Помооооооооооощ!!!!

Остана ли някой да кара на бензин? LPG, Метан. Съвместимост, проблеми, препоръки.
nana77
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 07 ное 2005, 14:40
Модел на автомобила: Sofia
Местоположение: Ford Fiesta
Status: Извън линия

Помооооооооооощ!!!!

Мнение от nana77 » 07 ное 2005, 14:46

Момчета, понеже съм от онези жени-шофьори, които имат някакво минимално понятие от коли имам нужда от помощ. Заредих преди малко газ - карам Фиеста`94 - 1.1 и като тръгнах от бензиностанцията започна да ми гасне на газ. До момента не ми е правила такива номера, но се притесних. Има ли някой да помогне? Какво може да е? :cry:

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 07 ное 2005, 15:12

А на бензин гасне ли ти?
Въздушен филтър кога си сменяла? Колите с газова искат редовна подмяна на въздушен филтър.
От колко време е газовата? И почистван ли е изпарителя? В него се натрупва мръсотия (от газта) стои като кал и изпарителя се задръства, така че не може да мине газта.
Виж си и кабелите и свещите дали са ок (или кажи на някой да ти ги види)
... Засега толкова се сещам :oops:
айде успех

nana77
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 07 ное 2005, 14:40
Модел на автомобила: Sofia
Местоположение: Ford Fiesta
Status: Извън линия

Любо

Мнение от nana77 » 07 ное 2005, 15:25

Не, на бензин не гасне. Колата я купих преди три седмици, а газовата е слагана някъде септември. За изпарителя май ще трябва да отида на сервиз :) За свещите знам, че са чисто нови, защото като я купувах я водих на сервиз и там ги гледаха и мериха компресията и казаха, че всичко е ОК.
Междудругото сега я изкарах за една обиколка на квартала и не е гаснала? Възможно ли газта да е нещо калпава? Все пак ти благодаря много, много за помощта.

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 07 ное 2005, 15:35

Щом газовата е от Септември, значи не е изпарител или поне не е мръсен.
Възможно е и газта да е кофти.
Между другото и при мен понякога (рядко, но се случва) се получава една колеблива работа на двигателя, когато съм прясно заредил, но като я изфорсирам два-три пъти е заспива.

nana77
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 07 ное 2005, 14:40
Модел на автомобила: Sofia
Местоположение: Ford Fiesta
Status: Извън линия

Сигурно

Мнение от nana77 » 07 ное 2005, 15:48

Сигурно е от газта. Защото преди да заредя старата газ я употребих до дупка. Сега ще излизам пак и ще я видя. Ако пак ми гасне май няма да ми се размине сервизът. :(

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 07 ное 2005, 15:57

Провери си все пак въздушния филтър.

nana77
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 07 ное 2005, 14:40
Модел на автомобила: Sofia
Местоположение: Ford Fiesta
Status: Извън линия

Ок

Мнение от nana77 » 07 ное 2005, 16:02

Добре ще го проверя. Благодаря ти много за помощта.

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 07 ное 2005, 16:05

Ако е от него ще ми благодириш с някоя бира :D
Иначи само запълваме форума с празни приказки и не вършим работа :cry:

nana77
потребител
потребител
Мнения: 5
Регистриран: 07 ное 2005, 14:40
Модел на автомобила: Sofia
Местоположение: Ford Fiesta
Status: Извън линия

Мнение от nana77 » 07 ное 2005, 16:09

Няма проблем за бирата :wink: но не съм съгласна, че запълваме форума. Той нали е затова? Като има някой някакъв проблем да пита? Честно да кажа, ако не го бях открила досега щях вече да съм в нервна криза. :D

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 07 ное 2005, 16:28

Разбира се, че е за това.
Имах предвид, че е добре ако успяваме да си решим проблемите, които обсъждаме, щото като останат "висящи" - само си пишем, който има идея споделя ама като няма резултат...
В твоя случай се надявам ако проблема остава още някой да даде мнение, защото в момента нищо немога да родя :roll:

Потребителски аватар
mitio
потребител
потребител
Мнения: 99
Регистриран: 11 окт 2005, 12:01
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.1Mi '93
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от mitio » 07 ное 2005, 21:05

Любо мисля, че си прав :). значи аз мисля, че също трябва да си погледне въздушния филтър. Смисъл примерно имам един колега който вярно кара голф 2 пак на газ де, но миналата седмица си смени въздушния филтър и на газ му гаснеше, а на бензин не и като отишал там дето му правили газовата майстора му казал че всеки път като се подменял филтъра газовата уредба трябвало на ново да се центрова пък дали това вече е и в този случай проблема не знам но предполагам и аз че може нещо с филтъра да де

stangen
потребител
потребител
Мнения: 488
Регистриран: 17 яну 2005, 13:56
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.1Mi 92
Местоположение: Варна
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от stangen » 07 ное 2005, 23:38

Здравейте ! Карам същата Фиеста и досега на газ съм нямал никакви проблеми от август месец (от както я сложих газовата де) докато не заредих от една попътна газостанция .............първият проблем стана като си плащах сметката ........при бутилка от 27 литра с работеща система против припълване (тоест винаги се пълни до 22-23 литра) хората ми казаха ,че са ми напълнили 27 литра и отгоре .......след като се разбучах само вдигнаха рамене, добре ,че се сетих да си взема касово бонче, после снимки на бутилката и на бончето и хайде по електронната поща към комисията за защита на потребителите .........втората изненада беше ,че колата с пълната бутилка въобще не пожела да запали на газ, трябваше да и се моля, да въртя стартера и да си тръгна ........на бензин , чак след 5-6 километра дрънкане по магистралата , благополучно минах на газ , в интерес на истината повече проблеми съм нямал , сега да видим колко километра ще мина с тази "пИрфектна" газ!
Изображение

petkoff_pl
потребител
потребител
Мнения: 1581
Регистриран: 07 окт 2005, 16:18
Модел на автомобила: Dacia Sandero Stepway 2021
Местоположение: Благоевград
Status: Извън линия

Мнение от petkoff_pl » 08 ное 2005, 09:54

Stangen поясни къде точно е тази бензиностанция за да я подминава ме, а не да се набутаме и след това да си спомним че някъде във форумите е имало такъв случай.

