Газов инжекцион Mondeo 95' 1.8 16V , OBD или обикновен

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
bobitovn
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 юни 2008, 12:48
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16v. - 1995-хечбек
Status: Извън линия

Газов инжекцион Mondeo 95' 1.8 16V , OBD или обикновен

Мнение от bobitovn » 23 авг 2012, 21:41

Здравейте колеги, доста четох за газовите инжекциони, тъй като дойде момента и аз да си монтирам.
Искам да монтирам ГИ и да не се занимавам после с настройки и сервизи, насочих се към такива които четат информацията от бензиновия компютър и сами си настройват параметрите, нещо от сорта на BRC Plug&Drive, само че избрах Romano OBD, поради по-ниската цена.Смятате ли че е приложима системата на този стар автомобил, четох че такива системи се монтират на коли след 2000г.Взимам такава с идеята след време да бракувам Форда и да си купя по-нов модел и да си прехвърля ГИ. Ако няма смисъл от такъв ГИ, препоръчйте друг модел.Имам месец време да помисля.Но ако изброените от мен стават за моята кола, директно скачам на тях, понеже после ще мога да ги ползвам и на новата.
Ето линка на сервиза, където гледах цените, дали са добри там http://www.eurogas-bg.net/price_gas_injection.php" onclick="window.open(this.href);return false;

Потребителски аватар
S_C
потребител
потребител
Мнения: 4597
Регистриран: 05 юни 2008, 23:00
Модел на автомобила: Mondeo`95 2.0
Marea`01 1.6
Caravelle JX
Местоположение: София
Контакти:
Status: Извън линия

Re: Газов инжекцион Mondeo 95' 1.8 16V , OBD или обикновен

Мнение от S_C » 24 авг 2012, 11:08

Не си усложнявай живота,при положение,че колата си работи перфектно и с обикновената газова.
Не говоря с непознати. Никога не се знае кой от двама ни ще се окаже психопат!

bobitovn
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 юни 2008, 12:48
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16v. - 1995-хечбек
Status: Извън линия

Re: Газов инжекцион Mondeo 95' 1.8 16V , OBD или обикновен

Мнение от bobitovn » 24 авг 2012, 11:44

Колега това от личен опит ли го казваш, ако да с каква Газова си, къде е монтирана, какъв ти е разхода, имал ли си проблеми с детонации.?

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Газов инжекцион Mondeo 95' 1.8 16V , OBD или обикновен

Мнение от urgan » 24 авг 2012, 12:18

При положение че обикновената газова ти идва на 5-600 лв с разните кихалки и незнам какви още боклуци, а примерно един фобос ГИ ти излиза на 850 мислиш ли че си струва да слагаш обикновена газова? Слагай си ГИ и си карай и вървенето е както трябва и разхода. Като ти гръмне един път и ти буфне дебитомера и стъпваш на газов инжекцион за мен лично нямаш далавера да слагаш обикновена.
Какво да си усложянва живота няма той да си я монтира сам.
Изображение

bobitovn
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 юни 2008, 12:48
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16v. - 1995-хечбек
Status: Извън линия

Re: Газов инжекцион Mondeo 95' 1.8 16V , OBD или обикновен

Мнение от bobitovn » 24 авг 2012, 13:42

urgan написа:При положение че обикновената газова ти идва на 5-600 лв с разните кихалки и незнам какви още боклуци, а примерно един фобос ГИ ти излиза на 850 мислиш ли че си струва да слагаш обикновена газова? Слагай си ГИ и си карай и вървенето е както трябва и разхода. Като ти гръмне един път и ти буфне дебитомера и стъпваш на газов инжекцион за мен лично нямаш далавера да слагаш обикновена.
Какво да си усложянва живота няма той да си я монтира сам.
Мерси колега, аз и за миг не съм си помислял за обикновена газова, но исках да чуя мнението на колегата по-горе.
Основния въпрос ми е дали да си прасна Фобос-че или да инвестирам в Romano OBD-1350лв. точно заради възможността сама да се настройва според данните от бензиновия комп., не ми е ясно дали ще може да направи връзка с компа на колата, понеже е стара 1995г. и дали компютъра ще дава нужната информация на газовия такъв, за да се настройва сама.

Потребителски аватар
urgan
Потребител
Потребител
Мнения: 1834
Регистриран: 16 яну 2009, 16:44
Модел на автомобила: Ford Mondeo 2.0 TDCi 131 h.p. Estate 02' Ghia
Engine code: FMBA
Status: Извън линия

Re: Газов инжекцион Mondeo 95' 1.8 16V , OBD или обикновен

Мнение от urgan » 24 авг 2012, 13:50

Моята е фобос и всичко е наред, безмислено е да влагаш толкова пари няма да получиш много повече от фобос или от който и да е ГИ. И аз се бях хвърли на високия клас на фобос който е към 1150 лв беше май и разликата с моя е че компа на високия клас бил с метална кутия и за това трябваше да платя 300 лв. Фобоса слуша бензиновия комп и копира данните му, те почти всички са така.
Изображение

bobitovn
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 юни 2008, 12:48
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16v. - 1995-хечбек
Status: Извън линия

Re: Газов инжекцион Mondeo 95' 1.8 16V , OBD или обикновен

Мнение от bobitovn » 24 авг 2012, 14:15

urgan написа:Моята е фобос и всичко е наред, безмислено е да влагаш толкова пари няма да получиш много повече от фобос или от който и да е ГИ. И аз се бях хвърли на високия клас на фобос който е към 1150 лв беше май и разликата с моя е че компа на високия клас бил с метална кутия и за това трябваше да платя 300 лв. Фобоса слуша бензиновия комп и копира данните му, те почти всички са така.
Благодаря, ще споделиш ли къде извърши монтажа на ГИ, ако е в София де?
В какви граници ти се движи разхода градско софия, лято;зима, при нормално каране.

bobitovn
потребител
потребител
Мнения: 14
Регистриран: 15 юни 2008, 12:48
Модел на автомобила: Ford Mondeo 1.8 16v. - 1995-хечбек
Status: Извън линия

Re: Газов инжекцион Mondeo 95' 1.8 16V , OBD или обикновен

Мнение от bobitovn » 14 сеп 2012, 16:11

Днес ми монтираха Бардолини в сервиза срещу Баумакс на бул. Владимир Вазов, първи впечатления:
няма разлика във вървенето с това на бензин, или ако има е нищожна.
не придърпва и всичко е както си трябва, монтажа е добър, прибран , хареса ми общо взето.
За разхода ще споделя по-нататък.
Цената беше 900лв. с бутилка тип резервна гума.

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 15 госта