Съвет покупка на ФОРД ФОКУС МК2 1,6 16v!

Тук е мястото им.
Заключена
kito
потребител
потребител
Мнения: 727
Регистриран: 21 фев 2009, 17:50
Модел на автомобила: Ford Focus MK1 Turnier 1.6 16v, Ford Focus MK2 1.6 16v Ti-VCT
Местоположение: Казанлък/София
Status: Извън линия

Съвет покупка на ФОРД ФОКУС МК2 1,6 16v!

Мнение от kito » 30 ное 2012, 16:28

Здравейте колеги,
имам нужда от малко помощ!
Днес ходих да гледам този Фокус http://www.cars.bg/u748538 , някой от Вас да е ходил също да го гледа? Той стои цяло лято там и все още не е купен, а цената си му е добра.
Има някой неща, които ме притесняват и исках да ги споделя да ми дадете съвет.
Без да паля колата първо проверих как е маслото и видях, че е доста черно и бе над минимума. Като погледах как е антифриза обаче, ами то нямаше, беше далеч под минимума, и почти не се виждаше! :(
Подадоха ток на колата и запали без проблем, но при самия начален старт за миг сякаш ми се чу все едно дизел запалих. Оборотите се задържаха на около 1300-1400 и като повървя паднаха на 800. От обороти на празен ход, като се даде газ на място и се усеща едно замисляне за секунда може би и лек шум от двигател сякаш чувам. Та тези неща нещо ме притесняват. Продавача казва, момче колата е перфектна по принцип, от Италия северната част. Давам ти 1 година или 10 000 км гаранция в договора за покупко продажба на скоростна кутия и двигател. Качваме я ей сега на платформа и къде искаш в който и да е сервиз я караме да ти я гледат, като се притесняваш, да ти кажат от какво и е, и тоя шум какъв е!
Иначе тъй като имам Фокус МК 1, голям кеф ми направи тая. Подобрили са качеството сякаш малко, по-безшумно е вътре като затвориш врата и двигателя по друг начин се чува, тая има борд компютър и климатроник. Копчето на климатроника е малко поизтрито но това не е проблем. Интериора като цяло ми изглежда доста запазен, волан, педали, скоростен лост. Всички лампички, прозорците и огледалата всичко работи. На фаровете ми направи впечатление, сякаш имат някакво покритие отгоре като лак или нещо такова, което е изгоряло и като прокараш ръце по фаровете не стоят гладки ами даже и леко жълтее, но фара не ми се видя да е удрян или лепен. Багажника бе много чист също, тапицерията, без забележки. Дисковете имат малък ръб но има още каране в тях. Боята леко загубила тук там сякаш гланца си, но то и сегашния ни форд е така, то май форд с хубава боя няма.
Хареса си ми колата, ама тоя антифриз много ме шашка. Да не би да го меси с маслото или да е спукано казанчето, ама не можах да налея сега вода, да вземе да замръзне тия дни на тоя там, та не смях. Дайте идея какво да правя?
В сервиз да я заведа, ама ще могат ли да кажат къде се губи антифриза? А това глъхнене, може и свещи да е, скоро не е карана! Не знам, какво да правя!

P.S.
Kой е тоя колега дето ме изпревари и е купил един сив Форд Фокус МК2 2008 комби година от Аутоплаза за 10 900 лв !? Да му е честит, ама много ме е яд как го изтървах! Страхотен самолет си бе! ;)

Заключена

Върни се в “Кошче - изтрити теми и постинги”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 1 гост