Bakara
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 18 фев 2005, 14:19
Модел на автомобила: Ford fiesta
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Мнение от Bakara » 08 ное 2005, 11:00

И аз съм с фиеста 1.1 карбуратор, след като заредя газ, съм забелязал че пали по-трудно първия път и трябва малко повече въртене и да се подаде леко газ. Не знам защо е това но се появява само непосредствено след зареждане.

Любо
Администратор
Администратор
Мнения: 2511
Регистриран: 01 ное 2005, 13:48
Модел на автомобила: Мондео 2,0i; 107kW, 2006г.
Ford Ka 1,3 DuraTec 51kW 2003г.
Местоположение: София - Надежда 1
Контакти:
Status: Извън линия

Мнение от Любо » 08 ное 2005, 11:16

mitio написа:... и като отишал там дето му правили газовата майстора му казал че всеки път като се подменял филтъра газовата уредба трябвало на ново да се центрова ...
:shock: Възможно е и да си прав, но аз от 10 години карам на газ (различни коли - карбураторни и инжекционни, с различни газови уредби) и това го чувам за пръв път. Като съм сменял въздушния филтър просто се усеща как двигателя почва да работи малко по-чисто и в последствие пада малко разхода (при карбураторните го усещам по-осезаемо).
Освен това обикновено първоначалната настройка на газовата се прави при чист въздушен филтър, най-малкото като ти сложат газова ти казвата да си смениш възд. филтър, ако не е нов, да изгориш една бутилка газ и да идеш да ти я доцентроват. Така че е при последваща смяна на въпросния филтър не виждам смисъл да се ходи изрично на центровка.

Потребителски аватар
seven
потребител
потребител
Мнения: 28
Регистриран: 29 яну 2005, 12:07
Модел на автомобила: Orion 1.4i Ghia, CVH
Местоположение: София
Status: Извън линия

Мнение от seven » 09 ное 2005, 22:22

Любо написа:
mitio написа:... и като отишал там дето му правили газовата майстора му казал че всеки път като се подменял филтъра газовата уредба трябвало на ново да се центрова ...
:shock: Възможно е и да си прав, но аз от 10 години карам на газ (различни коли - карбураторни и инжекционни, с различни газови уредби) и това го чувам за пръв път. Като съм сменял въздушния филтър просто се усеща как двигателя почва да работи малко по-чисто и в последствие пада малко разхода (при карбураторните го усещам по-осезаемо). ...
За центровката майстора е решил че може да взима по някой лев след всяка смяна на въздушен филтър. По принцип на карбураторните се налага /не винаги/ да се отрегулира празния ход. Когато не се налага да се прави това най често той е оставен малко по висок и новия филтър не влияе толкова.

Потребителски аватар
mitio
потребител
потребител
Мнения: 99
Регистриран: 11 окт 2005, 12:01
Модел на автомобила: Ford Fiesta 1.1Mi '93
Местоположение: Sofia
Status: Извън линия

Мнение от mitio » 09 ное 2005, 22:59

Ее мерси сега, вече ще ми е по-ясно положението ;)
а като гледам мацката се е оправила вече щом не пише
не гасне и всичко е ок :Р
а и има и друго нещо тя колата сутрин ако е студена и е спряна на газ докато загрее си гасне ;) поне сега аз не съм с фиестата ми защото е на ремонт :cry:
и съм с едно пежо на газ и нали нямам пари му сипя безин и го спирам на газ и ститрин бая зор виждам :Р :))

Bakara
потребител
потребител
Мнения: 87
Регистриран: 18 фев 2005, 14:19
Модел на автомобила: Ford fiesta
Местоположение: sofia
Status: Извън линия

Мнение от Bakara » 10 ное 2005, 10:25

Спиране на газ не е проблем според мен. Паленето сутрин на студено е проблем. Аз си превключвам сутринта на бензин преди да завъртя ключа, помпам два пъти и пали, друг е въпроса че трябва да ходя да ми настойват кабуратора че нещо на бензин на пълен смукач се дави и трябва да върна малко смукача за да работи равномерно.

Потребителски аватар
valboy
потребител
потребител
Мнения: 1476
Регистриран: 20 фев 2005, 16:12
Status: Извън линия

Мнение от valboy » 16 ное 2005, 12:23

На газовате система има едно филтърче, понякога когато се задръсти от "пирфектна" газ може да прави тези номера и да гасне двигателя. Но за да се задръсти от толкова малко каране незнам ква трябва да е тази газ(вероятно на бучки?!)

Потребителски аватар
valboy
потребител
потребител
Мнения: 1476
Регистриран: 20 фев 2005, 16:12
Status: Извън линия

Мнение от valboy » 16 ное 2005, 12:23

На газовате система има едно филтърче, понякога когато се задръсти от "пирфектна" газ може да прави тези номера и да гасне двигателя. Но за да се задръсти от толкова малко каране незнам ква трябва да е тази газ(вероятно на бучки?!)

Отговори

Върни се в “АГУ - Алтернативни Горивни Уредби”

Кой е на линия

Потребители, разглеждащи този форум: Няма регистрирани потребители и 86 госта