪВЕТИ / НАПРАВИ СИ САМ”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 9 госта